Alumnus i Square podijelili bodove!

Utakmica je od prve minute prikazala motiviranost obje momčadi što je rezultiralo podjelom bodova. Poveli su domaćini preko Tolića već u petoj minuti, a izjednačenje smo vidjeli već u idućoj minuti kada Nebergoj udarcem izvana poravnava na 1:1. Do kraja poluvremena domaćini su poveli preko Markića te se s 2:1 otišlo na odmor. U drugom poluvremenu akcijom iz kornera Dubrovčani su izjednačili preko Džankovića na 2:2 te je s tim rezultatom završio susret u Jelkovcu.

Delegat: Damir Keser

ALUMNUS SESVETE: Mario Modrušan, Danijel Dekanić, Dario Markić, Hrvoje Žuvela, Luka Davidović, Vlado Andrijašević, Matija Tolić, Bruno Kovačić, Gabrijel Andrić, Andro Cota, Lovro Ercegović, Ivan Penava, Saša Ledinščak, Ante Klarić,  trener: Jakov Ungarov

SQUARE: Zoran Primić, Hrvoje Cvjetković, Gordan Duvančić, Antonio Konsuo, Josip Nebergoj, Alen Turuk, Haron Džanković, Orsat Klečak, Stjepan Rezo, Matej Perić, Niko Drobac, trener:Hans Matić

STRIJELCI: 1:0  Matija Tolić (5′), 1:1 Josip Nebergoj (6′), 2:1 Dario Markić (14′), 2:2 Haron Džanković(29′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Alumnus Sesvete  9 (4+5) ; Square 8 (4+4)

ŽUTI KARTONI:  Gordan Duvančić (15′), Josip Nebergoj (24′) -SQUARE

IGRAČ UTAKMICE:  Dario Markić – ALUMNUS SESVETE

Obje momčadi u utakmicu ušle su motivirano uz visoki presing, a prvu ozbiljniju šansu vidjeli smo u trećoj minuti kada je Duvančić pokušao iznenaditi udarcem izvana, ali Modrušan spremno brani udarac. Odmah na drugoj strani Alumnus je odgovorio preko Andrijaševića, ali Primić sjajnom obranom održava mrežu netaknutom. Do prvog vodstva na utakmici dolaze domaćini u 5. minuti kada Tolić pogađa u bliži kut sa 6 metara. Šansu za povećanje vodstva imali su “Studenti” samo minutu kasnije kada Penava prodire po cijeloj polovici Squarea, ali završava udarcem izvan okvira gola. Gosti su se brzo vratili u utakmicu pogotkom Nebergoja u 6. minuti koji iz brze kontre pogađa s 12 metara za 1:1. Nakon pogotka gosti su imali još nekoliko šansi od kojih je najizglednija bila situacija 2 na 1, ali Modrušan je obranio svaku prijetnju. S druge strane Markić se oslobađa obrambenog igrača i dolazi u situaciju 1 na 1, ali Primić upisuje još jednu obranu. U izglednoj šansi pronašao se Nebergoj, ali nedovoljno opasno po golu. Za Alumnus je zaprijetio raspoloženi Penava koji se oslobodio nekoliko igrača Squarea, ali ne prijeti po golu Primića te rezultat ostaje nepromijenjen. Nova promjena rezultata dogodila se u 14. minuti nakon što se Markić oslobađa dvojice obrambenih igrača te opravdava status najboljeg strijelca lige i pogađa za 2:1. Square je pokušao brzo izjednačiti s dvije izgledne šanse u šestercu, ali Modrušan upisuje nove obrane. Na crti šesterca Duvančić radi prekršaj za žuti karton, ali “Studenti” nisu uspjeli akcijom iz prekida povećati vodstvo. Minutu kasnije Tolić dubinskom loptom proigrava Kovačića koji izlazi pred Primića, ali reprezentativni vratar brani novi pokušaj domaćina.  Dvije minute prije kraja prvog poluvremena Square se nekoliko puta pronašao pred vratima domaćina, ali zbog prekasnog zatvaranja druge stative nije se promijenio rezultat. U posljednjoj minuti Markić odigrava na šest metara Žuvelu koji završava udarcem iznad okvira gola te se na odmor otišlo s 2:1.

Drugo poluvrijeme otvorio je Square nakon što se Rezo oslobodio obrambenih igrača domaćina te se našao sam pred Modrušanom u šest metara, ali domaći vratar sjajnom obranom održava prednost svoje momčadi. Još jednom su ozbiljnije zaprijetili gosti u idućoj minuti, ali akcija je završila udarcem pokraj vratnice. U 24. minuti Penava prekida akciju Dubrovčana i proigrava Ledinščaka kojem Primić dva puta brani pokušaj povećanja vodstva. Do izjednačenja na utakmici dolazi se u 29. minuti nakon akcije iz kornera u kojem prvi pokušaj brani Modrušan, ali odbijenu loptu iskoristio je Džanković za novi pogodak na utakmici. Nekoliko minuta kasnije Markić se oslobađa svojih čuvara izbacivanjem u sredinu te pokušava ugroziti protivnička vrata, ali Primić sjajnom reakcijom još jednom čuva mrežu. Square je u idućem napadu prijetio kontrom preko Cvjetkovića, ali brzi povratkom  Davidovića u zadnjem trenu prekida se izgledna akcija Dubrovčana. Dvije minute prije kraja Penava udarcem iz prekida pogađa vratnicu, a nova prijetnja dogodila se trideset sekundi prije kraja kada Primić brani udarac Andrijaševića. Do kraja utakmice nije došlo do novih zgoditaka te je susret završen rezultatom 2:2.

O nama Gabrijela Gaiser

SLOVENIJA | Dobovec “trokorakom” do finala!

Jučer je treću utakmicu polufinalne serije odigrao Dobovec naših reprezentativaca Vedrana Matoševića, Luke Perića i …

ITALIJA | Avellino i Catania izborili majstoricu!

Sinoć su se odigrale utakmice druge četvrtfinalne serije u talijanskom prvenstvu. Nakon što je u …