Futsal Dinamo “potopio” Vrgorac u Domu sportova!

Futsal Dinamo i Vrgorac međusobnim su dvobojem u zagrebačkom Domu sportova zaključili 15. kolo 1.HMNL. Futsal Dinamo je potpuno nadigrao goste i na koncu ostvario super-uvjerljivu pobjedu, 6:0!

Delegat: Ivan Župan

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Matija Đulvat, Hrvoje Penava, Davor Kanjuh, Mateo Mužar, Kristian Čekol, Kristijan Grbeša, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Antonio Vuk, Daniel Matković, Jakov Mudronja, Filip Novak, Ivan Pavlić. Trener: Alen Jukić

VRGORAC: Marko Vuković, Ante Kraljević, Mateo Kozarić, Duje Dragičević, Jure Govorko, Marko Gašpar, Ivan Vukosav, Mate Marinović, Marlon Luciano Da Silva, Duško Martinac, Zdravko Turić, Marko Vučić, Ivan Grbavac. Trener: Krešimir Čubelić

STRIJELCI: 1:0 Prgomet (8′), 2:0 Čekol (18′), 3:0 Vučković (20′), 4:0 Čekol (20′), 5:0 Čekol (35′), 6:0 Kanjuh (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 9 (4+5), Vrgorac 9 (5+4)

Matković (32′), Mužar (38′) – FUTSAL DINAMO
Pervan (7′), Marlon Da Silva (29′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Kristian Čekol (FUTSAL DINAMO)

