1.HMNL | Solin – Murter 6:6 (1:3)

U uzbudljivoj utakmici odigranoj pred oko 100 gledatelja u solinskoj Bilankuši, Solin i Murter su podijelili bodove odigravši 6:6! Susret je to u kojem su gosti imali rezultatsku prednost u većem dijelu susreta, no remi se na koncu doima kao najpravedniji ishod.

Delegat: Tomislav Raboteg

SOLIN: Marko Odža, Ivan Krešimir Caktaš, Hrvoje Juras, Teo Kardum, Alen Marić, Pjero Andrijašević, Mirko Nikolić, Josip Paštar, Ivan Jurjević, Ante Rađa, Andrija Bogdanović, Vedran Duvnjak, Petar Kovačević, Stipe Tomičić, trener: Teo Strunje

MURTER: Pavle Mudronja, Robert Ljubić, Davor Jezidžić, Antonio Jamičić, Bojan Kubović, Šimun Popov, Karlo Klarin, Marko Troskot, Igor Martan, Josip Bilandžić, trener: Željko Silov

STRIJELCI: 0:1 Kubović (8′), 0:2 Jamičić (11′), 1:2 Andrijašević (17′), 1:3 Jezidžić (20′), 2:3 Jurjević (31′), 2:4 Jezidžić (31′), 3:4 Andrijašević (33′), 4:4 Andrijašević (34′), 5:4 Andrijašević (34′), 5:5 Kubović (35′), 6:5 Juras (39′), 6:6 Popov (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Solin 9 (5+4); Murter 5 (1+4)

ŽUTI KARTONI: Andrijašević (26′), Juras (37′) – SOLIN; Troskot (25′) – MURTER

IGRAČ UTAKMICE: Pjero Andrijašević (SOLIN)

U uzbudljivoj utakmici odigranoj pred oko 100 gledatelja u solinskoj Bilankuši, Solin i Murter su podijelili bodove odigravši 6:6! Susret je to u kojem su gosti imali rezultatsku prednost u većem dijelu susreta, no remi se na koncu doima kao najpravedniji ishod. Domaćin je nastupio bez Ćorluke koji je u prošlom kolu u Osijeku “zaradio” crveni karton, dok su gosti u Solin došli bez Leskovara, Kovača i Božinovića.
Gosti su poveli u 8.minuti kada u kontri na dodavanje Popova s desne strane silovito zabija Kubović za 0:1! U 11.minuti novi šok za domaće. Bogdanović gubi loptu duboko u svojoj polovici, a poklon koristi Jamičić i s vrha kaznenog prostora zabija za 0:2! Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez većih prilika, a onda domaći dolaze do smanjenja vodstva gostiju. Igrala se 17.minuta kada su Jurjević i Andrijašević na malom prostoru izigrali obranu gostiju, a kapetan domaćih zabija za 1:2! U 20.minuti gosti ponovno dolaze do 2 gola prednosti. Jezidžić je sjajno na prsi primio dugu loptu pored Jurjevića i volejem s 9 metara iskosa s lijeve strane zabio “kroz” Odžu za 1:3! Murter je tako na odmor otišao s lijepom prednošću.
U uvodnim minutama nastavka Solin je imao inicijativu, no Mudronja je u nekoliko navrata sjajnim intervencijama sačuvao svoju mrežu. Prvu veliku priliku izdvajamo u 28.minuti kada Odža brani udarac Popova u situaciji 1 na 1. U 30.minuti još se jednom istaknuo Mudronja sjajno obranivši nogom udarac Duvnjaka! U slijedećoj minuti Mudronja je ipak kapitulirano kada Jurjević sjajim udarcem s 10 metara zabija za 2:3! No radost domaćih bila je kratkog vijeka jer u istoj minuti gosti ponovno dolaze do 2 gola prednosti. Jezidžić je s lijeve strane izašao sam pred Odžu i rutinski pogađa suprotni kut za 2:4! U 33.minuti Solin se vraća u igru. Bogdanović je nakon auta proigrao na drugoj vratnici Andrijaševića kojem nije bilo teško podmetnuti nogu za 3:4! Minutu kasnije Solin dolazi do izjednačenja. Krasnu su kombinaciju nakon auta odigrali domaći, a Andrijašević proigrava u sredini Jurasa koji s vrha kaznenog prostora zabija za 4:4! No tu nije bio kraj, jer u istoj minuti domaći još jednom zabijaju! Kardum je prošao po lijevoj strani i ubacio na drugu vratnicu za Andrijaševića koji zabija svoj treći zgoditak za 5:4! I kad se očekivalo da domaći u naletu prelome susret u svoju korist, gosti vrlo brzo dolaze do izjednačenja. Kubović je prošao po desnoj strani i iskosa sa 7-8 metara silovito pogodio iznad Odže za 5:5! Uslijedilo je kratko razdoblje bez većih prilika, a onda u 39.minuti gosti ozbiljno prijete preko raspoloženog Jezidžića čiji udarac u ovoj situaciji zaustavlja vratnica! Kazna je stigla vrlo brzo, već u slijedećoj minuti kada Juras na dodavanje Andrijaševića zabija za 6:5! No tu uzbuđenjima nije bio kraj, jer u poslijednjoj minuti Popov po desnoj strani prolazi Jurasa i iz teške situacije iskosa uspijeva zabiti za novo izjednačenje, 6:6! Do kraja je ostalo pola minute, premalo da bi se nešto promijenilo. Solin i Murter podijelili su bodovi što je na koncu i napravedniji ishod susreta u kojem su i jedni i drugi imali svoje prilike za pobjedu.

Liga za popunu 1.HMNL | Raspored i delegiranje 6. kola

Pred nama je završni čin Lige za popunu 1.HMNL. U nedjelju su na rasporedu susreti …

Kvalifikacije za 2.HMNL-jug | Porto Tolero na korak do povratka u 2.HMNL-jug

Nakon što su u prva četiri kola kvalifikacija za popunu 2.HMNL-jug slavili domaćini, jučer je …