1.HMNL | Solin – Nacional Zagreb 2:10 (0:5)

Zagrebački Nacional je u velikom stilu zaključio jesenski dio sezone. Momčad Roberta Grdovića slavila je na gostovanju u Solinu rezultatom 2:10 i tako s maksimalnim bodovnim učinkom odlazi na zimsku stanku.

Delegat: Marinko Tadić-Šutra

SOLIN: Marko Odža, Hrvoje Juras, Teo Kardum, Alen Marić, Pjero Andrijašević, Mirko Nikolić, Toni Matijević, Ivan Jurjević, Ante Rađa, Vedran Duvnjak, Petar Kovačević, Stipe Tomičić, trener: Teo Strunje

NACIONAL ZAGREB: Žarko Luketin, Vedran Matošević, Mislav Banek, Leo Klindić, Mladen Kocić, Renato Koturović, Luka Perić, Borko Surudžić, Kristijan Grbeša, Igor Osredkar, trener: Robert Grdović

STRIJELCI: 0:1 Matošević (3′), 0:2 Novak (6′), 0:3 Perić (8′), 0:4 Koturović (10′), 0:5 Osredkar (14′), 0:6 Kocić (26′), 0:7 Kocić (29′), 0:8 Kocić (32′), 1:8 Jurjević (32′), 1:9 Banek (34′), 1:10 Perić (38′), 2:10 Andrijašević (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Solin 7 (4+3); Nacional Zagreb 9 (4+5)

IGRAČ UTAKMICE: Mladen Kocić (NACIONAL ZAGREB)

S 10 golova u mreži Solina, zagrebački Nacional je okončao najuspješniju klupsku jesen. Momčad Roberta Grdovića ostvarila je do sada neostvarivo, svih 11 pobjeda u polusezoni! U Solinu je to bila igra mačke i miša, a opširnije o susretu donosimo u nastavku.
Gosti su poveli već u 3.minuti kada Novak s desne strane na drugoj vratnici proigrava Matoševića kojem nije bilo teško iz blizine zabiti za 0:1! Minutu kasnije Kocić nakon kornera odlično puca s 10 metara, a vratar domaćih Odža atraktivnom intervencijom spašava svoju mrežu! Nakon toga domaći prelaze na igru s golmanom-igračem (Kardum), no to je rezultiralo novim golom u njihovoj mreži. Nakon izgubljene lopte domaći nisu stigli vratiti golmana u igru što koristi Novak. Kapetan gostiju driblingom je “slomio” Andrijaševića i pogodio s 9-10 metara u kut nemoćnog Karduma za 0:2! U 8.minuti ponovno se trese mreža domaćih. Grbeša je lijepo proigrao Perića koji s lijeve strane izlazi sam pred Odžu i zabija za 0:3! Trener domaćih Strunje nalet gostiju zaustavlja time-outom… No i nakon time-outa gledamo istu sliku; Nacional dominantan, a Solin ne može doći ni blizu Luketinu. U 10.minuti nesporazum između vratara Odže i Duvnjaka koristi Koturović i zabija za 0:4! Prvu priliku domaćih bilježimo u 11.minuti kada Andrijašević neometan s 9 metara ne uspijeva savladati Luketina. U 14.minuti još jednom gosti zabijaju; Banek je s desne strane ubacio na drugu vratnicu gdje Osredkar zabija za 0:5! Uslijedilo je dulje vrijeme igre bez ozbiljnijih prilika, a onda u 19.minuti domaći propuštaju veliku priliku za zgoditak. Kardum je izišao sam pred vratara Luketina, imao je na drugoj strani nadolazećeg Duvnjaka, no Kardum ide sam do kraja, a njegov snažan udarac brani Luketin.
U nastavku prvu veliku priliku imaju gosti. Igrala se 22.minuta kadaa Grbeša griješi, predaje loptu u noge Andrijaševiću koji izlazi sam pred Luketina, pridružio mu se i Marić, no Andrijašević u pokušaju dodavanja šalje loptu u gol-aut. U 24.minuti Novak je proigrao Kocića koji s lijeve strane izlazi sam pred Odžu, te uspijeva progurati loptu ispod njega za 0:6! U 29.minuti Kocić još jednom zabija! Srpski reprezentativac prošao je po desnoj strani i iskosa pogodio pod gredu za 0:7! U 31.minuti Klindić je lijepo prošao kroz obranu domaćih, no njegov udarac zaustavlja vratnica! Minutu kasnije ipak se trese mreža domaćih. Udarac Matoševića obranio je Odža, a na odbijenu loptu brzo reagira Kocić i zabija pod gredu za 0:8! U istoj minuti zabijaju i domaći. U kontri 2 na 1 Andrijašević i Jurjević su vrlo dobro odigrali, a Jurjević je strijelac za 1:8! U 34.minuti Novak s lijeve strane ubacuje na drugu vratnicu, a Odži lopta bježi s ruke za Baneka koji je iz blizine ugurao u mrežu za 1:9! U 38.minuti Grbeša je lijepim dodavanjem izbacio obranu domaćih, Osredkar s desne strane ubacuje u sredinu gdje Perić klizećim startom zabija za 1:10! U poslijednjoj minuti gosti gube loptu u svojoj polovici, a Andrijašević na dodavanje Duvnjaka lijepo zabija za konačnih 2:10!
Nacional je tako ostvario uvjerljivu pobjedu te u velikom stilu zaključio jesenski dio sezone. Momčad Roberta Grdovića u 11 je utakmica ostvarila isto toliko pobjeda, te zaista imaju razloga za zadovoljstvo. Solin je pak poražen, no poraz je to koji neće teško pasti momčadi Tea Strunje. Za Solin je ipak prioritet da bodove osvaja u manjim utakmicama, a s 13 bodova i sredinom ljestvice u Solinu ipak mogu biti zadovoljni.

FIFA WC 2021. | Kazahstan, Argentina i Brazil u četvrtfinalu!

Nakon što su u srijedu Rusija i Maroko izborili plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva koje …

Vrgorac i Novo Vrijeme Apfel u finalu Superkupa!

Vrgorac i Novo Vrijeme Apfel igrat će u finalu neslužbenog superkupa Hrvatske, koji se ove …