1.HMNL | Split Tommy – Vrgorac 3:2 (2:1)

Split Tommy je teškom mukom došao do novih prvenstvenih bodova! U susretu 12.kola Splićani su na Gripama slavili protiv Vrgorca golom Pavića u poslijednjoj minuti!

Delegat: Mario Jurić

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Alen Marić, Ante Ćorluka, Alen Protega, Nikola Pavić, Josip Suton, Branko Laura, Ante Rađa, Franco Jelovčić, Mate Tešija, trener: Mato Stanković

VRGORAC: Mario Herceg, Damir Znaor, Vojko Pervan, Dario Grbavac, Ivan Zloić, Slobodan Gudelj-Velaga, Ivan Marković, Ante Kraljević, Duško Martinac, Alen Vuković, Josip Akmadža, trener: Arben Ademi

STRIJELCI: 1:0 Laura (5′), 1:1 Zloić (14′), 2:1 Suton (19′), 2:2 Zloić (24′), 3:2 Pavić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 5 (2+3); Vrgorac 7 (3+4)

IGRAČ UTAKMICE: Franco Jelovčić (SPLIT TOMMY)

U prvom kolu proljetnog dijela prvenstva Split Tommy je znatno teže no što je to itko mogao očekivati došao do pobjede protiv vrlo dobre momčadi iz Vrgorca. Splićani su do vrijedne pobjede za nastavak pobjedničkog niza došli u poslijednjoj minuti kada u igri s golmanom-igračem Pavić zabija za konačnih 3:2!
Splićani su nastupili oslabljeni neigranjem ozljeđenih Subotića i Fetiča, dok je Brazilac Genaro susret pratio s tribina jer njegov transfer još nije verificiran u HNS-u. No i gosti su u Split došli oslabljeni, bez Stankovića i Marinovića. Tu su zato pojačanja Znaor i Gudelj-Velaga s kojima u Vrgorcu najavljuju uspon na ligaškoj ljestvici.
Već u 1.minuti gosti su umalo poveli, kada na dodavanje Gudelj-Velage udarac Martinca zaustavlja greda! Splićani su iz prve prave prilike došli do prednosti. U lijepo odigranoj akciji lopta dolazi u kazneni prostor za Pavića koji petom ostavlja za Lauru kome nije bilo teško zabiti s 4-5 metara za 1:0! Novu priliku domaćih bilježimo u 8.minuti; Marković je izgubio loptu na centru, a u kontri Jelovčić proigrava Protegu čiji udarac brani vratar Herceg. U 12.minuti bilježimo vrlo dobar pokušaj Jelovčića izvana, no lopta je očešala vratnicu! U 14.minuti gosti dolaze do izjednačenja. Herceg je dugom loptom proigrao Zloića koji je neuhvatljiv za obranu domaćih, te iskosa s lijeve strane izlazi pred Jukića i pogađa suprotni kut za 1:1! Uslijedilo je razdoblje inicijative domaćih koje su okrunili pogotkom u 19.minuti za minimalnu prednost na odmoru. Suton je odmjerenim prizemnim udarcem s 10-11 metara zabio za 2:1! Do kraja poluvremena mogli su Splićani i povećati prednost, no najprije nisu iskoristili nesmotrenost gostujućeg vratara Hercega prilikom jednog istrčavanja sa svog gola, da bi nešto kasnije Jelovčić udarcem izvana pogodio vratnicu!
U nastavku su prvi ozbiljnije zaprijetili gosti kada Pervan u 23.minuti nakon lijepog prodora kroz sredinu ne uspijeva savladati Jukića. No minutu kasnije gosti dolaze do izjednačenja. Martinac je lijepo prošao po desnoj strani sa svoje polovice, te u završnici sjajno ubacuje na drugu vratnicu, a mladi Zloić je pratio akciju do kraja i posprema loptu u prazan gol za 2:2! Splićani su već u slijedećoj minuti mogli uzvratiti kada Jelovčić gura Ćorluku u matnu situaciju, no mladi napadač domaćih ne uspijeva savladati Hercega. Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez izglednijih prilika, a onda su u završnici Splićani potpuno zagospodarili terenom. U 34.minuti Jelovčić i Suton u razmaku od samo 15ak sekundi pogađaju vratnicu! Minutu kasnije opet vratnica spašava goste nakon udarca Jelovčića izvana! U 36.minuti gosti propuštaju veliku priliku za vodstvo! U situaciji 3 na 2 Gudelj-Velaga je sjajno na drugoj vratnici proigrao Pervana koji promašuje veliku priliku! Još izgledniju priliku propustili su u slijedećoj minuti domaći. Suton je iz kornera u sredini proigrao Lauru koji pogađa vratnicu, a lopta se odbija do Grcića koji iz blizine puca preko gola! Od 38.minute Split Tommy igra s golmanom-igračem (Jelovčić) i već u prvom napadu ozbiljno su zaprijetili golu gostiju. U situaciji kada je gol domaćih prazan, Martinac je sa svoje polovice pucao za malo pored vratnice! Rizik igre s golmanom-igračem domaćinu se isplatio u poslijednjoj minuti. Najprije je udarac Laure izvana vratar Herceg odbio u korner, da bi nakon toga domaći lijepo odigrali s golmanom-igračem, a Suton s lijeve strane ubacuje na drugu vratnicu za Pavića koji zabija za 3:2! Do kraja je ostalo još 21 sekunda, premalo da bi gosti s golmanom-igračem (Martinac) uspjeli ugroziti gol Jukića.
Splićani su tako upisali novu pobjedu, no nisu impresionirali na startu proljetnog dijela prvenstva. Od momčadi koja je impresivnim nizom od 6 pobjeda zaključila jesenski dio prvenstva očekivali smo ipak znatno više. S druge strane, Vrgorčani su ugodno iznenadili pruživši sjajan otpor favoriziranom domaćinu. Uz ovakav pristup i igru momčad Arbena Ademija ne treba strahovati za opstanak. Već slijedećeg tjedna Vrgorac očekuje novi zahtjevan ispit kada im u goste dolazi Novo Vrijeme. Split Tommy će pak na uvijek neugodno gostovanje u Novi Marof.

UEFA Liga prvaka | Barcelona trijumfom nad Prishtinom među 16

Aktualni europski prvak Barcelona prva je momčad koja se plasirala među 16 u ovogodišnjem izdanju …