Futsal Dinamo preokretom kroz produžetke do plasmana u polufinale

U izuzetno uzbudljivom četvrtfinalnom dvoboju Futsal Dinamo je nakon produžetaka slavio protiv Uspinjače Gimke izborivši tako plasman u polufinale. Uspinjača Gimka je bila na korak do polufinala, no 15 sekundi prije kraja susreta Grbić je zabio za izjednačenje, te se otišlo u produžetke, gdje se još jednom Grbić pokazao ključnim igračem za veliku i vrijednu pobjedu zagrebačkih ‘modrih’.

Delegat: Željko Trdišević

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Matija Đulvat, Ivan Šulentić, Filip Novak, Robert Grbić, Davor Kanjuh, Mateo Mužar, Vito Gagulić, Kristian Čekol, Kristijan Grbeša, Mihovil Prgomet, Hrvoje Penava, Jakov Mudronja, Karlo Maloševac, trener: Alen Jukić

USPINJAČA GIMKA: Marko Vuković, Nikola Gudasić, Matija Uremović, Silvio Toth, David Mataja, Ivan Obšivač, Franjo Matković, Kristijan Postružin, Renato Koturović, Valentino Jelovečki, Ante Piplica, trener: Korab Morina

STRIJELCI: 1:0 Prgomet (3′), 1:1 Toth (6′), 1:2 ag-Grbić (35′), 2:2 Grbić (40′), 3:2 Grbić (48′), 4:2 Čekol (50′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI : Futsal Dinamo  8 (3+5), Uspinjača Gimka  8 (3+5)

ŽUTI KARTONI: Herceg (6′), Kanjuh (44′) – FUTSAL DINAMO
Koturović (22′), Toth (23′), Mataja (50′) – USPINJAČA GIMKA

CRVENI KARTON: Matković (50′) – USPINJAČA GIMKA

IGRAČ UTAKMICE: Robert Grbić (FUTSAL DINAMO)

Prvu ozbiljniju situaciju bilježimo u 2.minuti kada Prgomet iskosa s lijeve strane pogađa suprotnu vratnicu. Minutu kasnije Futsal Dinamo dolazi do prednosti. Odigrana je duga lopta za Grbića, a vratar Vuković izlazi izvan kaznenog prostora i odnosi loptu, ali samo do Prgometa kojem nije bilo teško zabiti u nebranjen gol za 1:0. U 6.minuti Uspinjača Gimka dolazi do izjednačenja. Herceg je u kaznenom prostoru srušio Postružina, ponudivši tako gostima veliku priliku iz kaznenog udarca. Toth je pucao silovito i precizno, zabivši za 1:1. Rezultat se do kraja poluvremena nije mijenjao iako je bilo lijepih prilika na obe strane. Izdvajamo situaciju iz 15.minute kada je Penava osvanuo sam pred vratarem Vukovićem, no puca preko gola. U završnici poluvremena Futsal Dinamo je tražio penal nakon što je Grbić pao u kaznenom prostoru gostiju, no suci se nisu oglasili. Nedugo zatim Čekol iz sjajne prilike puca tik uz vratnicu, da bi pred odlazak na odmor zaprijetili i gosti preko Koturovića, koji s desne strane u polukontri pogađa bližu vratnicu. Na odmor se tako otišlo s neodlučenim ishodom.
U nastavku gledamo jako dobru i dinamičnu igru s obe strane, no izgledne prilike se jako teško stvaraju. Uspinjača Gimka je bila nešto opasnija momčad, sve do sredine nastavka kada ‘modri’ preuzimaju inicijativu. U 30.minuti bilježimo vrlo dobar pokušaj Grbeše iz slobodnog udarca, no Vuković je na mjestu. Nedugo zatim Futsal Dinamo je propustio sjajnu priliku iz kontre 3 na 2, gdje Čekol s desne strane ubacuje pred gol, no Grbić iz blizine ne uspijeva zabiti. U 31.minuti iz slobodnog udarca je zaprijetio i Kanjuh, no Vuković je bio jako siguran na golu gostiju. U 33.minuti Čekol je na centru presjekao loptu i sjurio se prema Vukoviću, koji još jednom spašava goste. U slijedećoj minuti još jednom se iskzao vratar Vuković nogom obranivši vrlo dobar udarac Grbeše. Nakon inicijative Futsal Dinama u 35.minuti se bude gosti. Najprije je Postružin iz slobodnog udarca dobro zagrijao dlanove Hercega, da bi nedugo zatim Matković sjajno prošao po desnoj strani, pogodio vratnicu, a lopta se odbija od Grbića i ulazi u gol za 1:2. Već u slijedećoj minuti mogao je Futsal Dinamo doći do izjednačenja, no odličan udarac Mudronje s 10 metara zaustavlja greda. Nepune dvije minute prije kraja Futsal Dinamo prelazi na igru s Prgometom u ulozi golmana-igrača, te 40ak sekundi prije kraja dolaze do velike prilike. Prgomet je odložio loptu za Čekola, čiji udarac s 5 metara fantastičnom intervencijom brani Vuković. No ipak, 15 sekundi prije kraja Futsal Dinamo dolazi do izjednačenja kada Grbić s 10ak metara zabija pod gredu i odvodi utakmicu u produžetke, 2:2.
Prvo veliko uzbuđenje u produžetcima bilježimo u 33.minuti kada Gudasić lijepo prolazi kroz obranu ‘modrih’, no u završnici nema dovoljno snage i koncentracije sabladati Hercega. Vrijedi spomenuti da je u istoj minuti zbog ozljede igru napustio Uremović, a još u drugom poluvremenu isto je učinio Obšivač, te su se gosti našli u situaciji dda imaju samo dva igrača na klupi za pričuve. U slijedećoj minuti burno su reagirali domaći kada sudačka dvojka ne dosuđuje šesti prekršaj gostiju nakon starta Gudasića na Čekolu. U 47.minuti ‘modri’ su zaprijetili nakon kornera, no Čekol iz lijepe prilike puca preko gola. U slijedećoj minuti Futsal Dinamo dolazi do prednosti. Postružin je grubo pogriješio dodavši iz auta loptu u noge Grbiću, a napadač ‘modrih’ taj poklon koristi i u situaciji 1 na 1 savladava Vukovića za 3:2. Gosti nakon toga prelaze na igru s Postružinom u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol domaćih. Naprotiv, u poslijednjoj minuti gosti gube loptu duboko u svojoj polovici, a Čekol otklanja sve dvojbe zabivši za konačnih 4:2. Po svršetku susreta gosti su imali niz primjedbi na sudački dvojac, a zbog prigovora je isključen Franjo Matković. Futsal Dinamo je tako izborio plasman u polufinale doigravanje za prvaka Hrvatske, gdje ih očekuje Olmissum, koji je u prvom današnjem četvrtfinalu uvjerljivo slavio protiv Vrgorca.

AURELIA | “Žuto-crni” u usponu…

Iz vinkovačke Aurelie je uspješnih 10 dana u kojima su “žuto-crni” osvojili kup regije “Istok”, …