AFCU uvjerljivom pobjedom savladao favorizirani Dinamo!

Na otvaranju nove sezone 1.HMNL Futsal Dinamo na svom terenu nije opravdao ulogu favorita protiv splitskog Universitasa. Iako su domaćini poveli, slavlje nije dugo potrajalo. Gosti se vraćaju u igru i preokreću rezultat. Dinamo nije uspio iskoristiti čak dva kaznena udarca s 10 metara, a netom nakon toga su primili i treći pogodak pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 1:3. Drugo poluvrijeme igra i jednih i drugih malo je oslabila. Obje momčadi zabile su po jedan pogodak te je konačni rezultat bio 2:4.

Kolo: 1. kolo
Datum: 02.10.2021.
Dvorana: SD Dom sportova, Zagreb
Gledatelja: 300

FUTSAL DINAMO – AFC UNIVERSITAS  2:4 (1:3)

Prvi sudac: Krešimir Grgurević
Drugi sudac: Tomislav Katinić
Treći sudac: Duje Marinković
Četvrti sudac: Stjepan Harastija
Delegat: Željko Trdišević
Kontrolor suđenja: Željko Franić

FUTSAL DINAMO: Ante Piplica, Nikola Badrov, Davor Kanjuh, Kristian Čekol, Mihovil Prgomet, Ivan Pavlić, Kiko Dragaš Selaković, Antonio Konsuo, Mateo Mužar, Kristijan Grbeša, Toni Vučković, Jakov Mudronja, Luka Bjelić, Filip Novak, trener: Matija Đulvat

AFC UNIVERSITAS: Ivo Jukić, Ante Crnjac, Duje Bajrušović, Ivan Gotovac, Ivan Tustonjić, Toni Miliša, Luka Pavlović, Josip Juretić, Ante Mijić, Filip Kosor, Domagoj Čule, Ivor Šuljić, Božo Sučić, Toni Vujić, trener: Marin Mandić

STRIJELCI: 1:0 Grbeša (8′), 1:1 Gotovac (10′), 1:2 ag-Piplica (13′), 1:3 Juretić (20′), 1:4 Kosor (28′), 2:4 Čekol (30′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 7 (5+2); AFC Universitas 7 (6+1)

Konsuo (20′) – FUTSAL DINAMO
Tustonjić (3′), Crnjac (19′) – AFC UNIVERSITAS

IGRAČ UTAKMICE:  Ivan Gotovac (AFC UNIVERSITAS)

KOMENTAR UTAKMICE:  U prvoj minuti ovogodišnje 1.HMNL za Universitas i Futsal Dinamo prvu priliku imao je Mudronja, ali je lopta pogodila vanjsku stranu Jukićeve mreže. U 3. minuti bilježimo fantastičan vanjski udarac Prgometa kojeg izvrsno brani golman gostiju. Na suprotnoj strani imali smo prvi pokušaj Universitasa. Gotovac je uputio udarac, a lopta se nesretno odbila i Piplica jedva brani. Sjajnu kombinaciju domaćina vidjeli smo u 5. minuti. Dupli pas odigrali su Prgomet i Grbeša, ali Jukić je bio spreman i na to. U 8. minuti vidjeli smo i prvi ovosezonski pogodak za Futsal Dinamo. Sjajnu asistenciju kapetana iz kornera iskoristio je Grbeša i doveo domaćine u vodstvo. Iz slobodnog udarca dvije minute kasnije, kapetan gostiju, Gotovac na najlakši je način doveo do poravnanja rezultata. Piplica je ostao nemoćan, a na semaforu je 1:1. Uslijedio je pokušaj pridošlice Dinama, Konsua, no Jukić je sačuvao svoju mrežu. U 11. minuti ponovno je za gol gostiju bio opasan Prgomet, ali mu je nedostajalo preciznosti. U 13. minuti potpuni preokret za goste. Bajrušović je izveo korner, a lopta se nespretno pored Piplice odbila u gol što označava prvo vodstvo splitskih “Studenata”. U 15. minuti Mudronja je opucao s nekoliko metara, ali Jukić još bolje obranio ovaj neugodan udarac. Solo prodor prema golu Piplice imao je Sučić u 17. minuti. Prošetao se kroz kazneni prostor domaćina, no lopta je otišla pokraj gola. Pred sam kraj, na Kanjuhu, kapetanu domaćina, napravljen je šesti prekršaj što je donijelo domaću priliku zabiti iz akumulacije, ali i priliku za poravnanje. Nakon što je prvi pokušaj ponovljen zbog izlaska Jukića van dozvoljene zone, Grbeša nije iskoristio priliku za odlazak na poluvrijeme na lakši način. Par sekundi nakon, ponovno prekršaj i nova prilika za izjednačenje iz akumulacije. Grbeša je opet bio izvođač, ali ni treći put ne mijenja stranu svog šuta i ne uspijeva zabiti. Nakon što se počelo poluvrijeme privodit kraju, još jedan šok je uslijedio, ovaj put za igrače domaćina. Iz nevjerojatne pozicije, točnije iz mrtvog kuta povećanje prednosti za Universitas donosi Juretić te se rezultatom 1:3 otišlo na odmor.

U nastavku se u prvoj prilici našao Bajrušović. Iz prekršaja je silovito opucao prema golu Piplice koji uz male probleme ipak zaustavlja loptu. Na drugoj strani je Kanjuh kreirao priliku za Mudronju koji kasni na dodanu loptu i udarac nije upućen. Novu priliku za Studente je imao Sučić koji se našao sam pred Piplicom, ali je opucao ravno u njega. Nakon nekog vremena iz daljine je za domaćine pokušao Vučković, no Jukić ponovno brani. S druge strane pak novi pogodak. Kosor se našao pred golom, u gužvi obrane Dinamovaca i loptu poslao desno od Piplice te je novi rezultat 1:4. Napokon, u 30. minuti domaćini dolaze do pogotka. Po desnoj strani, sjajno se probio Čekol i neobranjivo uputio udarac u suprotni gornji kut. Idućih nekoliko minuta Dinamo je s igračem više pokušao izigrati obranu gostiju, no svaki pokušaj nije dovodio do rješenja. U 37. minuti vidjeli smo opasniju prijetnju Prgometa, ali ako ne radi obrana, na poziciji je spreman Jukić. Zadnju priliku za smanjenje prednosti imao je Kanjuh. Našao se pred samim golom gostiju kojeg je ponovno sačuvao Jukić. Ovom pobjedom protiv favoriziranog Futsal Dinama “Studenti” iz Splita odlično su otvorili novu sezonu 1.HMNL. Iduće kolo Universitas ponovno dolazi na gostovanje u Zagreb, točnije u Sesvete gdje će igrati protiv Alumnusa, a Dinamo će se na Baldekinu susresti s novim prvoligašem Šibenikom 1983.

O nama Ida Haklička

SP 2024 – Europske kvalifikacije | Poznate grupe Preliminarne runde!

Danas je u Nyonu održan ždrijeb Preliminarne runde Europskih kvalifikacija za FIFA Futsal Svjetsko Prvenstvo …

1.HMNLŽ | Sljedećeg vikenda započinje 1.HMNL za žene

Izuzmemo li odgođene susrete i završni turnir kupa Hrvatske, jesenski dio sezone 1.HMNL došao je …