1.HMNL | Vrgorac – Novo Vrijeme 3:2 (1:0)

U svebiokovskom derbiju odigranom u vrgoračkom Domu športova, Vrgorac je golom u poslijednjoj sekundi slavio protiv Novog Vremena rezultatom 3:2! Vrgorčani su bili bolja momčad za što su nagrađeni na isteku vremena za erupciju oduševljenja i prvoligašku pobjedu protiv Makarana.

Delegat: Luka Klaić

VRGORAC: Mario Herceg, Ante Kraljević, Damir Znaor, Vojko Pervan, Dario Grbavac, Ivan Zloić, Saša Subotić, Mate Erceg, Mijo Marinović, Duško Martinac, Marko Vuković, trener: Arben Ademi

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Sven Horvath, Ante Bokšić, Mirko Jurjević, Alen Protega, Ivan Buljan, Renato Buzov, Marin Musinov, Vinko Nižetić, Lovre Tomaš, trener: Armando Škorlić

STRIJELCI: 1:0 Subotić (12′), 1:1 Buzov (26′), 2:1 Subotić (30′), 2:2 Musinov (32′), 3:2 Martinac (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 9 (4+5); Novo Vrijeme 10 (5+5)

ŽUTI KARTONI: Kraljević (24′), Marinović (33′) – VRGORAC; Musinov (19′) – NOVO VRIJEME

CRVENI KARTON: Mirko Jurjević (40′) – NOVO VRIJEME

IGRAČ UTAKMICE: Saša Subotić (VRGORAC)

KOMENTAR SUSRETA:
U nevjerovatnoj završnici Vrgorac je golom u poslijednjoj sekundi došao do pobjede protiv rivala iz Makarske. Nakon isključenja jurjevića ostalo je samo 3 sekunde do kraja, no bilo je to dovoljno vremena da Martinac na dodavanje Subotića zabije za veliko slavlje domaćina, 3:2!
U 1.poluvremenu domaći su bili znatno bolji i samo je zasluga raspoloženog vratara gostiju Baškovića što Vrgorac na odmor nije otišao s većom prednošću. Vrgorčani su poveli u 12.minuti nakon duge opsade gola gostiju kada Subotić zabija za 1:0! Od strane gostiju u 1.poluvremenu izdvajamo tek situaciju iz 18.minute kada je Herceg dugo držao loptu i ponudio priliku Musinovu koji pogađa Hercega u glavu. Gosti su se u nastavku trgnuli, te u 26.minuti dolaze do izjednačenja. Buzov je izmakao pažnji obrane domaćih, te na dugu loptu sjajno reagirao i iz prve zabio za 1:1! Domaći se u 30.minuti vraćaju u vodstvo novim golom Subotića koji je s pozicije sidruna zabio za 2:1! Gosti su vrlo brzo uzvratili preko Musinova koji nakon kornera s 9 metara zabija za 2:2! Rezultat se nije mijenjao sve do poslijednje minute kada po već opisanom scenariju domaći dolaze do pobjede. Buzov je izgubio loptu na centru, a Jurjević u nastojanju da spasi grubo klizećim startom ide na Martinca, te je zavrijedio isključenje. Do kraja su ostale tek 3 sekunde; Marinović je dodao lijevo za Subotića koji oštro ubacuje na drugu vratnicu, a tamo Martinac zabija sa zvukom sirene za konačnih 3:2! Uslijedilo je veliko slavlje domaćih koji su ostvarili novu pobjedu i izjednačili se sa Split Tommyjem i Nacionalom na vrhu ljestvice.
Pobjednički zgoditak u poslijednjoj sekundi možete vidjeti an našem facebook profilu ili klikom na priloženi link:

Josip Grubeša: “Nadamo se novim bodovima!”

U trećem kolu 1.HMNL Alumnus se s gostovanja u Šibeniku vratio kući s tri boda. …

Blago Gašpar: “Vjerujem da ćemo se protiv Universitasa vratiti na pobjednički kolosijek!”

Prva hrvatska malonogometna liga došla je do četvrtog kola. Kao i uvijek na rasporedu je …