1.HMNL | Square – Brod 035 Simplex 3:2 (2:1)

U susretu 16.kola 1.HMNL Square je znatno teže od očekivanog došao do pobjede protiv gostiju iz Slavonskog Broda. “Gospari” su slavili rezultatom 3:2 u susretu u kojem su gosti imali svoje prilike, te u samoj završnici propustili i akumulirani udarac za remi.

Delegat: Josip Proleta

SQUARE: Zoran Primić, Borna Tikvica, Tomislav Bevanda, Josip Jurić, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Darko Rangotov, Mateo Vodopić, Maro Đuraš, Antun Bačić, Dražen Novoselac, Hrvoje Bogdanović, Ante Daničić, Alen Turuk, trener: Marinko Mavrović

BROD 035 SIMPLEX: Željko Konrad, Robert Ruhek, Dragan Sremac, Mario Petrović, Matej Gačić, Filip Štefančić, Ivica Pavić, Mario Stasjuk, Ivica Brdar, Marko Družić, Davor Maričević, trener: Ivica Ćorluka

STRIJELCI: 1:0 Đuraš (4′), 2:0 Bevanda (12′), 2:1 Družić (18′), 2:2 Petrović (25′), 3:2 Jurić (31′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 10 (4+6); Brod 035 Simplex 11 (6+5)

ŽUTI KARTONI: Daničić (27′), Rangotov (36′) – SQUARE; Ruhek (35′) – BROD 035 SIMPLEX

Tešku, ali na koncu ipak zasluženu pobjedu ostvario je Square protiv gostiju iz Slavonskog Broda. Square je poveo već u 4.minuti kada Đuraš iz okreta zabija za 1:0! Tu domaćin nije stao već je i dalje imao inicijativu i premoć na terenu, a bolju igru okrunili su golom u 12.minuti kada Bevanda nakon kornera zabija za 2:0! Pred odlazak na odmor Družić iz kontre zabija za 2:1 i vraća susret u neizvijesnost. Imali su domaći nakon toga i akumulirani udarac s 10 metara, no Jurić nije bio precizan.
U nastavku domaći propuštaju još jednu priliku za povećanje vodstva kada Bevanda pogađa vratnicu! Kazna je stigla vrlo brzo preko Petrovića koji koristi lošu reakciju obrane domaćih i zabija za 2:2! Nakon izjednačenja domaći još intenzivnije napadaju tražeći gol za vodstvo, no najizgledniju priliku propuštaju gosti kada Ruhek ne uspijeva zabiti u situaciji 1 na 1. Prednost domaćinu ipak brzo donosi Jurić zabivši za 3:2! Rezultat se nije mijenjao do kraja susreta, no izdvojimo kako su gosti od 36.minute zaigrali s golmanom-igračem, a u 39.minuti Družić je propustio iz akumulacije donijeti gostima bod. Uspješniji je bio vratar domaćih Primić koji je sačuvao svoju mrežu za minimalnu ali posve zasluženu pobjedu domaćih!