1.HMNL | Vrgorac – Uspinjača 2:1 (1:1)

U susretu 5.kola 1.HMNL Vrgorčani su ostvarili prvu ovosezonsku pobjedu. U tvrdoj utakmici Vrgorac je slavio protiv Uspinjače rezultatom 2:1, preokrenuvši rano vodstvo gostiju u vrijednu pobjedu!

Delegat: Josip Proleta

VRGORAC: Mario Herceg, Vojko Pervan, Dario Grbavac, Ivan Zloić, Dragan Stanković, Ivan Marković, Ante Tolić, Zoran Rakušić, Mijo Marinović, Duško Martinac, Josip Akmadža, Alen Govorko, Alen Vuković, trener: Arben Ademi

USPINJAČA: Adoniz Dokuzović, Karlo Beronić, Eugen Gudek, Anton Gaši, Domagoj Durlen, Mario Pintar, Ivan Piplica, Mirko Rogošić, Leo Mar, Matija Ezgeta, Tino Čirjak, Dino Bartolucci, Ivo Krilanović, trener: Robert Hertl

STRIJELCI: 0:1 Beronić (2′), 1:1 Stanković (17′), 2:1 Martinac (22′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 6 (2+4); Uspinjača 6 (4+2)

ŽUTI KARTONI: Stanković (17′) – VRGORAC
Rogošić (18′), Pintar (33′) – USPINJAČA

IGRAČ UTAKMICE: Dragan Stanković (VRGORAC )

Vrgorac je u 5.kolu 1.HMNL konačno ostvario i prvu ovosezonsku pobjedu. U neizvijesnoj utakmici odigranoj u vrgoračkom Domu športova, Vrgorac je slavio protiv zagrebačke Uspinjače rezultatom 2:1!
Nisu se stvari dobro odvijale po domaćina. Već u 2.minuti gosti dolaze u vodstvo golom Beronića, a prednost su “žuti” čuvali sve do završnice poluvremena. Igrala se 17.minuta kada Stanković vraća stvari na početak zabivši za 1:1! S neodlučenim se rezultatom otišlo na odmor, a onda u ranoj fazi nastavka domaći dolaze do vodstva. Kapetan Martinac strijelac je u 22.minuti za 2:1! Premda je do kraja susreta ostalo još gotovo čitavo poluvrijeme, rezultat se do kraja nije mijenjao. Gosti su do kraja susreta imali inicijativu, no domaći su sačuvali prednost za prvu ovosezonsku pobjedu. Zasigurno se sada lakše diše u Vrgorcu, a petak im već donosi novi ligaški izazov. Vrgorčani će u Solinu tražiti nove bodove za bijeg iz skupine najugroženijih momčadi na dnu ljestvice. Uspinjača će pak (također u petak) ugostiti Novi Marof, gdje će tražiti prekid mini-serije od 2 uzastopna poraza.

O nama Marija Šimac

Bruno Žilić: “U Makarsku idemo po sva 3 boda”

Crnica u prošlom kolu nije uspjela slaviti protiv Osijeka, iako su do zadnjih 30 sekundi …

Bruno Jakovljević: “Zanima nas samo pobjeda!”

Posljednje prvenstveno kolo Uspinjača-Gimka odigrala je protiv Alumnusa prilikom čega je momčad Uspinjače slavila pobjedom …