1.HMNL | Solin – Vrgorac 4:6 (2:2)

U iznimno ubudljivoj i vrlo dobroj utakmici odigranoj u solinskoj Bilankuši, Vrgorac je ostvario veliku pobjedu u borbi za doigravanje. Momčad Vladimira Bebeka slavila je rezultatom 4:6, u utakmici koja je bila otvorena do poslijednje minute, a više o utakmici pročitajte u nastavku.

Delegat: Mario Jurić

SOLIN: Marko Odža, Frane Polić, Hrvoje Juras, Alen Marić, Pjero Andrijašević, Mirko Nikolić, Ivan Jurjević, Vedran Duvnjak, Miloš Ljuban, trener: Teo Strunje

VRGORAC: Mario Herceg, Ante Kraljević, Damir Znaor, Vojko Pervan, Alen Vuković, Ivan Zloić, Dragan Stanković, Saša Subotić, Marko Gašpar, Alen Govorko, Duško Martinac, Marko Vuković, trener: Vladimir Bebk

STRIJELCI: 0:1 Subotić (3′), 0:2 Martinac (11′), 1:2 Nikolić (11′), 2:2 Nikolić (20′), 3:2 Subotić (22′), 3:3 Andrijašević (26′), 3:4 Subotić (30′), 3:5 Martinac (30′), 4:5 Nikolić (36′), 4:6 Subotić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Solin 9 (4+5); Vrgorac 5 (3+2)

ŽUTI KARTONI: Duvnjak (9′), Odža (19′), Nikolić (31′) – SOLIN
Znaor (16′), Martinac (20′), Subotić (37′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Saša Subotić (VRGORAC)

Gosti su poveli već u 3.minuti nakon lijepe akcije iz kornera. Stanković je ubacio na suprotnu stranu za Kraljevića, a ovaj ubacuje na drugu vratnicu gdje Subotić neometan zabija za 0:1! Uslijedilo je razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika sve do 11.minute kada Martinac lijepim udarcem s 11-12 metara zabija za 0:2! No radost gostiju nije dugo trajala jer domaći u istoj minuti uzvraćaju. Andrijašević je s lijeve strane ubacio na suprotnu stranu gdje neometan Nikolić lijepo zabija pod gredu za 1:2! Do kraja poluvremena bilježimo nekoliko uzbuđenja. Najprije je u 18.minuti Odža u dva navrata sjajno obranio udarce Martinca, da bi iz kornera lopta bila odigrana za Stankovića koji s 10ak metara pogađa vratnicu! U slijedećoj minuti domaći su burno prosvjedovali nakon što je vratar Herceg prilikom jedne intervencije u kaznenom prostoru srušio Andrijaševića. Na odmor se ipak otišlo s neodlučenim ishodom. Nikolić je u poslijednjoj minuti još jednom lijepo reagirao i sjajno zabio za 2:2!
U nastavku Vrgorac vrlo brzo dolazi do vodstva. Igrala se 22.minuta kada Subotić lijepo s 9-10 metara zabija za 3:2! Domaći su uzvratili u 25.minuti kada se Andrijašević lijepo izborio za šansu pred golom gostiju, no Herceg sjajno brani! U slijedećoj minuti Andrijašević ipak zabija. Jurjević je ubacio iz kornera na 10 metara, a Andrijašević sjajnim volejem neobranjivo pogađa za 3:3! U 30.minuti gosti dolaze do nove prednosti. Martinac je na lijevoj strani proigrao Subotića koji zabija za 3:4, a nedugo zatim još se jednom trese mreža domaćih. Martinac se s desne strane našao sam pred Odžom, te iz drugog pokušaja uspijeva zabiti za 3:5! U 32.minuti Solin prelazi na igru s Jurasom u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol gostiju. No u igri bez golmana-igrača Solin ipak dolazi do gola. Nikolić je s 10-11 metara zabio pored Hercega koji nije dobro reagirao u ovoj situaciji, gdje mu prizemna lopta ulazi u gol po sredini gola. Neizvijesnost je trajala sve do poslijednje minute kada Subotić lijepim zgoditkom postavlja konačnih 4:6! Subotić je u kontri utekao domaćim branićima, primio s desne strane dugu loptu i lijepo prebacio istrčalog “vratara” Jurasa za konačnih 4:6! Vrgorčani su tako ostvarili novu veliku pobjedu kojom uoči poslijednja 2 kola zauzimaju 4.mjesto koje vodi u doigravanje, bodovno poravnati s Futsal Dinamom koji sutra gostuje u Makarskoj. Solinjani pak usprkos porazu ostaju relativno sigurni po pitanju opstanka, iako teoretski još nisu sigurni.

2.HMNL-zapad | Novi Marof velikim preokretom savladao Goricu, remi Otočca i Bjelovara

Jučer su odigrana dva susreta 4.kola 2.HMNL-zapad. U derbiju kola Novi Marof je velikim preokretom …