Bura s Lapada zaustavila Futsal Dinamo, Prgomet spasio modre…

Dubrovački Square u susretu 17.kola bio je na korak do pobjede protiv vodećeg Futsal Dinama, no na koncu su se morali zadovoljiti bodom. Nakon prvih 20 minuta “gospari” su imali velikih 4:1, no futsal se igrao 40 minuta, a Futsal Dinamo je u nastavku bio znatno bolji i na koncu zasluženo izborio remi. Square je u prvih 20 minuta bio bolja momčad i zasluženo je stakao lijepu prednost, no u nastavku se domaćin orijentirao na čuvanje stečene prednost što im na koncu nije pošlo za rukom. Već početkom nastavka Matošević je zabio za 4:2, a rezultat se nije mijenjao sve do 36.minute kada udarac Grbeše pred golom skreće Prgomet i vara sjajnog Primića za 4:3! Square se uspješno branio,  onda u poslijednjoj minuti gosti pelaze na igru s golmanom-igračem, te na samom isteku vremena dolaze do izjednačenja. Prgomet je na drugoj vratnici zabio za 4:4 i vrijedan remi svoje momčadi. Do kraja je ostalo tek 9 sekundi, premalo da bi se nešto promijenilo. Na koncu, Square ustaje žal za propuštenom prednošću, dok je Futsal Dinamo po prikazanoj igri mogao i do pobjede. No ipak, na kraju se remi doima kao najpravedniji ishod ovog uzbudljivog susreta u kojem je uživao velik broj gledatelja lijepo popunjenog Gospinog polja.

Delegat: Luka Klaić

SQUARE: Zoran Primić, Borna Tikvica, Tomislav Bevanda, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Andro Zarač, Antonio Konsuo, Josip Nebergoj, Blago Gašpar, Igor Leovski, Alen Turuk, trener: Antun Bačić

FUTSAL DINAMO: Goran Škorić, Ivan Šulentić, Vito Gagulić, Davor Kanjuh, Matija Đulvat, Kristian Čekol, Kristijan Grbeša, Danijel Dekanić, Mihovil Prgomet, Vedran Matošević, Matija Rajh, Karlo Maloševac, trener: Mićo Martić

STRIJELCI: 1:0 Rezo (7′), 2:0 Konsuo (16′), 2:1 Prgomet (16′), 3:1 Rezo (17′), 4:1 Zarač (18′), 4:2 Matošević (22′), 4:3 Prgomet (36′), 4:4 Prgomet (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 9 (5+4); Futsal Dinamo 5 (2+3)

ŽUTI KARTONI: Rezo (28′) – SQUARE; Grbeša (26′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Mihovil Prgomet (FUTSAL DINAMO)

Josip Juretić: “Napravit ćemo sve da budemo u najboljem izdanju i pobijedimo.”

AFC Universitas je u prvoj utakmici četvrtfinalne serije upisao poraz protiv Futsal Dinama na gostujućem …

Zvonimir Šućur: “Idemo u Pulu odigrati dobru utakmicu”

Igrači Šibenika 1983 na najbolji mogući način otvorili su kvalifikacije za ulazak u 1.HMNL slavljem …