1.HMNL | Solin – Futsal Dinamo 3:5 (0:2)

Futsal Dinamo nastavlja svoj proljetni pobjednički niz. U susretu 16.kola ostvarena je nova gostujuća pobjeda, te je momčad Miće Martića zadržala maksimalan bodovni učinak ovog proljeća.
Više detalja o susretu donosimo u nastavku.

Delegat: Miroslav Dugeč

SOLIN: Marko Odža, Frane Polić, Hrvoje Juras, Teo Kardum, Alen Marić, Pjero Andrijašević, Ivan Jurjević, Ante Rađa, Vedran Duvnjak, Andrija Bogdanović, Denis Mijatović, Josip Paštar, Ljuban Miloš, trener: Teo Strunje

FUTSAL DINAMO: Goran Škorić, Matija Capar, Ivan Šulentić, Matija Đulvat, Marko Kubašek, Matej Horvat, Sadat Ziberi, Hrvoje Penava, Ivan Majić, Nikola Perković, Matija Uremović, Filip Pezelj, Danijel Bešlić, trener: Mićo Martić

STRIJELCI: 0:1 Ziberi (7′), 0:2 Ziberi (16′), 0:3 Majić (26′), 1:3 Andrijašević (30′), 2:3 Andrijašević (30′), 2:4 Capar (39′), 3:4 Bogdanović (39′), 3:5 Ziberi (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Solin 6 (4+2); Futsal Dinamo 5 (4+1)

ŽUTI KARTONI: Rađa (36′) – SOLIN

IGRAČ UTAKMICE: Sadat Ziberi (FUTSAL DINAMO)

Futsal Dinamo je u ovom susretu nastupio u crvenim dresovima koje im je ovom prigodom pozajmio bivši tajnik Solina Ivica Čavka, jer Solin ima plavu domaću garnituru, a gosti nisu imali dovoljno bijelih “gostujućih” dresova za cijelu momčad.
Gosti su bolje ušli u susret te nekoliko puta ozbiljno zaprijetili. Ističemo dva pokušaja Majića, gdje jednom puca za malo pored gola, a drugi pokušaj brani vratar Odža. U 6.minuti Penava je imao sjajnu priliku, no njegov pokušaj s vrha kaznenog prostora brani Odža. U 7.minuti gosti su inicijativu i bolju igru okrunili zasluženim pogotkom. Ziberi je pucao s 8-9 metara, a njegov ne odveć opasan udarac vrataru Odži bježi s ruke u gol za 0:1! Na slijedeću ozbiljnu priliku čekali smo do 12.minute kada Jurjević iz slobodnog udarca s 10ak metara s lijeve strane pogađa suprotnu vratnicu! U 16.minuti gosti dolaze do povećanja vodstva. Ziberi je s 10 metara s lijeve strane sjajno pogodio suprotni kut za 0:2! Do odmora više nismo vidjeli ozbiljnijih prilika, te se na odmor otišlo s prednošću gostiju 0:2!
Nastavak je pružio znatno više od igre. Gosti su na otvaranju ponovno aktivniji i opasniji. U 23.minuti bilježimo veliku priliku Capara koji puca pored gola. U 26.minuti Majić s desne strane izlazi sam pred Odžu i lijepo zabija za velikih 0:3! U slijedećoj minuti nova velika prilika gostiju, povratna lopta dolazi do Ziberija čiji udarac s 5-6 metara sjajno brani Odža. U 30.minuti Solin se vraća u igru kada na ubačaj Jurjevića s desne strane Andrijašević u sredini klizećim startom zabija za 1:3, da bi nedugo zatim isti igrač sjajno s 9-10 metara zabio za 2:3! U 34.minuti Horvat i Capar su lijepo izigrali visoko postavljenu obranu domaćina, no Penava u završnici ne uspijeva zabiti iz izgledne prilike. U 35.minuti veliku priliku za izjednačenje propustili su domaći. Odža je bacio dugu loptu za Andrijaševića koji u kaznenom prostoru gostiju prima loptu na prsi, no njegov udarac iz okreta brani Škorić! U 37.minuti domaći prelaze na igru s golmanom-igračem (Juras), no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol gostiju. Naprotiv, Capar je u 39.minuti sa svoje polovice zabio u prazan gol za 2:4! No samo nekoliko trenutaka kasnije Solin se vraća u igru kada Bogdanović s 9-10 metara s desne strane lijepo zabija za 3:4! Poslijednji pokušaj Solina da s golmanom-igračem dođu do remija gosti su kaznili novim golom sa svoje polovice (Ziberi) u prazan gol domaćina za konačnih 3:5! Futsal Dinamo je potpuno zasluženo ostvario novu proljetnu pobjedu.

2.HMNL-zapad | “Taurusi” slavili na gostovanju kod Uspinjače Gimke!

U derbiju 2. kola 2.HMNL-zapad jučer je Futsal Gorica slavila na gostovanju kod Uspinjače Gimke …

Futsal Pula u fenomenalnoj utakmici nastavila pobjednički niz!

U 3. kolu 1.HMNL Futsal Pula je ugostila Square. Bila je to odlična utakmica u …