1.HMNL | Šibenik 1983 i Novo Vrijeme podijelili bodove!

U susretu 5. kola 1.HMNL Šibenik 1983 i Novo Vrijeme pružili su odličnu predstavu te na kraju podijelili bodove. Rezultatska klackalica je mogla otići i na jednu i na drugu stranu jer su se momčadi stalno izmjenjivale u vodstvu te na neki način obje momčadi mogu žaliti što nisu upisale sva tri boda. U iznimno zanimljivom susretu posebno treba izdvojiti Pulinha koji je svojim minijaturama ponovno oduševio i pokazao kada je potpuno spreman da je prvo ime ne samo Novog Vremena nego i cijele 1.HMNL.

Kontrolor suđenja: Mario Bručić

ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Nenad Knežić, Vinko Jurković, Mirko Jurjević, Danjel Knežević,
Luka Pehar, Zvonimir Šućur, Franjo Matković, Josip Jurić, Franko Knez, Ante Palavra, Ivan Škugor, Antonio Imširović, Alen Milišić, trener: Andrija Bakula

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Jakša Herceg, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva Pulinho, Toni Jelavić, Luka Suton, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Jose Carlos Salcedo Sanz, Marin Musinov, Roko Gašpar, Blago Gašpar, Bartul Ora, Sven Anton Horvath, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Jurković (5′), 1:1 Pulinho (6′), 2:1 Šućur (9′), 2:2 Pulinho (16′), 2:3 Musinov (19′), 3:3 Šućur (29′), 3:4 Suton (36′), 4:4 Knežević (37′), 5:4 Jurić (39′), 5:5 Suton (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Šibenik 1983  7 (2+5), Novo Vrijeme 7 (4+3)

Knežić (32′), Škugor (40′), – ŠIBENIK 1983
Sanz (33′), Gašpar (38′) – NOVO VRIJEME

IGRAČ UTAKMICE: Anderson Alves Carneiro Da Silva Pulinho (NOVO VRIJEME)

Prvu priliku bilježimo u 2. minuti kada Jelavićevo proigravanje Kazazić ne zahvaća dobro. Šibenčani su svoju prvu pravu priliku pretvorili u zgoditak kada Jurković prima loptu na 9 metara od protivničkog gola s igračem na leđima te u pada pogađa za 1:0. Vodstvo domaćih nije dugo trajalo jer već u idućoj minuti Pulinho pogađa za 1:1. Brazilac se driblingom oslobodio svog čuvara i odigrao dupli pas sa Sutonom te potom u pada poslao loptu u mrežu. Minutu kasnije ponovno Jurković prijeti ali ovog puta Bašković je na mjestu. Domaćin je u 9. minuti ponovno vratio prednost. Jurjević je nakon kornera pronašao na drugoj vratnici usamljenog Šućura koji bez problema pogađa za 2:1. Na sljedeću priliku čekali smo do 14. minute kada Matković iz slobodnog udarca proigrava Jurića čiji udarac iz blizine brani Herceg. Novi pogodak vidjeli smo u 16. minuti kada se Pulinho na desnoj strani oslobodio svog čuvara te s nekih 12 metara lijevom nogom pogodio za 2:2. U 19. minuti kombinirali su Jurković i Knežević čiji udarac iz dobre pozicije brani Herceg, a u istoj minuti stigla je kazna za taj promašaj kada su gosti odigrali sjajnu akciju u kojoj su sudjelovali svi igrači na parketu te Musinov pogađa za 2:3 što je bio i konačan rezultat prvog dijela.

U drugom dijelu prvo su zaprijetili gosti kada Jarmanović brani udarac Jelavića kojeg je uposlio Gašpar. U 29. minuti rezultat je 3:3, a strijelac je nakon što je razmijenio dodavanje s Kneževićem ponovno Šućur. Samo minutu kasnije isti igrač se ne snalazi najbolje pred vratima Makarana, a gosti su uzvratili dvije minute nakon kada Sutonov udarac brani Jarmanović. Tri minuta nakon Matković testira Hercega koji je spreman, a u istoj minuti Škugor je neprecizan iz izgledne prilike. Kazna je uslijedila samo minutu kasnije kad se Pulinho još jednom minijaturom oslobodio svog čuvara i pronašao Sutona na drugoj vratnici koji pogađa za 3:4. U 37. minuti domaći se vraćaju u igru kada Jurić u ulozi golman-igrača pronalazi Kneževića koji s vratnice pogađa za 4:4. Bod nije zadovoljio niti jednu stranu tako su i jedni i drugi nastavili napadati s vratarom u polju što Šibenik 1983 koristi u 39. minuti kada Jurić pogađa prazna vrata gostiju za 5:4. Ipak u posljednjoj minuti Novo Vrijeme dolazi do boda kada Suton na proigravanje Kazazića pogađa za konačnih 5:5.

O nama Marijan Čolak

Marijan Čolak je rođen 1995. godine u Splitu, a živi u Solinu. Dio CROfutsal tima je od ljeta 2020. godine, a po struci je stručni specijalist računovodstva i financija.

EURO 2022 | Gruzija preokretom do pobjede u debiju!

Danas je na EURO-u na rasporedu 1. kolo u grupi D. Vikendom se utakmice igraju …

Nika Petarić: “Vjerujem u svoju ekipu i da će svaka dati sve od sebe!”

U posljednjem kolu 1. HMNLŽ, Dinamo Zagreb s gostovanja u Karlovcu vratio se kući s …