Futsal Dinamo deklasirao Crnicu na Baldekinu!

U susretu 14.kola 1.HMNL Futsal Dinamo je na šibenskom Baldekinu ostvario uvjerljivu pobjedu nadigravši Crnicu rezultatom 0:5! Gosti su poveli već u 2.minuti, da bi u nastavku nakon isključenja Miškovića došli do uvjerljive pobjede.

Delegat: Vladimir Romić

CRNICA: Robert Mišković, Marko Marčić, Josip Vukičević, Niko Škugor, Saša Subotić, Alen Protega, Ante Mijat, Dragan Vuković, Tonći Ljubić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Filip Radaj, trener: Mladen Perica-Štrla

FUTSAL DINAMO: Tomislav Hercigonja, Jakov Grcić, Ivan Šulentić, Davor Kanjuh, Matija Đulvat, Mateo Mužar, Vito Gagulić, Kristian Čekol, Danijel Dekanić, Mihovil Prgomet, Vedran Matošević, Hrvoje Penava, Marko Starčević, Karlo Maloševac, trener: Mićo Martić

STRIJELCI: 0:1 Penava (2′), 0:2 Kanjuh (26′), 0:3 Čekol (30′), 0:4 Matošević (31′), 0:5 Čekol (31′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 8 (5+3); Futsal Dinamo 9 (4+5)

ŽUTI KARTONI: Mišković (25′) – CRNICA

CRVENI KARTON: Mišković (26′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Kristian Čekol (FUTSAL DINAMO)

Gosti su vrlo rano poveli. Igrala se 2.minuta susreta kada Kanjuh s lijeve strane ubacuje u sredinu, gdje se lopta odbija od Penave i završava u golu za 0:1! U slijedećoj minuti mogli su gosti do povećanja vodstva. Matošević je s lijeve strane izišao sam pred Miškovića, no puca pored suprotne vratnice. Prvu ozbiljniju prijetnju Crnice bilježimo u 5.minuti kada Protega dugom loptom proigrava Subotića, čiji udarac iz okreta brani vratar Hercigonja. Uslijedilo je razdoblje inicijative Crnice, no bez konkretnih prilika. Slijedeću veliku priliku bilježimo u 12.minuti kada Matošević s desne strane izlazi sam pred Miškovića, no još jednom puca pored gola. Nedugo zatim još je jednom Matošević u matnoj situaciji, pokušava driblati vratara Miškovića koji iz ovog dvoboja izlazi kao pobjednik. U 14.minuti bilježimo lijepu akciju domaćina; Vuković je povratnom loptom proigrao Protegu koji sa 8 metara silovito puca pored suprotne vratnice. Do kraja poluvremena nije bilo izglednijih prilika, te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću gostiju.
Već u prvoj minuti nastavka domaćin je zaprijetio preko Šimije, čiji udarac s poprilične udaljenosti prolazi za malo pored vratnice. U 23.minuti gosti su propustili veliku priliku za povećanje prednosti. Šamija je izgubio loptu kao poslijednji igrač, a u situaciji 3 na 1 Mišković sjajnom intervencijom spašava domaćina. U slijedećoj minuti Vuković je po desnoj strani lijepo prošao Matoševića, no njegov oštar ubačaj na drugu vratnicu nitko nije uspio zahvatiti. U 25.minuti gosti su propustili još jednu veliku priliku. Grcić je s desne strane ubacio na drugu vratnicu, gdje ostaje potpuno sam Dekanić, no uspijeva prebaciti prazan gol. U slijedećoj minuti Dekanića u kaznenom prostoru ruši Mišković, te zavrijeđuje drugi žuti karton, a Kanjuh je iz penala rutinski zabio za 0:2! U 30.minuti gosti su definitivno slomili otpor domaćine. U lijepo odigranoj polukontri Čekol je s desne strane izišao sam pred vratara Radaja i efektno ga prebacio za velikih 0:3!  Suočeni s rezultatskim zaostatkom domaćin prelazi na igru s Škugorom u ulozi golmana-igrača, no bez uspjeha. Naprotiv, već u prvom napadu domaći gube loptu na centru, a Matošević zabija u prazan gol za 0:4! Nije prošlo niti pola minute, a gosti još jednom zabijaju. Novim zgoditkom Čekola potopljen je brod domaćih, 0:5! Susret je tu praktički bio gotov. Domaćin je igrajući s golmanom-igračem pokušao doći barem do utješnog pogotka, no bez uspjeha. Futsal Dinamo je sačuvao svoju mrežu, nanijevši Crnici težak poraz.

Najava 1. kola kupa za regiju “Jug”

Sredinom tjedna na rasporedu su susreti 1. kola malonogometnog kupa regije „Jug“. Glavnina momčadi su …

CROfutsal i Megamix Radio Hvar pokreću radijsku emisiju o futsalu!

Sa sutrašnjim danom okrećemo novu stranicu u medijskoj promidžbi futsala. CROfutsal u suradnji s Megamix …