spot_img
spot_img

1.HMNL | Studenti namučili Novo Vrijeme, ali bodovi idu Makaranima!

Objavljeno:

U 9. kolu 1.HMNL gledali smo jednu vrhunsku predstavu obje momčadi i dva totalno suprotna poluvremena. U prvom poluvremenu je Novo Vrijeme bilo vidno bolja momčad, ali u drugom poluvremenu gledamo mnogo bolju predstavu Studenata u odnosu na prvo poluvrijeme. Iako su pala “samo” tri pogotka na ovoj utakmici, mogli smo sigurno vidjeti još golova. Makarani su ovom pobjedom zadržali korak za vodećim Olmissum, a Studenti unatoč porazu mogu sigurno biti zadovoljni prikazanim. Razina igre koju su pokazali u posljednjih pet kola im sigurno može dati dosta optimizma pred nastavak sezone. Makarane u ovoj sezoni još čeka završnica Kupa dok je splitska momčad završila svoje nastupe za ovu godinu te im slijedi pauza.

Kolo: 9. kolo
Datum: 12.12.2020.
Vrijeme: 19:30
Dvorana: SD Gripe, Split
Gledatelja: –

AFC UNIVERSITAS – NOVO VRIJEME APFEL 1:2 (0:2)

Prvi sudac: Vedran Babić
Drugi sudac: Miloslav Šimac
Treći sudac: Goran Duvnjak
Četvrti sudac: Luka Kovač-Levantin
Delegat: Igor Vojković

AFC UNIVERSITAS: Ivo Jukić, Jakov Hrstić, Ivan Gotovac, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Mate Vrdoljak, Ante Mijić, Edo Radmilo, Ante Crnjac, Mateo Kljunak, Josip Juretić, Ivica Jozić, Filip Kosor, Božo Sučić, trener: Marin Mandić

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Igor Osredkar, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Pulinho, Krešimir Herceg, Jakša Herceg, Mate Vuković, Toni Jelavić, Ante Sokol, Nikola Pašalić, Gabrijel Lasić, Rodrigo, Anton Sven Horvath, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 0:1 Bajrušović (1′), 0:2 Osredkar (3′), 1:2 penal-Gotovac (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: AFC Universitas  9 (5+4) ; Novo Vrijeme Apfel  10 (4+6)

Šuljić (16′), Crnjac (30′), Tustonjić (33′) – AFC UNIVERSITAS
Pulinho (29′), Sokol (30′), Rodrigo (30′) – NOVO VRIJEME APFEL

IGRAČ UTAKMICE: Duje Bajrušović (NOVO VRIJEME APFEL)

Samo što se krenulo s centra i gosti u svom prvom napadu dolaze do vodstva. Duje Bajrušović sjajno izbija sam pred golmana i zabija za vodstvo Makarana u 12. sekundi utakmice. Domaćini su u susret ušli dosta nervozno i rade nekoliko grešaka, a upravo loše postavljena obrana ih je skupo koštala na početku 3. minute kad Pulinho pronalazi Osredkara samog pred golmanom domaćina te udvostručuje vodstvo svoje momčadi. Gosti su puno bolja momčad na terenu u početnim minutama, igraju brzo te nižu prilike dok gosti teško dolaze do izglednijih prilika i do mogućnosti smanjenja rezultatskog zaostatka. Nakon početnih 6-7 minuta velike dominacije gostiju, domaćini se uspjevaju konsolidirati i gledamo dosta zanimljiviju utakmicu s nizom prilika s obje strane. Osim što se igra brzo, igra se i dosta čvrsto. Puca se sa svih pozicija te gledamo zbilja jednu vrhunsku utakmicu večeras na Gripama. Teško je izdvojiti situacije jer ih je bilo stvarno dosta i vjerujemo kako će biti puno materijala za sažetke s ove utakmice. Osim pucački raspoloženih igrača u obje momčadi, i golmani su na vrhunskom nivou u ovom veoma uzbudljivom dijelu susreta. Do kraja poluvremena ipak nije bilo rezultatskih promjena, ali su obje momčadi ostavile odličan dojam te možemo reći kako su domaćini zaslužili zabiti bar jedan pogodak u prvom poluvremenu, ali i gosti su sigurno mogli zabiti još koji pogodak.

Drugo poluvrijeme nešto bolje otvara domaća momčad, a u 22. minuti su nanizali i četiri prilike, po jednu Hrstić, Gotovac, Sučić i Kosor, ali ne dolazi do smanjenja rezultata. Na isteku sljedeće minute s desne strane iskosa puca Jelavić, ali domaći golman brani. Za razliku od početka prvog poluvremena u kojem je dominirao gost, na početku drugog poluvremena suprotno. Studenti su digli razinu svoje igre, a u 25. minuti sjajan udarac Kljunka brani Herceg. Nakon prvih pet minuta drugog poluvremena u kojem je domaćin bio bolja momčad na terenu uslijedio je period u kojem su obje momčadi bile bez prilika opasnih po golmane. U 28. minuti su se gosti malo više poigrali u obrani što je umalo iskoristio Sučić, ali je Herceg bio nešto brži i došao prije do lopte. Dvije minute kasnije je u nekoliko navrata zaiskrilo na terenu te su suci morali podijeliti nekoliko kartona. Već sljedeću minutu dvije sjajne prilike s obje strane, ali golmani brane. Nastavlja se dominacija Studenata u drugom poluvremenu te je u tim minutama Gotovac definitivno najbolji na terenu, ali jednostavno lopta neće u gol Makarana. S druge strane, Makarani dolaze teže do prilika, a u 33. minuti Bajrušović ima čisto ispred sebe, ali udarac odlazi kraj gola. Vrlo brzo nakon Crnjac ima novu odličnu priliku za domaće pred golom gostiju, ali njegov udarac odlazi visoko iznad gola. Uslijedilo je potom nekoliko prilika s obje strane, ali što golmani nisu obranili, to bi otišlo kraj ili daleko od gola. Nešto viš od dvije minute do kraja domaći su se odlučili na igru s golmanom-igračem, a 47 sekundi prije kraja Osredkar igra rukom malo izvan golmanskog prostora što je te tako dolaze do 6. prekršaja. Gotovac je izveo kazneni udarac te smanjio zaostatak na 1:2. 20-ak sekundi nakon udarac Pulinha zaustavlja Šuljić malo ispred crte gola. Nastavili su domaćini pritiskati, ali do kraja utakmice nije bilo nove promjene rezultata.