1. HMNL | Studenti namučili prvaka i podijelili bodove!

U dvoboju 6. kola 1. HMNL Olmissum i AFC Universitas su podijelili bodove odigravši 1:1. Splitski Studenti su poprilično namučili aktualnog prvaka i gledali smo jednu ravnopravnu, čvrstu utakmicu gdje su obje momčadi imale pregršt prilika i prava je šteta što nismo mogli vidjeti još koji pogodak. Obrambeno su obje momčadi odigrale jednu vrhunsku utakmicu te je dvoboj na Ribnjaku priredio jednu pravu poslasticu za nekolicinu na tribinama nazočnih. Šteta zbog cjelokupne situacije s koronavirusom jer je današnja utakmica zaslužila podršku s tribina. Olmissum će utakmicu sljedećeg kola odigrati nešto kasnije u odnosu na ostale zbog nastupa u Ligi Prvaka, dok će Studenti na svom terenu dočekati Uspinjaču Gimku, a tu utakmicu ćete moći pogledati i na TV ekranima.

Delegat: Dino Doljanin

OLMISSUM: Žarko Luketin, Duje Kustura, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Dujo Marić, Valerije Jurić, Mario Buljević, Antonio Sekulić, Josip Bilandžić, Božidar Baučić, trener: Duje Maretić

UNIVERSITAS: Ivo Jukić, Ante Mijić, Ante Crnjac, Mateo Kljunak, Jakov Hrstić, Josip Juretić, Ivan Gotovac, Karlo Kovačić, Božo Sučić, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, trener: Hrvoje Budimir

STRIJELCI: 1:0 Sekulić (5′), 1:1 Kljunak (19′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 8 (4+4); Universitas 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Kustura (5′), Jurlina (15′), Bilandžić (40′) – OLMISSUM
Kljunak (11′), Crnjac (17′) – UNIVERSITAS

IGRAČ UTAKMICE: Ivo Jukić (UNIVERSITAS)

U uvodnih par minuta igre golmani nisu dolazili u teške situacije i većina udaraca bi završila u bloku ili kraj gola. Nešto bolju igru u tim minutama pokazuju Omišani koji su imali nešto više prilika pred golom svog protivnika. Prve ozbiljnije prilike bilježimo u 5. minuti susreta kad prvo gostima dva uzastopna udarca brani Luketina, a zatim u dva sljedeća napada Olmissum prvo opasno prijeti preko Kusture, a zatim i Sekulića koji puca zdesna iskosa i pogađa pod gredu Jukićea gola za vodstvo domaćina 1:0. U sljedećoj minuti Omišani ponobno prijete preko kombinacije Kolobarić – Perišić, ali lopta završava kraj gola. U narednim minutama gledamo nešto ujednačeniju igru, a vrijedi istaknuti prilike Jurića u redovima domaćina i Tustonjića kod gostiju, ali bez rezultatske promjene. Obje momčadi igraju čvrsto i obrane su na nivou. Jurić sjajno prodire s desne strane u 12. minuti, ali udarac završava na stativi. Već u sljedećoj minuti nova prilika za domaćine kada Pavić puca, ali Jukić brani. Domaći igrači na isteku rade prekršaj na 12-13 metara od gola, Tustonjić izvodi udarac, ali Luketin to lagano brani. Tustonjić i na isteku 15. minute pokazuje kako je najraspoloženiji igrač u redovima gostiju kad lijepo prodire slijeva, pokušava lobovati Jukića, ali lopta završava na gredi. U sljedećoj minuti nova opasnost na suprotnoj strani. Pavić puca jednu prizemnu loptu, ali golman gostiju to brani. Prilike se u zadnjim minutama prvog poluvremena izmjenjuju s jedne na drugu stranu. Tako u 17. minuti prvo bilježimo priliku Hrstića kojem udarac u korner odbija golman Omišana, a samo 30-ak kasnije Postružin puca, ali golman Studenata to brani. Drugi pogodak na utakmici opasno visi u zraku u tim minutama, a on se konačno i dogodio 1:15 prije kraja poluvremena. Postružin pravi prekršaj na 10-ak metara od gola, a ulogu izvođača preuzima Kljunak čiji udarac prvo brani Luketin, ali se lopta odbija nazad do istog igrača koji sjajno “zakucava” pod gredu. U zadnjoj minuti Olmissum pokušava doći do novog vodstva, ali gostujuća ekipa se odlično brani. 20 sekundi prije kraja Jukić šalje daleku loptu sa svog gola koja pronalazi Gotovčevu glavu kojem je Luketin izletio i Gotovac pokušava prebaciti golmana, ali lopta završava kraj gola. Odlično prvo poluvrijeme tako završava rezultatom 1:1.

Za razliku od prvog poluvremena, prvu izgledniju priliku smo vidjeli već na početku druge minute poluvremena. Gotovac radi prekršaj na 10-ak metara od svog gola, Pavić izvodi slobodni udarac, a lopta po tko zna koji put završava na gredi. Strijelac izjednačujućeg pogotka je ponovno “u elementu” u 3. minuti. U dva uzastopna napada vara obranu Omišana, ali ne i večeras raspoloženog Luketina. Između ova dva napada vrijedi istaknuti i priliku Jurića na drugoj strani, ali gostujući golman brani. Uslijedio je period bez nekih po gol opasnijih prilika jer su obrane obje momčadi bile veoma dobro postavljene i lopta je teško dolazila do gola. U tim minutama najizglednije prilike su zbog odličnih obrana završavale tik kraj gola te je teško izdvojiti neku ozbiljniju priliku, ali sve pohvale idu već par puta spomenutim obranama. Prilike se nižu s jedne na drugu stranu, puca se sa svih strana, ali sve što ide u okvir gola ne predstavlja nikakav problem golmina. Sve do 33. minute golmani nisu imali puno posla, a onda Postružin dva put i Perišić jednom pucaju po golu gostiju, ali Jukić brani. Presing domaćina se nastavlja i u sljedećoj minuti, ali udarac Postružina je u odnosu na prethodni lak plijen za Jukića. Pet minuta prije kraja Pavić puca, ali mu udarac po tko zna koji put odsjeda na gredi, a sličnu scenu gledamo i na suprotnoj strani kad Kljunku šut završava na stativi. 3:00 je pokazivalo na satu kad Studenti imaju sjajnu priliku za preokret preko Tustonjića koji dribla golmana, ali radi potez više s loptom te šalje loptu kraj gola. Postružin ima novu priliku u pretposljednjoj minuti utakmice, pokazuje da je najraspoloženiji igrač u drugom poluvremenu, ali Jukić ponovno zaustavlja udarac. Danas fantastično raspoloženi golman Studenata upisuje novu, veliku obranu 45 sekundi prije kraja. Prava poslastica na Ribnjaku pružila je tako veliku dramu i prava šteta je što navijači ne mogu uživati u poslasticama poput ove večeras. Do kraja utakmice se rezultat nije promijenio te obje ekipe idu doma s bodom.

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

IZ SVIJETA | Porazi Catanie i Mantove, pobjede Cartagene i Dobovca!

Ovog vikenda smo mogli vidjeti polovičan uspjeh momčadi van 1. HMNL za koje igraju naši …

Liga Prvaka | Poznato novih 13 sudionika 1/16 finala!

Nakon što smo vam prekjučer objavili prvih šest sudionika 1/16 finala Lige Prvaka, u nastavku …