1.HMNL | Vrgorac – Square 1:4 (0:1)

U dalmatinskom derbiju 1.HMNL, Square je slavio na gostovanju u Vrgorcu rezultatom 1:4! Dubrovčani su se pokazali znatno boljom momčadi, te na koncu zasluženo odnose bodove iz Vrgorca.

Delegat: Lukša Klaić

VRGORAC: Mario Herceg, Vojko Pervan, Dario Grbavac, Ivan Zloić, Dragan Stanković, Ivan Marković, Mate Erceg, Ante Tolić, Zoran Rakušić, Mijo Marinović, Duško Martinac (kap.), Josip Akmadža, trener. Arben Ademi

SQUARE: Zoran Primić, Borna Tikvica, Tomislav Bevanda, Josip Jurić, Hrvoje Cvjetković (kap.), Stjepan Rezo, Darko Rangotov, Mateo Vodopić, Maro Đuraš, Denis Hasanović, Alen Turuk, Mato Šimunović, trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 0:1 Bevanda (10′), 0:2 Rangotov (30′), 0:3 Rangotov (34′), 0:4 Rezo (36′), 1:4 Rakušić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 3 (2+1); Square 6 (3+3)

ŽUTI KARTONI: Marinović (17′), Martinac (20′) – VRGORAC
Bevanda (25′), Tikvica (30′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Bevanda (SQUARE)

U susretu 3.kola 1.HMNL Square je slavio na gostovanju u Vrgorcu nastavivši tako s vrlo dobrim izdanjima ove sezone. “Gospari” su bili znatno bolja momčad i sasvim zasluženo odnose bodove iz Vrgorca.
U vrgoračkom Domu športova 20ak je gostujućih navijača za Square stvorilo domaćinsku atmosferu navijanjem uz bubnjeve i sirene. Prvu veliku priliku bilježimo u 8.minuti kada se Marinović izborio za udarac, a vratar Primić sjajnom intervencijom odbija loptu od grede u korner. Dvije minute kasnije slična situacija s druge strane. Udarac Bevande vratar Herceg je od vratnice odbio u korner. No iz kornera gosti ipak dolaze do prednosti. Lopta je iz kuta ubačena za Bevandu koji sjajno volejem s 9 metara pogađa suprotne rašlje za 0:1! Do kraja poluvremena nismo vidjeli većih prilika, te su gosti s minimalnom prednošću otišli na odmor. Rezultat se nije mijenjao sve do 30.minute kada Rangotov golom okončava kontru gostiju za 0:2! Vrgorčani su teško pronalazili rješenja na visoki presing gostiju, te se stoga odlučuju na igru s golmanom-igračem. Takva igra nije dala željeni rezultat, jer Rangotov i Rezo sa svoje polovice zabijaju u prazan gol za velikih 0:4! Vrgorčani su na koncu ipak došli do pogotka. U igri s golmanom-igračem izigrana je obrana gostiju, a Rakušić zabija za konačnih 1:4 u poslijednjoj minuti.
Square je tako upisao zasluženu pobjedu, a pozitivan niz nastojat će nastaviti u slijedećem kolu kada im u goste dolazi Novi Marof. Pred Vrgorcem je pak težak zadatak, jer nakon 3 odigrana kola imaju tek 1 osvojen bod, a u slijedećem kolu idu na gostovanje kod Alumnusa.

O nama Marija Šimac

Crnica nadigrala Petrinjčicu za plasman u četvrtfinale kupa!

U dvoboju osmine finala kupa Hrvatske, Crnica je očekivano slavila na svom parketu protiv Petrinjčice …

2.HMNL-istok | Autodijelovi Tokić slavili kod Jakšića, nevjerovatan remi u Brodu

Jučer su odigrana dva susreta 4.kola 2.HMNL-istok. Autodijelovi Tokić su ostvarili pobjedu na gostovanju kod …