EURO 2014. | Hrvatska – Makedonija

U drugom susretu kvalifikacijske grupe u španjolskom Águilasu, Hrvatska je upisala i drugu pobjedu. Pobjeda nad Makedonijom izborena je u poslijednjim sekundama, a rezultat je to koji nam osigurava u najmanju ruku baraž za EURO. O pobjedniku skupine odlučivat ćemo u subotu u susretu sa Španjolskom.
Iako vjerujemo da je velika većina futsal zaljubljenika pratila ovaj susret putem live-streaminga, u nastavku Vam donosimo najbitnije detalje uz kratak komentar, kao i izjave naših reprezentativaca.

HRVATSKA

Vrsta utakmice: Kvalifikacije za EURO
Kolo: 2.kolo, Grupa 4
Datum: 28.03.2013.
Dvorana: Diego Calvo Valera Hall, Águilas

HRVATSKA – MAKEDONIJA = 3:2 (0:0)

Prvi sudac: Aleksandrs Golubevs (Latvija)
Drugi sudac:
Karel Henych (Češka)
Treći sudac: Alessandro Malfer (Italija)

HRVATSKA: Ivo Jukić (kap.), Željko Petrović, Jakov Grcić, Goran Dakić, Frane Despotović, Saša Babić, Franco JelovčićDario Marinović, Alen Protega, Tihomir Novak, Kristijan Grbeša, Nikola Pavić, Branko Laura, Marin Stojkić, trener: Mato Stanković

MAKEDONIJA: Miroslav Todorovski, Zoran Leveski (kap.), Ferid Agushi, Aleksandar Gligorov, Nenad Petrovski, Adrijan Micevski, Martin Todorovski, Darko Rangotov, Oliver Jovanovski, Dragan Petrović, Goran Pandilov, Hasan Bilali, Sashe Dimov, Ilčo Udovaliev, trener: Vasil Skenderovski

STRIJELCI: 1:0 Marinović (23.min.), 1:1 D.Petrović (26.min.), 2:1 Marinović (26.min.), 2:2 autogol Grcić (29.min.), 3:2 Novak (40.min.)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hrvatska 6 (2+4); Makedonija 6 (3+3)

ŽUTI KARTONI: Grcić (26.min.)

IGRAČ UTAKMICE: Dario Marinović (HRVATSKA)

Teška pobjeda Hrvatske, izborena u poslijednjoj minuti susreta. No oni koji nisu pratili susret mogli bi govoriti o izjednačenom dvoboju, no riječ je bila o dvoboju dvaju potpuno različitih futsal-filozofija. Naša reprezentacija postavila se ofenzivno, željna nadigravanja, dok je Makedonija svoju igru bazirala na obrani, obrani…i samo obrani. Zaista, gotovo da možemo reći da je makedonska reprezentacija prelazila u fazu napada samo povremeno, kada bi joj Hrvatska to dozvolila. Bez i najmanjeg rizika u igri makedonski su igrači jako često napucavali loptu prema našoj polovici ili izvan granica terena. U takvoj igri šanse se jako teško stvaraju, pa možemo reći da u 1.poluvremenu i nismo vidjeli stopostotnu priliku s naše strane. Igra se uglavnom bazirala na pokušajima izvana koji su najčešće završavali izvan okvira gola ili u naručju vratara Todorovskog. Njaveću priliku bilježimo s makedonske strane u 15.minuti kada Marinović gubi loptu, a Leveski u situaciji 1 na 1 pogađa vratnicu. U nastavku smo pak vidjeli znatno više od igre. U 23.minuti Marinović nas lijepim udarcem dovodi u vodstvo, a kada smo pomislili da ćemo se tada lakše obračunati s protivnikom, dolazi do izjednačenja. Iz slobodnog udarca s 12-13 metara Todorovski dodaje lijevo za Petrovića koji pogađa za 1:1! Ipak, primljeni gol nije nas pokolebao, te brzo postižemo gol za novo vodstvo. Despotović je proigrao Marinovića koji zabija za 2:1! U 29.minuti novi šok za našu reprezentaciju. Iz kornera Leveski daje povratnu loptu za Petrovića čiji udarac zahvaća Grcića i vara Jukića za 2:2! Do kraja smo gledali “viktoriju” na gol Makedonije. Napad za napadom nastojali smo doći do pobjedničkog gola, a trud nam se isplatio doslovno u poslijednjem napadu kada Novak na dodavanje Marinovića zabija za 3:2! Do kraja je preostalo tek 9 sekundi, premalo da bi se bilošto promijenilo. Hrvatska je upisala pobjedu koja joj garantira u najmanju ruku 2.mjesto i dodatne kvalifikacije za EURO. Sutra je dan odmora, a u subotu ćemo u susretu s domaćinom Španjolskom odlučivati o pobjedniku skupine i izravnom sudioniku europskog prvenstva.
Na koncu, donosimo Vam izjave naših reprezentativaca za CROfutsal.

Ivo Jukić: “Teško je dati pametan komentar nakon utakmice gdje smo do posljednjeg trenutka nepotrebno riskirali odlazak na Euro. Po broju prilika utakmica je trebala biti odlučena na poluvremenu, ali na kraju je ipak naša individualna kvaliteta došla do izražaja u samoj završnici. Očekivali smo ovakvu utakmicu i jedino što je bitno je da smo svoj cilj ostvarili i da mirno ulazimo u nadigravanje sa Španjolskom u zadnjem susretu.”

Nikola Pavić: “Očekivano teška utakmica, međutim bitno je da smo stigli do 3 boda. Sada nam preostaje utakmica sa Španjolskom gdje možemo ući mirne glave s već osiguranim prolaskom u drugi krug. Zahvalio bih se izborniku na ukazanom povjerenju i cijeloj ekipi koja me podržala u mojim prvim utakmicama u reprezentaciji koje su na sreću bile uspješne.”

Saša Babić: “Današnja utakmica je bila jako neugodna za nas, jer smo znali da će makedonci ući jako protiv nas. Znali smo da neće biti lako protiv njih, jer nam je to najbitnija utakmica na ovim kvalifikacijama; ona je karta za dodane kvalifikacije, jer realno španjolci su bolji, ali i protiv njih se nećemo predati. Dat ćemo sve od sebe, što se kaže potući ćemo se, pa što bude.”

O nama Ivica Ojvan

Osnivač CROfutsal online futsal magazina. Na portalu radi kao tehnički administrator i novinar.

VIDEO | Uspinjača Gimka u reportaži Meteora produkcije

O kadrovskim promjenama u momčadi Uspinjače Gimke već smo pisali na našim stranicama. Danas Vam …

1. HMNL | Poznat raspored utakmica za sezonu 2020./21.!

Početkom sljedećeg mjeseca, 2. i 3. listopada kreće nova, 30. sezona 1. HMNL! Titulu prvaka …