Futsal Dinamo od 0:4 do 4:4 protiv Olmissuma!

Fantastičnu utakmicu gledali smo u zagrebačkom Domu sportova u zaostalom susretu 5. kola 1.HMNL. Dinamo je ugostio aktualne prvake iz Omiša koji su vodili 0:4, ali su se “modri” nošeni sjajnim navijanjem vratili u utakmicu i u zadnjim sekundama postigli gol za konačnih 4:4. Bila je ovo utakmica u kojoj smo mogli vidjeti svu ljepotu futsala kao sporta.

Kontrolor suđenja: Dalibor Buljić

FUTSAL DINAMO: Ivan Pavlić, Davor Kanjuh, Kristian Čekol, Kristijan Grbeša, Jakov Mudronja, Filip Domiter, Kiko Dragaš Selaković, Antonio Konsuno, Mateo Mužar, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Luka Bjelić, Filip Novak, trener: Matija Đulvat

OLMISSUM: Nikola Čizmić, Duje Kustura, Jakov Hrstić, Nikola Pavić, Antonio Juretić, Milan Balić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Alen Marić, Antonio Sekulić, Duje Dujmović, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 0:1 Kustura (7′), 0:2 Sekulić (9′), 0:3 Sekulić (29′), 0:4 Posrtužin (34′), 1:4 Grbeša (36′), 2:4 Čekol (37′), 3:4 Grbeša (38′), 4:4 Čekol (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 5 (4+1); Olmissum 10 (6+4)

Pavlić (8′), Čekol (30′), Dragaš Selaković (40′) – FUTSAL DINAMO
Jurlina (14′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Kristian Čekol (FUTSAL DINAMO)

Prvi pravi udarac vidjeli smo već u prvoj minuti kada je iz daljine tukao Grbeša, ali uz male poteškoće Čizmić brani. Nedugo zatim uspješno Čizmić brani i pokušaj Kanjuha nakon prekida. Punih pet minuta igralo se bez prave prilike, a onda je kapetan gostiju Juretić pokušao iznenaditi Pavlića udarcem sa strane, ali bezuspješno. U 7. minuti naivno iz auta ispada momčad “modrih”, a za vodstvo gostiju pogađa Kustura. Dvije minute kasnije iz slobodnog udarca za 2:0 Omišana zabija Sekulić. U 10. minuti nakon brzog izlaska domaćina Novak puca, ali Čizmić brani. U 13. minuti bilježimo novu prijetnju gostiju. Kustura prolazi po strani i izlazi sam pred Pavlića, ali vratar domaćih izlazi kao pobjednik iz tog dvoboja. Fantastičan prolaz Novaka u 16. minuti zaustavljen je prekršajem iz čega je uslijedio izravan udarac Grebeše, ali Čizmić još jednom brani. Ubrzo zatim Kanjuh izlazi sam na Čizmića, ali još jednom sjajno brani vratar “zeleno-plavih”. Minutu kasnije Sekulić ozbiljno prijeti iz okreta, ali rezultat ostaje isti. Leđnu tehniku pokazao je i Grbeša s druge strane, no još jednom Čizmić brani.Na odmor se tako otišlo s lijepom prednošću Omišana (0:2).
U 2. poluvremenu Grebeša nastavlja tamo gdje je stao u prvom djelu, ali i ovaj udarac ne ide u gol nego u korner. Iz brze kontre Olmissum dolazi do prve prilike u nastavku. Sekulić je pucao, ali lopta ostaje na gredi te je rezultat na semaforu u 23. minuti i dalje 0:2 za goste. Igralo se čvrsto, s puno prekršaja i presječenih lopti, a onda u 29. minuti Olmissum još jednom iz auta dolazi do gola. Svoj drugi gol na susretu postigao je Antonio Sekulić. Sredinom nastavka dolazi do kratkog prekida utakmice zbog čišćenja parketa nakon što je pivo doletjelo u teren. Dinamo pokušava, prijeti, ali Olmissum zabija. Za 0:4 gostiju zabio je Postružinu 34. minuti susreta. Nakon toga domaći prelaze na igru s Prgometom u uloz golmana-igrača. Minutu kasnije rizik se isplatio te Grbeša smanjuje na 1:4. Na krilima navijača Dinamo vrlo brzo dolazi i do drugog zgoditka kada mrežu Omišana pogađa Čekol. U 38. minuti nakon sjajne akcije Grbeša zabija za 3:4 i potpuno vraća domaćina u utakmicu. Rezultat se nije mijenjao sve do posljednje minute kada se nakon ubačaja sa strane najbolje snalazi Čekol i 33 sekunde prije kraja gura loptu kroz noge Čizmića za konačnih 4:4. Futsal Dinamo i Olmissum ponudili su nam utakmicu dostojnu derbija u kojoj je Dinamo je još jednom pokazao karakter kojeg igrači stalno spominju. Omišani će pak unatoč bodu što prije htjeti zaboraviti susret s obzirom da su u završnici prosuli četiri gola prednosti.