1.HMNL | Solin – Uspinjača 3:2 (2:1)

U utakmici 2.kola 1.HMNL Solin je ostvario iznimno vrijednu pobjedu protiv Uspinjače rezultatom 3:2! U ujednačenoj i iznimnonervoznoj utakmici, momčad Tea Strunje je bila sretnija i spretnija za prve ovosezonske bodove.

Delegat: Tomislav Raboteg

SOLIN: Ljuban Miloš, Hrvoje Juras, Teo Kardum, Alen Marić, Pjero Andrijašević, Ante Ćorluka, Mirko Nikolić, Ivan Jurjević, Ante Rađa, Andrija Bogdanović, Vedran Duvnjak, Petar Kovačević, Stipe Tomičić, trener: Teo Strunje

USPINJAČA: Adonis Dokuzović, Karlo Beronić, Eugen Gudek, Robert Grbić, Marko Starčević, Dino Bartolucci, Nikola Stojanović, Antun Janeš, Tino Čirjak, Marko Tomić, Dominik Zeko, Pavao Ježić, trener: Alen Jukić

STRIJELCI: 0:1 Starčević (10′), 1:1 Andrijašević (11′), 2:1 Ćorluka (18′), 3:1 Rađa (28′), 3:2 Beronić (29′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Solin 13 (7+6); Uspinjača 11 (6+5)

Duvnjak (6′), Marić (12′), Rađa (29′), Juras (30′), Bogdanović (32′), Tomičić (40′) – SOLIN
Starčević (18′), Dokuzović (22′), Čirjak (22′) – USPINJAČA

IGRAČ UTAKMICE: Ante Ćorluka (SOLIN)

Zanimljivu utakmicu odigrali su Solin i Uspinjača u dvorani na solinskoj Bilankuši. Utakmica j eto koja je mogla otići na obe strane, no domaćin je bio sretniji i spretniji, te osvojio velika 3 boda.
Gosti bolje otvaraju susret i već u 3.minuti propuštaju veliku priliku. Juras je izgubio loptu duboko u svojoj polovici, Grbić izlazi sam pred vratara Miloša koji brani njegov udarac. Agresivan domaćin vrlo je brzo ušao u problem s akumuliranim prekršajima, te već u 8.minuti ulazi u bonus. U 9.minuti novu veliku priliku propuštaju gosti. Domaći gube loptu na centru, Bartolucci izlazi sam pred Miloša, obilazi ga, no njegov udarac na putu prema praznom golu zaustavlja požrtvovni Marić. Bolju igru gosti su okrunili pogotkom u 10.minuti! Domaći su načinili 6.akumulirani prekršaj, a Starčević s 10 metara zabija pored nesigurnog Miloša za 0:1! Minutu kasnije Bartolucci osvaja loptu na centru, a Marić ga ruši za žuti karton i novu priliku za Starčevića s 10 metara. No ipak, Starčević ovoga puta puca pored gola. Kazna za taj propust dolazi već u slijedećoj minuti. Ćorluka je lijepo prošao po lijevoj strani i ubacio oštru loptu na drugu vratnicu gdje natrčava Andrijašević i klizećim startom zabija za 1:1! Uslijedilo je kratko razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika, a od 16.minute i gosti ulaze u bonus s prekršajima. U 17.minuti gosti prijete preko Grbića koji sa 7-8 metara vrlo dobro puca, no lopta je očešala gredu. Minutu kasnije gosti čine prekršaj pred kaznenim prostorom, što je domaćinu donijelo kazneni udarac sa 7 metara, gotovo kao i penal. Udarac Bogdanovića obranio je Dokuzović, no na odbivenu loptu natrčava Ćorluka i zabija za 2:1! Do odmora su domaći mogli i povećati prednost, no Andrijašević i juras iz gotovo identičnih situacija, sami s lijeve strane ne uspijevaju savladati raspoloženog Dokuzovića. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću domaćina.
U nastavku smovidjeli znatno manje igre, a prva velika prilika okrunjena je pogotkom domaćina. Jurjević je sjajno proigrao Rađu koji s desne strane izlazi sam pred Dokuzovića i lijepo ga vara za 3:1! No radost domaćih nije dugo trajala, jer već u slijedećoj minuti Beronićev udarac izvana zahvaća jednog igrača u sredini i vara vratara Miloša za 3:2! I ovoga puta domaćin brzo ulazi u bonus s akumuliranim prekršajima. Igrala se 30.minuta kada domaćin čini 5.prekršaj, a 2 minute kasnije domaćinu se ukazala nova prilika iz akumulacije. No ovoga puta udarac Starčevića zaustavlja vratnica! Do kraja smo gledali inicijativu gostiju, na momente čak i opsadu gola domaćih, no mreže se nisu tresle. U 35.minuti Stojanovićev udarac izvana Miloš kratko odbija, a na odbivenu loptu natrčava Bartolucci i pogađa vratnicu! Od 38.minuti gosti igraju sa Starčevićem u ulozi golmana-igrača, no bez učinka. U junaka se u završnici prometnuo vratar domaćih miloš. Najprije je u 39.minuti obranio udarac Stojanovića kada je lopta u dodiru s nekim igračem promijenila smjer, a na samom isteku vremena još je jednom pucao Stojanović, a Miloš sjajnom intervencijom odbija u korner. Domaći su tako proslavili prvu ovosezonsku pobjedu, dok  su gosti nakon 2 odigrana kola bez bodova, s 2 minimalna poraza.

2.HMNL-zapad | “Taurusi” slavili na gostovanju kod Uspinjače Gimke!

U derbiju 2. kola 2.HMNL-zapad jučer je Futsal Gorica slavila na gostovanju kod Uspinjače Gimke …

Futsal Pula u fenomenalnoj utakmici nastavila pobjednički niz!

U 3. kolu 1.HMNL Futsal Pula je ugostila Square. Bila je to odlična utakmica u …