Futsal Dinamo – Šibenik 1983 | Četvrti dvoboj dva navijačka kluba

Ovotjedno 11. kolo 1.HMNL će dvobojem u nedjelju zatvoriti Futsal Dinamo i Šibenik 1983, dva kluba koja funkcioniraju po principu “1 član = 1 glas” te iza kojih stoje navijačke skupine. Futsal Dinamo ima veliku podršku zagrebačkih BBB-a dok Šibenik 1983 podržavaju Funcuti. Riječ je i o “mladim” futsal klubovima. Domaćin nedjeljnog dvoboja je osnovan 2012. godine dok je gostujuća momčad osnovana pet godina kasnije. Zagrepčani su već osmu sezonu u prvoligaškom društvu dok je Šibenčanima ovo debitantska sezona u elitnom društvu. Unatoč tome, ova dva kluba su se dosad sastajala tri puta. Dva puta je slavio Futsal Dinamo dok su jednom odigrali neodlučeno. Dvije od tri utakmice su bile prijateljske dok je službena bila ovosezonska utakmica u 1. HMNL kada je Dinamo upisao uvjerljivu gostujuću pobjedu rezultatom 0:5. U nastavku Vam donosimo povijest njihovih dvoboja kao i kratku najavu ovog susreta.

Prijateljska utakmica, 19. lipnja 2018.

FUTSAL DINAMO – ŠIBENIK 1983 5:2

Prvi međusobni dvoboj su ove dvije momčadi odigrale prije nešto manje od četiri godine u jednoj vrlo otužnoj atmosferi s obzirom na to da su samo 15 dana prije u teškoj prometnoj nesreći poginuli miljenik i jedan od ponajboljih futsal igrača u hrvatskoj povijesti, Matija Capar te mladi Oskar Kadrnka te je ovaj susret odigran njima u čast. Dinamo je upisao pobjedu rezultatom 5:2, ali je rezultat u ovom dvoboju bio najmanje bitan. Domaćini su se haklom na Šalati oprostili od voljenih Capija i Oskara, a sav prihod od utakmica uplaćen je obiteljima Capar i Kadrnka.

Prijateljska utakmica, 12. rujna 2021.

FUTSAL DINAMO – ŠIBENIK 1983 2:2

Nešto više od tri godine nakon prvog međusobnog dvoboja na Šalati ova dva kluba su se ponovno sastala na istom mjestu. Ovaj put je povod bila sportsko-navijačka manifestacija Dinamo na Šalati. To je ujedno bio i prvi put da povodom te manifestacije protivnik bude jedan hrvatski klub. Igralo se dva puta po 30 minuta, a svako poluvrijeme je otišlo na po jednu stranu. Domaćini su poveli u 6. minuti preko Badrova, a u 22. minuti je prednost svoje momčadi udvostručio Prgomet te se rezultatom 2:0 za Futsal Dinamo otišlo na odmor. U posljednjim minutama susreta gosti su postigli dva pogotka i postavili konačan rezultat 2:2. Strijelci su bili Knežević u 54. i Palavra u 60. minuti.

Purgeri i FuncutiFOTO: Stranica Futsal Dinama

1.HMNL, 2. kolo, 9. listopada 2021.

ŠIBENIK 1983 – FUTSAL DINAMO 0:5 (0:3)

STRIJELCI: 0:1 Vučković (5′), 0:2 Čekol (6′), 0:3 Vučković (9′), 0:4 Kanjuh (38′), 0:5 Grbeša (39′)

Ni mjesec dana nakon prijateljske utakmice na Šalati ove dvije momčadi su odigrale i prvi službeni dvoboj. U utakmici 2. kola aktualne sezone Futsal Dinamo je bio znatno bolji te je na koncu ostvario uvjerljivu i premijernu ovosezonsku pobjedu nakon poraza od Universitasa na otvaranju sezone. Šibenčanima je pak nakon poraza u Puli bio drugi ovosezonski poraz. Gosti su odlično otvorili utakmicu te je semafor već u 9. minuti pokazivao 0:3. Pogađali su redom Vučković u 5., Čekol u 6. i ponovno Vučković u 9. minuti susreta. Mreže su potom mirovale sve do posljednje dvije minute susreta kada prvo Kanjuh pogađa za 0:4, a potom minutu prije kraja susreta Grbeša postavlja konačnih 0:5 za drugu pobjedu protiv šibenske momčadi.

Kao što smo na početku članka rekli, ovu nedjelju čeka nas novi dvoboj ove dvije momčadi, četvrta međusobna i treća u Zagrebu. Susret počinje u 20.15, a igrat će se u “Dvojci” Doma Sportova. Futsal Dinamo ovaj susret čeka na trećem mjestu prvenstvene ljestvice, s 15 osvojenih bodova u 10 odigranih susreta dok je Šibenik 1983 na pretposljednjem mjestu s 9 osvojenih bodova. Obje momčadi su u prošlom kolu doživjele poraze. Universitas je na svom terenu drugi put ove sezone pobijedio Dinamo dok je također drugi put ove sezone sva tri boda protiv Šibenčana odnijela Futsal Pula. Zagrebačka momčad podjednako dobro igra i doma i u gostima te su osvojili 8 bodova na domaćem terenu, a 7 na gostujućem. Šibenska momčad pak puno bolje igra u gostima te su od 9 osvojenih bodova čak 7 osvojili u gostima. Domaćini su u ovom susretu favoriti, ali gosti su se pokazali kao tvrd orah kad igraju van svog Baldekina te vjerujemo kako nas očekuje jedna vrlo uzbudljiva utakmica.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 31-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.