Bruno Jakovljević: “Vjerujem da tri boda ostaju u Vrgorcu!”

Nakon poraza od Crnice igrači Vrgorca brzo su se vratili pobjedničkim navikama i s uvjerljivih 5:1 na svom terenu nadigrali Alumnus. Iduće kolo nosi novu domaću utakmicu, a protivnik je Futsal Pula momčad koja prošlo kolo nije igrala zbog pojave koronavirusa u svojim redovima. Osvrt na susret s Alumnusom i najavu dvoboja s Futsal Pulom dao nam je Bruno Jakovljević.

U prošlom kolu bili ste bolji od Alumnusa na svom parketu, kako ste vidjeli susret sa Zagrebačkim “studentima”?

Od prve minute ušli smo maksimalno koncentrirano i agresivno u utakmicu te nametnuli naš ritam što je i rezultiralo vodstvom od 4:0 na poluvremenu. U drugi dio smo ušli nešto ležernije što nas je koštalo primljenog pogotka, međutim nakon toga smo se trgnuli te smo petim pogotkom potvrdili zasluženu pobjedu.

Ovog ljeta pristupili ste Vrgorcu, kako je protekla Vaša prilagodba na novu sredinu?

Imam samo riječi hvale za ljude u klubu i oko njega. Od prvog dana svi su me odlično prihvatili i učinili da se osjećam kao kod kuće. Na početku mi je bilo malo čudno jer sam među starijima u svlačionici, ali i to ima svoju draž pa je i atmosfera van terena odlična.

Tko je po Vama najveće iznenađenje, a tko je podbacio nakon nepotpunih 5 kola 1.HMNL?

Liga je dosta izjednačena ove sezone, dosta jača nego prošle, svi smo u par bodova, no ako nekog moram izdvojiti to je Futsal Pula, dok mislim da je Novo Vrijeme podbacilo u dosadašnjem dijelu s obzirom na kvalitetu igrača koju imaju.

Pred Vama je novi domaći susret, a protivnik je Futsal Pula. Možete li nam najaviti taj susret?

Sigurno je da će oni doći prepuni samopouzdanja. U naletu su, a uz odličan rezultat prati ih i odlična igra tako da sigurno dolaze po tri boda. Mi smo pokazali za sada da smo spremni za dobre stvari ove sezone ako ćemo se držati dogovora i doslovno “jest” parket svih 40 minuta. Igramo doma gdje protiv nas nitko nije favorit, te ćemo od prvog trenutka pokušati nametnuti našu igru i onda vjerujem da tri boda ostaju u Vrgorcu.

Dosta aktera 1.HMNL se žali na novo loptu s kojom se igra od ove sezone. Kakvi su Vaši dojmovi o novoj lopti?

Nemam dodati ništa novo što već nije rečeno. Velika i loša promjena koja stvarno smanjuje kvalitetu same igre, a igrači su ipak najbitniji. Ali ne treba previše razmišljati o tome jer svi znamo da se ništa neće promijeniti.