Futsal Dinamo bolji od Uspinjače u gradskom derbiju

Futsal Dinamo došao je do pobjede u gradskom derbiju protiv Uspinjače Gimke. Momčad Alena Jukića je od samoga početka preuzela inicijativu te zasluženo upisala slavlje. Rezultat je na kraju moga biti i veći da na vratima Uspinjače vratar Piplica nije imao vrlo dobar dan te da su igrači Futsal Dinama bili koncentriraniji u završnici. Futsal Dinamo će u idućem kolu dočekati Alumnus dok će Uspinjača u utorak na svom terenu dočekati Square u zaostaloj utakmici.

Kolo: 8.kolo
Datum: 04.12.2020.
Dvorana: SD Sutinska vrela, Zagreb

USPINJAČA GIMKA – FUTSAL DINAMO  3:6 (0:2)

Prvi sudac: Nikola Jelić
Drugi sudac: Vedran Babić
Treći sudac: Mario Blažin
Četvrti sudac: Filip Mijač
Delegat: Nedeljko Kapeš

USPINJAČA GIMKA: Ante Piplica, Ante Matan, Matija Uremović, Silvio Toth, Ivan Obšivač, Josip Brkić, Renato Koturović, Ivan Matan, Bruno Jakovljević, Lovro Cigler, Antonio Gracin, Dominik Eman trener: Krešimir Čosić

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Nikola Badrov, Davor Kanjuh, Mihovil Prgomet, Filip Novak, Jakov Mudronja, Ivan Pavlić, Antonio Vuk, Kiko Dragaš Selaković, Hrvoje Penava, Mateo Mužar, Jure Jakovljević, Toni Vučković, Luka Bjelić, trener: Alen Jukić

STRIJELCI: 0:1 Mudronja (14′), 0:2 Prgomet (16′), 0:3 Prgomet (22′), 0:4 Mudronja (28′), 1:4 Koturović (30′), 1:5 Mudronja (33′), 2:5 Uremović (37′), 2:6 Kanjuh (38′), 3:6 Toth (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Uspinjača Gimka 14 (5+9); Futsal Dinamo 8 (4+4)

Koturović (22′), Brkić (26′), Jakovljević (26′) – USPINJAČA GIMKA
Mužar (37′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Jakov Mudronja (FUTSAL DINAMO)

Futsal Dinamo je bolje otvorio utakmicu i nakon dva prekida preko Novaka i Kanjuha zaprijetio ali Piplica je oba puta na mjestu. U 5. minitu smo vidjeli spektakularan pokušaj Kanjuha koji je s 30 metara jednu odbijenu loptu volejom posla pod gredu Piplice koji je u tom trenutku bio na svojih 5 metara, međutim stiže se na vrijeme vratiti te odbiti loptu. Uspinjača je prvi put opasnije zaprijetila u 8. minuti kada Brkić krade Mužaru loptu i izlazi pred Hercega, no njegov udarac je neprecizan. U istoj minuti Badrov je proigrao Prgometa koji neometan s vrha kaznenog prostora puca ravno u Piplicu. Minutu nakon gosti su odigrali odličnu akciju koju je je Mužar završio nepreciznim udarcem s 8 metara. Uspinjača je odgovorili u 13. minuti kada se Koturović sjurio po desnoj strani i uputio udarac koji je otišao za malo iznad vrata. Minutu nakon Futsal Dinamo dolazi u vodstvo nakon što je Kanjuhovo dodavanje iz auta Mudronja pospremio iza leđa Piplice. Prekid je ponovno koban bio za Uspinjaču u 16. minuti. Ponovno je Kanjuh asistent, ovog puta nakon udarca iz kuta, a Prgomet iz srca šesterca pogađa za 0:2.

U 22. minuti je bilo vatreno pred vratima Uspinjače. Prvo je Prgomet pod prekršajem proigrao Kanjuha koji izlazi sam pred Piplicu te pogađa vratnicu. Nakon toga Badrov krade loptu i proigrava Prgometa koji ne uspijeva svladati Uspinjačinog čuvara mreže. Ipak na samom isteku 22. minuti Futsal Dinamo odlazi na 0:3. Prgomet krade loptu Matanu te s 11 metara pogađa donji desni kut nemoćnog Piplice. Uspinjača preko Jakovljevića odgovara u 24. minuti ali Herceg njegov prizeman udarac iz kosa brani lijevom nogom. U 26. minitu Kanjuh proigrava Badrova čiji udarac Piplica brani, a u istoj minuti Uspinjača radi 5. akumulirani prekršaj. Minutu nakon Uremović proigrava Koturovića koji iz dobre pozicije puca ravno u Hercega. U 28. minuti Toth iz slobodnog udarca s 12 metara silovito pogađa gredu, a lopta se od grede odbij iza gol-linije, no sudački dvojac to nije vidio. Već u slijedećem napadu na drugoj strani Novak osvaja loptu te prigrava Mudronju koji pogađa za 0:4. Minutu nakon po jedna prilika s obje strane, međutim Novak i Matan ne mijenjaju rezultat. U istoj minuti Uspinjača radi 6. prekršaj ali Piplica brani udarac Novaka s 10 metara. U nastavku akcije Piplica brani udarac Mužara. Sadržajna je bila i 30. minuta. Koturović pogađa okvir gola da bi nekoliko trenutaka nakon Penava izgubio loptu, a Brkić pronalazi Koturovića koji je smanjio rezultat na 1:4. U 32. minuti Kanjuh dva puta iz kaznenog udaraca s 10 metara ne uspijeva povećati vodstvo Futsal Dinama. Ipak minutu nakon iz novog deseterca Mudronja povećava rezultat na 1:5. Novom golu gostiju prethodila je nova sporna situacija, kada Toth još jednom pogađa gredu iz slobodnog udarca, a dojam je da se i ovoga puta lopta od grede odbila iza gol-linije. Nakon toga Uspinjača kreće s golman-igračem u napadu te u 37. minuti preko Uremović pogađa za 2:5. Minutu nakon prvo Kanjuh sa svoje polovice pogađa za 2:6, a u istoj minuti Toth udarcem s distance pogađa za 3:6. Do kraja se rezultat nije mijenjao iako su obje ekipe imale po nekoliko solidnih pokušaja.

O nama Marijan Čolak

Marijan Čolak je rođen 1995. godine u Splitu, a živi u Solinu. Dio CROfutsal tima je od ljeta 2020. godine, a po struci je stručni specijalist računovodstva i financija.

Kvalifikacije za 2.HMNL-jug | Porto Tolero na korak do povratka u 2.HMNL-jug

Nakon što su u prva četiri kola kvalifikacija za popunu 2.HMNL-jug slavili domaćini, jučer je …

Raspored i delegiranje službenih osoba 3. i 4. utakmice finala doigravanja

U petak i nedjelju na rasporedu su treći i četvrti susret finala doigravanja za prvaka …