Alumnus pobjedom protiv Squarea korak bliže opstanku

Dvobojem Alumnusa i Squarea u sesvetskom Jelkovcu nastavljena je prvoligaška sezona, a ‘studenti’ su ostvarili izuzetno vrijednu pobjedu kojom su načinili korak bliže ne samo opstanku, nego i plasmanu u doigravanje.

Delegat: Ivan Sović

ALUMNUS SESVETE: Franko Jamičić, Domagoj Durlen, Ivan Matan, Nikola Perković, Ivan Tvrtko Pajalić, Luka Davidović, Ante Matan, Dario Markić, Filip Ukalović, Filip Pezelj, Saša Ledinščak, Ivan Soldo, trener: Jakov Ungarov

SQUARE: Alen Turuk, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Blago Gašpar, Adrijan Micevski, Antonio Konsuo, Josip Nebergoj, Maro Đuraš, Leonardo Dos Santos Pele, Mirko Hrkač, Ante Daničić, trener: Frane Despotović

STRIJELCI: 1:0 Pajalić (6′), 1:1 Džanković (27′), 2:1 Pezelj (28′), 3:1 Pezelj (36′), 4:1 A.Matan (37′), 4:2 Micevski (38′), 4:3 Pele (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Alumnus Sesvete 8 (3+5); Square 9 (4+5)

ŽUTI KARTONI: Pajalić (24′), Ledinščak (24′), Pezelj (24′), Markić (24′) – ALUMNUS SESVETEL
Gašpar (35′) – SQUARE

CRVENI KARTON: Daničić (28′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Filip Pezelj (ALUMNUS)

Iako su većim dijelom prvog poluvremena bili u podređenoj ulozi, ‘studenti’ su na odmor ipak otišli s minimalnom prednošću. Zasluga je to Pajalića koji je na dodavanje Ivana Matana zabio za 1:0 u 16.minuti. Nastojanja gostiju pak nisu urodila plodom. Dubrovčani su se najviše oslanjali na Pelea, no Jamičić je na golu domaćih bio izuzetno raspoložen. U nastavku Square dolazi do izjednačenja, kada nakon nesmotrenosti domaće obrane lopta dolazi do Džankovića koji u 27.minuti zabija za 1:1. No ipak, već u slijedećoj minuti kola su po goste krenula nizbrdo. Najprije je Daničić isključen nakon grubog prekršaja s leđa, da bi nakon prekida lopta došla do Pezelja koji s 9 metara s desne strane zabija za 2:1. Nakon toga gledamo nastojanja gostiju da dođu do izjednačenja, no bez uspjeha. U 36.minuti Pezelj je iskoristio pogrešku Micevskog i lijepim zgoditkom doveo Alumnus na prag pobjede, 3:1. Sudbinu gostiju zapečatio je Ante Matan u 37.minuti kada nakon kornera lijepim volejem zabija za 4:1. Do kraja su gosti tek ublažili poraz, no bodovi su ipak ostali u Sesvetama. U igri s golmanom-igračem najprije je Micevski u 38.minuti zabio za 4:2, da bi konačan omjer postavio Pele sa zvukom sirene za 4:3. ‘Studenti’ su tako ostvarili vrijednu pobjedu kojom su pretekli splitski Universitas, te trenutno zauzimaju poslijednje mjesto koje vodi u doigravanje. Square je pak ovim porazom prepustio 4.mjesto Futsal Dinamu, koji je večeras slavio upravo protiv splitskog Universitasa.