1.HMNL | Solin – Murter Royal 3:3 (0:2)

U susretu 10.kola 1.HMNL, Solin i Murter Royal su podijelili bodove odigravši 3:3! Susret je to u kojem su gosti imali rezultatsku prednost tijekom čitava susreta, no remi se na koncu doima kao najpravedniji ishod.

Delegat: Tomislav Raboteg

SOLIN: Marko Odža, Ivan Krešimir Caktaš, Jure Trivković, Hrvoje Juras, Robert Vinko Pavičić, Ante Đikić, Pjero Andrijašević, Davor Jezidžić, Stipe Tomičić, Mario Taći, Tomislav Tenžera, Renato Buzov, trener: Boženko Špar

MURTER ROYAL: Marin Stojkić, Duje Nevistić, Šiun Fantov, Šime Jušić, Stefan Rakić, Denis Mijatović, Mladen Bajamić, Karlo Klarin, Hrvoje Ajduković, Pave Mudronja, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 0:1 Rakić (15′), 0:2 Bajamić (18′), 1:2 Andrijašević (24′), 2:2 Buzov (29′), 2:3 Mijatović (32′), 3:3 Đikić (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Solin 7 (2+5); Murter Royal 8 (5+3)

ŽUTI KARTONI: Buzov (34′), Pavičić (40′) – SOLIN ; Bajamić (20′) – MURTER ROYAL

IGRAČ UTAKMICE: Denis Mijatović (MURTER ROYAL)

Podjelom bodova okončan je dvoboj Solina i Murtera u dvorani na Bilankuši! Susret je to u kojem su i jedni in drugi tražili pobjedu, no remi se na koncu doima kao najpravedniji ishod.
Domaćin je jako dobro ušao u susret, te u uvodnim minutama ima inicijativu, no vratar Stojkić je na golu gostiju izuzetno raspoložen. Murter je s druge strane jako teško dolazi do izglednih prilika, da bi u 15.minuti iznenada poveo! Rakić se izvana oslobodio za udarac, te s 13ak metara s lijeve strane precizno pogađa suprotni kut za 0:1! Vodeći gol kao da je animirao goste koji do kraja poluvremena preuzimaju inicijativu, te u 18.minuti dolaze do novog zgoditka. Nakon izgubljene lopte domaćih sijevnula je kontra gostiju preko Mijatovića koji je obavio glavninu posla prodorom kroz sredinu, dodaje desno za Ajdukovića koji ubacuje u sredinu za Bajamića, a njemu nije bilo teško s 3-4 metra zabiti u prazan gol za 0:2! Gosti su tako na odmor otišli s lijepom rezultatskom prednošću, no u nastavku domaćin se vrlo brzo vraća u igru! Igrala se 24.minuta kad nakon kornera Pavičić glavom prosljeđuje loptu za Andrijaševića koji kranim volejem zabija za 1:2! U 29.minuti Solin je izjednačio! Juras dugom loptom pronalazi Buzova koji izlazi sam pred vratara Stojkića, te iz drugog pokušaja zabija za 2:2! Domaćin je potpuno preuzeo inicijativu, a u 30.minuti Stojkić spašava goste odbivši nogom udarac Buzova u gredu! Minutu kasnije Murter još jednom uslijed inicijative domaćih dolazi do vodstva. Jezidžić kao zadnji igrač gubi loptu na centru, a Mijatović u situaciji 1 na 1 sjajno prebacuje vratara Odžu za 2:3! Već u 33.minuti mogli su domaći do izjednačenja, no udarac Pavičića sa 6-7 metara zaustavlja vratnica! U završnici domaći prelaze na igru s golmanom-igračem (Pavičić), te u prvom napadu dolaze do izjednačenja, kada Đikić silovito od grede zabija za 1;3!
Susret je tako okončan podjelom bodova koja u konačnici ne zadovoljava ni jedne ni druge, ali je najpravedniji ishod s obzirom na sve viđeno. Murter je imao rezultatsku prednosti tijekom čitava susreta, ali se na koncu treba zadovoljiti bodom, jer je domaćin ipak imao više od igre. U poslijednjem kolu jeseni Murter će u slijedećem kolu dočekati Vrgorac, dok će Solin na teško gostovanje kod Splita.

IZ SVIJETA | Marinović i J.Suton strijelci u pobjedama svojih momčadi

Hrvatski reprezentativci i ovog su vikenda odigrali zapažene uloge u novim pobjedama svojih momčadi. Dario …

Antun Bačić u radijskoj emisiji CROfutsala!

Sutras početkom u 19:00 sati na frekvencijama MEGAMIX RADIA HVAR emitirat će se još jedna …