1.HMNL | Šibenik 1983 i Vrgorac podijelili bodove!

Šibenik 1983 i Vrgorac otvorili su 9. kolo remijem na Baldekinu. Bila je to utakmica gdje su obje momčadi imale sjajne prilike, ali su vratari bili na nivou. Šibenčani su nakon dva teška poraza od Crnice i Olmissuma došli do važnog boda dok je gostima iz Vrgorca ovo treći remi u nizu.

Vrsta utakmice:  1.HMNL
Kolo: 9. kolo
Datum: 3.12.2021.
Dvorana: SD Baldekin

MNK ŠIBENIK 1983 – HMNK VRGORAC 3:3 (1:0)

Prvi sudac: Boris Stanić
Drugi sudac: Dino Kramar
Treći sudac: Nikola Sedlar
Delegat: Igor Vojković

ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Danjel Knežević, Zvonimir Šućur, Franjo Matković, Mirko Jurjević, Alen Milišić, Antonio Imširović, Nenad Knežić, Alen Protega, Frane Batinica, Franko Knez, Ante Palavra, Ante Kosor, Ivan Škugor, trener: Andrija Bakula

VRGORAC: Zoran Primić, Bruno Jakoljević, Marko Gašpar, Josip Bašković, Duško Martinac, Ivan Vukosav, Marko Vučić, Ante Kraljević, Guilherme Dos Santos, Duje Dragičević, Josip Govorko, Mate Marinović, Marlon Luciano Da Silva, Ivan Grbavac, trener: Krešimir Čubelić

STRIJELCI: 1:0 Knežević (6′), 1:1 Martinac (27′), 2:1 Šućur (29′), 2:2 Gašpar (32′), 3:2 Knežević (32′), 3:3 Primić (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Šibenik 1983 10 (5+5); Vrgorac 10 (6+4)

Palavra (19′), Škugor (28′), Knežević (34′) – ŠIBENIK 1983
Guilherme (38′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Zoran Primić (VRGORAC)

Šibenik je prvi zaprijetio na utakmici. Iz kornera je tukao Knežević, ali bilo je to samo lagano zagrijavanje za Primića. Dvije minute kasnije Primić je krenuo u solo akciju s gola na gol, ali udarac odlazi pored vrata Šibenika. U 6. minuti Šibenik krade loptu, a Knežević preciznim udarcem zabija za vodstvo Funcuta. Četiri minute bez prave prilike, a onda je Šibenik još jednom odigrao lijepu akciju. Ipak, Knežević ovaj put loptu šalje pored gola. Par sekundi kasnije gotovo s iste pozicije pucao je Matković, ali lopta je ostala na stativi. Glasno je uzdahnula dvorana kada je pucao Jurjević, ali i njegov udarac završava na stativi. Šibenik prijeti i prijeti, a Primić spašava Vrgorac. Tako je bilo i u 13. minuti kada Primić špagom spašava gol Vrgorca. Vrgorac se “budi” u istoj minuti kada je pucao Kraljević, ali Jarmanović je siguran. Direktni udarac nakon šestog akumuliranog prekršaja imao je Šibenik, ali za razliku od prvog gola Primić je u dvoboju protiv Kneževića izašao kao pobjednik. Rezultat na Baldekinu je i dalje 1:0. Nakon greške obrane Šućur dolazi u veliku šansu, ali još jednom je na pravom mjestu Primić. Deset sekundi prije kraja prvog dijela Knežević je pucao na prazan gol, ali je neprecizan i s 1:0 se odlazi na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme Vrgorac otvara udarcem iz prekida. Uz malu nesigurnost Jarmanović brani Gašparov pokušaj. Dvije minute kasnije Gašpar sjajno prolazi po lijevoj strani te u petercu pronalazi Marlona čiji udarac iz blizine odlazi malo pored gola. Fantastičan volej Duška Martinca prošao je kroz cijelu obranu Šibenika i na kraju kroz noge Jarmanovića za 1:1 u 27. minuti. Još jednom Šibenik brzo izlazi iz kontre i odlaze na 2:1. Primić je presjekao loptu koja dolazi do Kneževića, a on je prosljeđuje Šućuru, a on pogađa za vodstvo i oduševljenje u dvorani. Još jedan eurogol vidjeli smo u 32. minuti kada je snažnim udarcem s lijeve strane Gašpar skinuo paučinu u desnom kutu šibenskog gola. Veselje nije dugo trajalo. Prazan prostor u obrani Vrgorca uočio je Knežević. Primio je loptu i mirno je pospremio u gol za 3:2. Primiću je bilo dosta golmanskog posla pa je presjekao loptu, prešao centar, a onda precizno s 10 metara zabio za konačnih 3:3 u 36.minuti. Šibenik može žaliti što nije iskoristio prilike iz prvog djela, a Vrgorac može zahvaliti sjajnom Primiću koji je s nekoliko sjajnih obrana i na kraju pogotkom najzaslužniji za bod gostiju. Bilo je ovo zadnje kolo prije zimske pauze. Šibenik 1983 se nalazi na osmoj poziciji s devet bodova i dvije utakmice više od gradskog rivala Crnice. Vrgorac na polusezonu odlazi s 15 bodova na drugom mjestu, ali i s dvije utakmice više od treće Pule.

Za CROfutsal: Ivan Lukač