alumnus

Alumnus u zadnjim sekundama do remija u Vrgorcu!

U uzbudljivom dvoboju 2.kola odigranom u vrgoračkom Domu sportova, Vrgorac i Alumnus Sesvete su podijelili bodove odigravši 2:2!

Delegat: Mišel Kvesić

VRGORAC: Marko Vuković, Ante Kraljević, Ante Mušan, Vojko Pervan, Mateo Kozarić, Mate Marević, Josip Govorko, Nikola Gudasić, Mate Marinović, Duško Martinac, Zdravko Turić, Mateo Roskam, Ivan Grbavac, Marko Vučić, trener: Krešimir Čubelić

ALUMNUS SESVETE: Mario Modrušan, Danijel Dekanić, Matija Tolić, Ivan Penava, Luka Davidović, Hrvoje Žuvela, Dario Markić, Matej Perović, Vlado Andrijašević, Saša Ledinščak, Mateo Vlatković, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 0:1 ag-Vuković (5′), 1:1 Roskam (17′), 2:1 Martinac (30′), 2:2 Andrijašević (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 8 (4+4); Alumnus Sesvete 8 (3+5)

ŽUTI KARTONI: Modrušan (2′), Markić (29′), Perović (30′) – ALUMNUS SESVETE

IGRAČ UTAKMICE: Mario Modrušan (ALUMNUS SESVETE)

Gosti su poveli u 5.minuti kada nakon kornera Andrijašević iz voleja pogađa vratnicu, a lopta se od vratara Vukovića odbija u gol za 0:1! Nakon toga gledamo dominaciju “nebeskoplavih”, no gosti se vrlo dobro brane. U 8.minuti Kraljević je primio dugu loptu na vrhu kaznenog prostora gostiju, no iz sjajne prilike puca pored gola. Nedugo zatim Roskam se lijepo oslobodio svog čuvara, no njegov prizeman udarac zaustavlja vratnica. U 15.minuti Turić je s desne strane izišao sam pred Modrušana, a gostujući vratar spašava “studente”. Inicijativu su domaći okrunili izjednačujućim zgoditkom u 17.minuti, kada Kraljević iz kornera ubacuje na drugu vratnicu gdje Roskam neometan zabija za 1:1! Do kraja poluvremena gledamo nastavak dominacije domaćina, no najizgledniju priliku propustili su ipak gosti. Žuvela se na lijevoj strani lijepo oslobodio Gudasića i Marevića, no njegov udarac zaustavlja vratnica. Na odmor se tako otišlo s neodlučenim rezultatom, 1:1!
U nastavku Vrgorčani nastavljaju s dominacijom. Već u 22.minuti Pervan je osvanuo sam pred Modrušanom, koji njegov udarac odbija u korner. Dvije minute kasnije Martinac je stvorio višak u napadu i proigrao Roskama koji u situaciji 1 na 1 ne uspijeva savladati Modrušana. Nedugo zatim Martinac je lijepo prošao i pucao s 9 metara, no njegov udarac zaustavlja vratnica. Prvu ozbiljniju situaciju pred golom Vrgorca bilježimo u 28.minuti kada lopta dolazi do slobodnog Andrijaševića na 6 metara od gola, a Vuković nogom izbija loptu. Vrgorčani su dugo tražili gol za vodstvo, a dočekali su ga u 30.minuti kada kapetan Martinac zabija za 2:1! U 32.minuti Modrušan brani udarac Marevića nakon kornera, a nedugo zatim i udarac Roskama sa 7-8 metara s desne strane. Vratar gostiju najzaslužniji je što su “studenti” na koncu došli u situaciju da izbore remi, a ponuđenu priliku momčad Jakova Ungarova iskoristila je u samoj završnici susreta. Davidović je preuzeo ulogu golmana-igrača, te u poslijednjim sekundama susreta s desne strane poslao oštru loptu na drugu vratnicu, gdje utrčava Andrijašević i zabija za 2:2! Do kraja su ostale tek 3 sekunde, premalo da bi se nešto promijenilo. Alumnus je tako nakon trijumfa protiv Osijeka u 1.kolu osvojio vrijedan bod u Vrgorcu, dok su “nebeskoplavi” ostali bez pobjede na koju su zasigurno računali.

NAJAVA | Jerko Šimac gost Davora Lopina na Dubrovačkoj TV

U ponedjeljak s početkom u 20:00 sati ne propustite pogledati sportsku emisiju TIME OUT na …

IZ SVIJETA | Porazi Catanie i Mantove, pobjede Cartagene i Dobovca!

Ovog vikenda smo mogli vidjeti polovičan uspjeh momčadi van 1. HMNL za koje igraju naši …