logo 1. HMNL
1. HMNL

1.HMNL | Solin Veltins – Alumnus | Izvještaj

U derbiju 18.kola Alumnus je slavio u Solinu i uknjižio tako vrijedne bodove za rasplet na vrhu! Solin je nastupio znatno oslabljen, bez Perajice, Jurasa, Jurjevića i Andrijaševića, no i takav je Solin imao prednost na poluvremenu. No u nastavku nisu izdržali, Alumnus je bio znatno bolji što je susret odmicao dalje, te su na koncu zasluženo odnijeli bodove iz Bilankuše.

Mjeritelj vremena: Neno Galić

SOLIN VELTINS: Franko Bilić (kap.), Ivan Krešimir Caktaš, Ivan Matan, Edo Radmilo, Renato Koturović, Dražen Novoselac, Damir Znaor, Davor Jezidžić, Stipe Tomičić, Nikola Sikavica, trener: Boro Matan

ALUMNUS: Mario Modrušan, Matija Capar, Nikola Grgić, Kristijan Postružin, Sadat Ziberi, Ivan Bašić, Matej Horvat, Kristijan Grbeša, Saša Ledinščak, Antonio Vuk, Hrvoje Penava, Matija Đulvat (kap.), trener: Mićo Martić

STRIJELCI: 1:0 Jezidžić (8.min.), 1:1 Grbeša (32.min.), 1:2 Penava (33.min.), 1:3 Đulvat (40.min.)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Solin Veltins 6 (3+3); Alumnus 7 (5+2)

ŽUTI KARTONI: Jezidžić (30.min.), Matan (40.min.), Radmilo (40.min.)

IGRAČ UTAKMICE: Kristijan Grbeša (ALUMNUS)

U derbiju kola gledali smo dva različita poluvremena; Solin je u 1.poluvremenu bio bolji, te je zasluženo na odmor otišao s prednošću. No u nastavku domaći padaju, umor je učinio svoje, a gosti su to iskoristili i u poslijednjih 10 minuta došli do preokreta. Neigranje nekoliko standardnih prvotimaca pokazalo se nenadoknadivim za domaćina, kojem je nedostajalo igrača u rotaciji. Solin je tako nakon sjajne jeseni nastavio s razočaravajućim nastupima ovog proljeća. Podsjetimo, u jesenskom dijelu sezone Solin je upisao tek 1 poraz, dok je u 6 proljetnih kola upisao već 4 poraza!
Na prvu veliku priliku čekali smo do 8.minute. Jezidžić je na svojoj polovici osvojio loptu i proigrao u kontri Novoselca koji s lijeve strane izlazi sam pred Modrušana, ali puca pored suprotne vratnice. No već u slijedećem napadu Solin dolazi do vodstva. Znaor je proigrao na desnoj strani Jezidžića koji s 9 metara iskosa silovito zabija za 1:0! Odmah nakon primljenog pogotka trener gostiju Mićo Martić zatražio je time-out. U 12.minuti domaći su iz kornera odigrali za Novoselca koji je ostao sam na 4 metra od gola, ali neometan puca ravno u Modrušana. U 17.minuti domaći imaju kontru 3 na 2 koju je okončao Novoselac udarcem sa 7-8 metara za malo pored vratnice. U 20.minuti nova dobra prilika domaćih; Matan je povukao kontru i na koncu pucao s 10-11 metara, a vratar Modrušan vrlo dobro nogom brani. Domaćin je tako na odmor otišao s minimalnim vodstvom.
U nastavku gosti ulaze znatno bolje i već u prvom napadu ozbiljno prijete, ali bez udarca u završnici. U 22.minuti Grbeša je s desne strane ubacio u sredinu gdje Penava sa 3-4 metra ne uspijeva savladati Bilića. Gosti imaju inicijativu, konstantno napadaju, ali bez izglednijih prilika. Veliku su priliku gosti propustili u 31.minuti kada ne uspijevaju materijalizirati kontru 3 na 1! No već u slijedećoj minuti gosti su inicijativu okrunili pogotkom. Grbeša je prošao lijevo pored Koturovića i s 8 metara s lijeve strane pogodio suprotni kut za 1:1! Vrlo brzo gosti dolaze do novog pogotka; Grbeša se izvukao na desnu stranu i uputio loptu prema golu, a na 2-3 metra od gola loptu skreće Penava i vara vratara Bilića za 1:2! U poslijednje 3 minute domaći su pokušali igrom s golmanom-igračem doći do boda, no gol je pao na drugoj strani. Capar je iz kornera ubacio u sredinu gdje je ostao slobodan Đulvat i sa 2-3 metra zabija za potvrdu pobjede, 1:3!

alumnusFOTO: Siniša Kanižaj

EURO 2022. | Najava 2. kola grupe “A”

Danas su na rasporedu susreti 2. kola u grupi “A”. S početkom u 14:30 igraju …

2.HMNL-istok | Potop Olimpijca kod Aurelie za start proljetnog dijela sezone

Dvobojem Aurelie i Olimpijca započeo je proljetni dio sezone 2.HMNL-istok. U susretu lišenom rezultatske neizvijesnosti …