KOMENTAR UTAKMICE: Prvu priliku na susretu vidjeli smo u 2. minuti. Duško Martinac našao se sam ispred Hercega, no njegov udarac vratar domaćih odlično brani. Dvije minute kasnije Vrgorac ponovno prijeti preko svog kapetana. Ante Kraljević sjajno je prošao po desnom boku, te idealno poslužio Martinca, koji petom puca pored gola. Deset sekundi kasnije isti igrač našao se u novoj velikoj šansi, međutim nije uspio iskontrolirati jednu “svijeću”, pa je njegov pokušaj otišao visoko preko gola. Minutu kasnije vidjeli smo i prvu priliku Futsal Dinama. Najprije je svoj udarac testirao Mudronja, a ubrzo potom i Novak, no u njihovim pokušajima nije bilo dovoljno preciznosti. U 7. minuti Ante Kraljević imao je zicer za vodstvo, no Herceg još jednom sjajno brani. U istoj minuti vidjeli smo još dvije odlične prilike, ali na drugoj strani. U obje situacije glavni akter je bio kapetan domaćih Davor Kanjuh. Futsal Dinamo je dobio korner, nakon kojeg je Kanjuh opalio oštar prizemni šut, no lopta je otišla pored lijeve vratnice. Odmah potom isti se igrač zatekao u novoj šansi, no njegov atraktivni pokušaj volejem završio je pokraj gola. Ubrzo potom ponovno je u akciji Martinac, no njegov udarac brani Marko Herceg. Samo minutu kasnije u izglednoj šansi za zgoditak našao se Gašpar, ali ponovno je na pravom mjestu Herceg. Već u sljedećem napadu svoj udarac okušao je i Josip Govorko, no u njemu nije bilo prave preciznosti pa je lopta otišla visoko preko gola. Bilo je to razdoblje igre u kojem je Vrgorac opasniji i konkretniji, ali to nisu uspjeli kapitalizirati. Nakon nekoliko minuta igre pred vratima Hercega, Dinamo se probudio, te ponovno opasno priprijetio golu gostiju. U izglednoj prilici zatekao se Mudronja, no njegov udarac brani Marko Vuković. U 12. minuti Vrgorac je propustio nove dvije prilike. Ante Kraljević uputio je neugodan prizemni udarac, kojeg je bez većih problema ukrotio raspoloženi vratar domaćih. U istoj minuti još je jednom pokušao i Marko Gašpar, ali Herceg je ponovno junak zagrebačkih Plavih. Nakon toga uslijedilo je nekoliko minuta bez pravih prilika. Razdoblje bez izglednih šansi za postizanje pogotka prekinulo se u 17. minuti. Martinac je sjajno oduzeo jednu loptu te sam krenuo u kontru, no njegov pokušaj ponovno brani nevjerojatni Herceg. U posljednje dvije minute prvog dijela uslijedila je prava ludnica, u kojoj smo vidjeli čak tri gola (sva tri u mreži Vrgorčana). U 18. minuti Kristian Čekol je lijepo pogodio za 2:0, a pola minute kasnije novu veliku priliku propusti je Mudronja. On i Čekol su odigrali sjajan dupli pas, nakon kojeg se Mudronja našao sam ispred Vukovića, no njegov je udarac iz neposredne blizine otišao pokraj gola. Niti 30 sekundi kasnije, domaćini dolaze do novog zgoditka. Igrači Dinama povukli su brzu kontru, koju je rutinski realizirao Toni Vučković. Samo 10ak sekundi kasnije Marko Vuković ponovno je prisiljen vaditi loptu iz mreže. Kristian Čekol fantastično je pogodio iz voleja, premda se nalazio u dosta teškoj situaciji. Futsal Dinamo je tako otišao na odmor s velikih 4:0!
Na samom početku nastavka nije bilo većih uzbuđenja ni na jednoj strani. Prvu izglednu priliku u drugom poluvremenu imao je Vučković, no njegov pokušaj odlično brani Marko Vuković. U sljedećoj minuti Davor Kanjuh imao je vrlo dobru priliku iz slobodnjaka, ali njegov udarac ponovno fantastično zaustavlja vratar Vrgorca. Bile su to minute u kojima je Dinamo imao terensku inicijativu, tijekom kojih se Vrgorac grčevito branio. U istom ritmu nastavilo se i u 24. minuti, kada Jakov Mudronja propušta novu izglednu priliku za Zagrepčane, a ponovno je u prvi plan odličnom intervencijom iskočio Vuković. U 26. minuti gosti su imali šansu iz prekida. Izvođač je bio Marko Gašpar, no njegov  pokušaj je odsjeo na vratnici. Tri minute kasnije Kristian Čekol uputio je udarac s deset metara, međutim u njemu nije bilo preciznosti, te je otišao preko gola. U 33. došlo je do kratkog prekida susreta, nakon što je Josip Govorko nakon jednog pretrpljenog prekršaja ostao ležati, a u konačnici je morao napustiti igru. Ubrzo potom gosti prelaze na igru s Gašparem u ulozi golmana-igrača. Pet minuta kasnije Kristijan Grbeša izašao je sam pred Vukovića, no vratar Vrgorca je izašao kao pobjednik iz tog dvoboja. Samo dvije minute kasnije, isti igrač zabija za 5:0. Vrgorčani su na polovici Dinama izgubili jednu loptu, koju je Čekol dalekometnim udarcem pospremio u praznu mrežu. Nekoliko sekundi kasnije, golu domaćih zaprijetio je Marko Gašpar, ali njegov pokušaj odlazi pored gola. Samo minutu kasnije, Kanjuh novim zgoditkom stavlja “točku na i”. Ponovno su se gosti zapetljali u polovici terena koja pripada domaćinima, a taj poklon je iskoristio Kanjuh, koji odlično pogađa za konačnih 6:0. Do kraja susreta rezultat je ostao nepromijenjen te su zagrebački “modri” uvjerljivom pobjedom osvojili nova 3 boda za povratak na 3. mjesto prvenstvene ljestvice s 2 boda manje iza drugoplasiranih Makarana. Ova pobjeda odlična je najava sljedećeg kola u kojem će Futsal Dinamo gostovati kod akzualnog prvaka Olmissuma, dok će Vrgorac tražiti iskupljenje na svom parketu protiv posljednjeplasiranog Osijeka.

O nama Dora Srzić

Dora Srzić je dio CROfutsal-tima od ljeta 2020. godine. 28-godišnja Makaranka je magistra novinarstva.

Liga za popunu 1.HMNL | Raspored i delegiranje 6. kola

Pred nama je završni čin Lige za popunu 1.HMNL. U nedjelju su na rasporedu susreti …

Kvalifikacije za 2.HMNL-jug | Porto Tolero na korak do povratka u 2.HMNL-jug

Nakon što su u prva četiri kola kvalifikacija za popunu 2.HMNL-jug slavili domaćini, jučer je …