1.HMNL | Square – Uspinjača 3:3 (1:2)

U susretu 4.kola 1.HMNL Uspinjača je priredila veliko iznenađenje remijem u Gospinom polju kod Squarea. Štoviše, “žuta podmornica” je bila bliže pobjedi, a domaćin je u završnici susreta nadoknadio zaostatak 1:3 i došao do izjednačenja.

Delegat: Luka Kalić

SQUARE: Zoran Primić, Borna Tikvica, Maro Kalauz, Marinko Šamija, Hrvoje Cjetković, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Mateo Vodopić, Marto Đuraš, Gordan Duvančić, Antun Bačić, Antonio Čupić, Alen Turuk, Zvone Đivo, trener: Marinko Mavrović

USPINJAČA: Pavao Ježić, Mario Skorin, Krlo Beronić, Eugen Gudek, Robert Grbić, Dino Bartolucci, Nikola Stojanović, Marko Starčević, Tino Čirjak, Marko Tomić, Ivan Piplica, Filip Opuhač, trener: Alen Jukić

STRIJELCI: 0:1 Starčević (1′), 1:1 Đuraš (13′), 1:2 Starčević (14′), 1:3 Starčević (38′), 2:3 Tikvica (38′), 3:3 Cvjetković (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 10 (5+5); Uspinjača 8 (3+5)

IGRAČ UTAKMICE: Marko Starčević (USPINJAČA)

KOMENTAR SUSRETA:
U susretu 4.kola 1.HMNL Uspinjača je priredila veliko iznenađenje remijem u Gospinom polju kod Squarea. Štoviše, “žuta podmornica” je bila bliže pobjedi, a domaćin je u završnici susreta nadoknadio zaostatak 1:3 i došao do izjednačenja. Goste je do pobjede predvodio raspoloženi Starčević postigavši 3 gola, no gostima na koncu to nije bilo dostatno za pobjedu.
Poveli su gosti već u 1.minuti kada Starčević volejem zabija za 0:1! U igri domaćih osjetilo se neigranje ozlijeđenog Bevande. Ipak, u 13.minuti Đuraš silovito zabija pod gredu za 1:1! No već u slijedećoj minuti gosti ponovno dolaze do vodstva. Starčević je iz slobodnog udarca s 10ak metara precizno pogodio za 1:2! Na odmor su tako gosti otišli s minimalnom prednošću, a rezultat se nije mijenjao sve do same završnice. U anstojanju da dođu barem do boda domaći prelaze na igru s golmanom-igračem, a to koriste gosti te Starčević zabija preko cijelog terena svoj treći zgoditak za naizgled nenadoknadivih 1:3! No u istoj minuti Tikvica vraća nadu domaćinu zabivši za 2:3, nakon čega je uslijedila opsada gola gostiju. U poslijednjoj minuti Đuraš iz blizine pogađa vratnicu, a samo desetak sekundi kasnije domaći dolaze do izjednačenja kada u gužvi pred Ježićem loptu u gol šalje Cvjetković za 3:3! Erupcija oduševljenja u redovima domaćina koji je na koncu remi slavio poput pobjede. Remi je za goste zasigurno dobar rezultat, no s obzirom na to kako se kretao rezultat u Gospinom polju, momčad Alena Jukića zasigurno nije zadovoljna s konačnim ishodom.

Niko Vukmir: “Mislim da ćemo svima biti neugodan protivnik!”

Nakon odlično odigrane utakmice protiv dubrovačkog Squarea, Futsal Pula susrest će se s trenutnim prvacima, …

Duje Kustura: “Kao branitelje naslova ne interesira nas ništa osim pobjede.”

Aktualni prvak, omiški Olmissum u prošlom kolu poražen je u gostima kod Vrgorca s 3:1. …