AFCU i Futsal Pula nastavili kolo neodlučenih susreta!

Universitas i Futsal Pula nastavili su kolo neodlučenih ishoda. U susretu u kojem su i jedni i drugi bili bez nekoliko važnih igrača poveli su domaći nakon slobodnog udarca Gotovca. Gosti su izjednačili nakon pet minuta igre u nastavku, a strijelac je bio Vukmir. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, te je svakoj momčadi pripao po bod s kojim nešto zadovoljniji mogu biti gosti koji su bili dvije minuti s igračem manje nakon što je isključen Mataja.

Delegat: Dino Doljanin

UNIVERSITAS: Ivo Jukić, Josip Juretić, Domagoj Čule, Ivan Tustonjić, Luka Pavlović, Ante Crnjac, Mateo Kljunak, Ivan Gotovac, Filip Kosor, Ivor Šuljić, Toni Miliša, trener: Marin Mandić

FUTSAL PULA: Žarko Luketin, Ivan Šulentić, Dean Moravac, Goran Urošević, David Mataja, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Stefano Galešić, Srđan Lolić, Antionio Vuzem, Danis Hrgota, Franko Jamičić,  trener: Frane Despotović

STRIJELCI: 1:0 Gotovac (14′), 1:1 Vukmir (25′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 7 (4+3), Futsal Pula 5 (3+2)

ŽUTI KARTONI: Crnjac (34′), Juretić (36′), Kosor (40′) – UNIVERSITAS; Moravac (14′), Mataja (27′), Hrgota (30′), Luketin (40′) – FUTSAL PULA

CRVENI KARTONI: Mataja (30′) – FUTSAL PULA

IGRAČ UTAKMICE: Žarko Luketin (FUTSAL PULA)

Prvu priliku na utakmici vidjeli smo samo nakon nekoliko sekundi kada Luketinovu dugu loptu Bilić šalje na okvir gola. Domaći uzvraćaju u 2. minuti kada prvo Luketin brani udarac Juretića, a Čule odbijenu loptu šalje u vratnicu. U istoj minuti Mataja je dobro ispremiješao domaću obranu, ali njegov udarac završava visoko preko gola. Gosti su zaprijetili i u 5. minuti i minutu nakon kada prvo Jukić brani udarac Vuzemu, a nakon toga i dalekometni pokušaj Vukmira. Tri minute nakon Juretićev udarac od bloka odsjeda na vratnici Luketinovih vrata. U 13. minuti nakon pogreške igrača Futsal Pule Čule je ostao sam ispred Luketina, međutim ni iz dva pokušaja ne uspijeva svladati gostujućeg vratara. Ipak samo minutu nakon “studenti” dolaze u vodstvo od 1:0. Slobodan udarac s nekih osam metara udarcem pod gredu u pogodak pretvorio je Gotovac. U 18. minuti Juretić iz svoje polovice ne uspijeva pogoditi prazan gol gostiju te se s minimalnom prednošću domaćih otišlo na odmor.

U drugi dio se ušlo mirnije nego li je to bio slučaj kod prvog. Tako prvi u 24. minuti prijeti Čule, ali njegov udarac ide preko vrata. Minutu nakon rezultat je 1:1, nakon što je prvo Jukić obranio udarac Mataja na odbijenoj lopti najbrži je Vukmir koji nema težak zadatak pogoditi za poravnanje. U 30. minuti Mataja je dobio drugi žuti karton te su gosti na dvije minute ostali s igračem manje u polju, međutim Universitas u tom periodu nije uspio postići zgoditak, a najbliži tome bio je Kosor koji je pogodio gredu. Četiri minute nakon prvo Tustonjić iz voleja pogađa okvir gola, a na drugoj strani Moravac ostaje sam ispred Jukića, ali loptu šalje pokraj vrata. Minutu nakon Luketin brani pokušaj Crnjca, a u 39. minuti vratar gostiju zaustavlja zadnju ozbiljniju priliku na utakmici kada brani udarac Gotovcu.

O nama Marijan Čolak

Marijan Čolak je rođen 1995. godine u Splitu, a živi u Solinu. Dio CROfutsal tima je od ljeta 2020. godine, a po struci je stručni specijalist računovodstva i financija.

Poznat popis reprezentacije Slovačke za EURO!

Izbornik slovačke reprezentacije Marián Berky danas je odredio konačan popis 16 igrača za Europsko prvenstvo …