Dominacija Makarana u Sesvetama!

U 6.kolu 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je nadigralo Alumnus u Sesvetama i zasluženo odnosi bodove u Makarsku. Iako je Alumnus u utakmicu ušao odlučno s nekoliko izglednijih šansi, nakon postignutih zgoditaka Makarani su preuzeli inicijativu na terenu i utakmicu završili s visokih 0:6. U 34.minuti Alumnus je uveo golmana-igrača, ali taj rizik im se nije isplatio već upravo suprotno, Novo Vrijeme postiglo je 3 zgoditka na prazan gol i tako mirno privelo utakmicu kraju.

Kolo: 6.kolo
Datum: 21.11.2020.
Vrijeme: 16:00
Dvorana: SD Jelkovec, Sesvete

ALUMNUS SESVETE – NOVO VRIJEME APFEL 0:6 (0:2)

Prvi sudac: Nikola Jelić
Drugi sudac: Dino Kramar
Treći sudac: Mario Vecko
Četvrti sudac: Mateo Videc
Delegat: Alen Huzjak

ALUMNUS SESVETE: Mario Modrušan, Danijel Dekanić, Dario Markić, Vlado Andrijašević, Gabrijel Andrić, Ivan Penava, Matej Perović, Saša Ledinščak, Ante Klarić, Matija Vurnek, trener: Jakov Ungarov

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Jakša Herceg, Mate Vuković, Anderson Alves Cameiro Da Silva, Ante Sokol, Nikola Pašalić, Gabrijel Lasić, Rodrigo Pereira Dos Santos, Anton Sven Horvath, trener:Teo Strunje

STRIJELCI: 0:1  Osredkar (14´), 0:2 Pašalić (16´), 0:3 Kazazić (24´), 0:4 Osredkar (35´), 0:5 Horvath (38´), 0:6 Osredkar (38´)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Alumnus Sesvete  7 (5+2) ; Novo Vrijeme Apfel 6 (5+1)

ŽUTI KARTONI:  Andrijašević (40´) – ALUMNUS SESVETE
Pašalić (15´), Jelavić (25´) – CRNICA

CRVENI KARTONI: Andrijašević (40´) – ALUMNUS SESVETE

IGRAČ UTAKMICE: Igor Osredkar (NOVO VRIJEME APFEL)

Obje momčadi u utakmicu su krenule punim intenzitetom, ali u prvih nekoliko minuta posjed je preuzeo oslabljeni Alumnus te trener Strunje poziva minutu odmora već u 5.minuti. Ozbiljnija prilika dogodila se u 7.minuti kada Jelavić odličnim udarcem izvana pokušava iznenaditi Modrušana, ali mreža se nije zatresla. “Studenti” odgovaraju dugom loptom za Modrušana u peterac Makarana, ali Andrijašević glavom pogađa van okvira gola. Minutu kasnije u ogledu 1 na 1 uspješniji je Bašković koji brani pokušaj Andrijaševića. Iako je Alumnus u utakmicu ušao u oslabljenom sastavu bez Davidovića, Žuvele i Tolića, u prvih 10 minuta “Studenti” nisu dopustili da se to osjeti na terenu te su se šanse nizale s obje strane. Do promjene rezultata dolazi u 14. minuti kada Novo Vrijeme kažnjavu grešku u obrani Alumnusa i Osredkar neometano na drugoj stativi trese mrežu za 0:1. Novi zgoditak dogodio se samo dvije minute kasnije- Pašalić prima loptu uz liniju, namješta na udarac i pogađa u suprotni gornji desni kut. Stopostotnu šansu nije iskoristio Osredkar nakon što je akcijom iz prekida ostao sam na drugoj stativi, ali nespretno izbija loptu neopasno po golu. Na poluvrijeme se tako otišlo s prednošću gostiju 0:2. Nastavak odlično otvara Alumus akcijom Markić-Andrijašević, ali Bašković brani pokušaj “Studenata”. Na početni pritisak Novo Vrijeme odgovara dubinskom loptom za Kazazića koji pogađa za novu prednost gostiju 0:3. Nakon povećane prednosti, Novo Vrijeme dodatno je pojačalo pritisak na obranu Alumnusa te Modrušan upisuje nekoliko značajnih obrana. Izgledniju šansu Alumnus nije iskoristio nakon što se Ledinščak oslobodio dvojice obrambenih igrača i odigrao na drugu stativu, ali akcija nije završila udarcem u okvir gola. U nastavku posjed lopte preuzima Novo Vrijeme koje se uigranim akcijama brzo nalazi unutar deseterca, ali bez postizanja novog zgoditka. u 34. minuti Alumnus uvodi Penavu kao golmana-igrača, ali Osredkar kažnjava Alumnusovo neprecizno dodavanje i pogađa na prazan gol za visokih 0:4. Alumnus nastavlja igrom golmana-igrača, ali neuspješno jer u samo minuti primaju dva pogotka na prazan gol. Precizni su bili Horvath i Osredkar te u 38. minuti povisili rezultat na 0:6. U posljednjoj minuti Andrijašević dobiva prvi žuti karton zbog prigovora te zbog daljnjeg pričanja, sudac pokazuje drugi žuti, odnosno crveni karton 20 sekundi prije kraja utakmice te će Alumus u 7.kolo bez kartoniranog Andrijaševića. Do kraja susreta rezultat je ostao nepromijenjen i bodovi zasluženo odlaze u Makarsku.

O nama Gabrijela Gaiser

IZ SVIJETA | Porazi Catanie i Mantove, pobjede Cartagene i Dobovca!

Ovog vikenda smo mogli vidjeti polovičan uspjeh momčadi van 1. HMNL za koje igraju naši …

Liga Prvaka | Poznato novih 13 sudionika 1/16 finala!

Nakon što smo vam prekjučer objavili prvih šest sudionika 1/16 finala Lige Prvaka, u nastavku …