Antonio Noković: “Nadam se da se možemo boriti za trofeje ove sezone!”

Malonogometaši Squarea u prošlom su kolu na gostujućem terenu podijelili bodove sa splitskim studentima rezultatom 3:3. Ovu nedjelju čeka ih utakmica pred domaćom publikom gdje će ugostiti MNK Šibenik 1983. Najavu tog susreta, ali i svoje dosadašnje dojmove igranja u prvoj ligi s nama je podijelio Antonio Noković, novo pojačanje Squarea.

Prošlo kolo odigrali ste vrlo uzbudljivu utakmicu, na gostujućem terenu protiv splitskih studenata, koja je završila podjelom bodova. Kako komentiraš tu utakmicu?

Da, odigrali smo jednu egal utakmicu protiv Universitasa u kojoj je na kraju došlo do podjele bodova. Splitska momčad je prva došla do vodstva, ali nakon par minuta dolazimo do izjednačenja te se s tim rezultatom otišlo na odmor. Drugo poluvrijeme otvaramo puno bolje nego prvo te zahvaljujući drugom pogotku Mara Đuraša prelazimo u vodstvo. Nažalost, naše slavlje nije puno trajalo jer studenti nakon par napada vraćaju utakmicu na 2:2. Marko Kuraja nas ponovo dovodi u vodstvo svojim fantastičnim pogotkom iz kornera 6 minuta prije kraja utakmice. Universitas uvodi golmana igrača 3-4 minute prije kraja i mislim da smo se stvarno odlično branili s igračem manje sve do zadnje sekunde kad smo napravili grešku u obrani i primili gol za izjednačenje. Ostaje veliki žal za ta dva izgubljena boda koja bi nam puno značila.

Novo si pojačanje u redovima dubrovačkog Squarea. Kako si se snašao u klubu i koliko si zadovoljan trenutnim stanjem i atmosferom?

Ekipa me primila stvarno odlično i pomažu mi svakim danom da se prilagodim što prije. Mislim da će mi još trebati određeno vrijeme da se prilagodim jer vidljiva je razlika u kvaliteti igrača i intenzitetu utakmice između 1. i 2. HMNL. Atmosfera u ekipi je odlična i mislim da ćemo iz kola u kolo rasti i biti sve bolji, a opet ponavljam kako ostaje žal za tim bodovima koje smo izgubili protiv Universitasa u zadnjoj sekundi utakmice.

Square je doživio velike promjene kako u igračkom kadru tako i u stručnom stožeru. Kakve su klupske ambicije i što priželjkujete ove sezone?

Istina, Square je doživio velike promjene kako u upravi kluba tako i u igračkom kadru. U klub su se vratili Kuraja, Đuraš i Perović te su došla dva stranca. Povratkom već spomenutih igrača dobili smo na širini i na individualnoj kvaliteti te je samim time jasno da su nam ambicije porasle za ovu sezonu. Uz malo sreće nadam se da možemo daleko dogurati i boriti se za trofeje ove sezone.

Iako je Liga daleko od kraja, možeš li nam reći koga smatraš glavnim konkurentima za vrh, a koga vidiš u borbi za ostanak?

Mislim da je ove sezone liga dosta izjednačena, u ovih prvih pet kola smo vidjeli da nema neporaženih i borba će se voditi do posljednjeg kola. Kao glavnog konkurenta za naslov bih istaknuo Olmissum koji je prvak zadnje dvije godine i koji je najveći favorit za osvojiti prvenstvo. Teško je reci koga vidim u borbi za ostanak, ali istaknuo bih Crnicu i Alumnus nakon ovih 5 kola.

Sljedeću utakmicu igrate doma gdje ćete dočekati šibenske Funcute. Možeš li nam najaviti tu utakmicu i reći koja su tvoja očekivanja?

Da, sljedeću utakmicu igramo u Gospinom polju protiv Šibenika. To je ekipa koja se nakon uvodna dva kola i dva poraza dosta digla na ljestvici, ostvarili su odlične rezultate u narednim kolima. Protiv favoriziranog Novog Vremena su uzeli bod i sigurno je da nam dolaze puni samopouzdanja, ali vjerujem u našu ekipu i da ćemo u nedjelju dati sve od sebe da dođemo do pobjede te da će bodovi ostati u Dubrovniku.