Futsal Dinamo u golijadi slavio protiv Uspinjače Gimke!

U izuzetno uzbudljivom susretu odigranom u zagrebačkom “Domu sportova”, Futsal Dinamo je slavio protiv Uspinjače Gimke rezultatom 6:5! Uspinjača je bolje i agresivnije otvorila prvo
poluvrijeme, imala vodstvo 0:2, no “modri” su preokrenuli rezultat i na koncu u uzbudljivoj završnici ostvarili vrijednu pobjedu kojom ostaju u igri za 2. mjesto uoči doigravanja. Futsal Dinamo je ovom pobjedom na ljestvici preskočio Crnicu koja je remizirala u Vrgorcu, dok je Uspinjača Gimka ostala prikovana za 9. mjesto, te će opstanak u prvoligaškom društvu tražiti kroz dodatne kvalifikacije.

Kolo: 17. kolo
Datum: 26.03.2021.
Vrijeme: 20:00
Dvorana: SD Dom sportova, Zagreb
Gledatelja: –

FUTSAL DINAMO – USPINJAČA GIMKA  6:5 (1:2)

Prvi sudac: Saša Tomić
Drugi sudac: Mislav Đeko
Treći sudac: Mario Blažin
Četvrti sudac: Boris Stanić
Delegat: Alen Huzjak

FUTSAL DINAMO:  Ivan Pavlić, Matija Đulvat, Nikola Badrov, Hrvoje Penava, Davor Kanjuh, Mateo Mužar, Kristijan Grbeša, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Daniel Matković, Jakov Mudronja, Filip Novak, Antonio Vuk, trener: Alen Jukić

USPINJAČA GIMKA: Ante Pilica, Bruno Jakovljević, Matija Uremović, Silvio Toth, Ivan Tvrtko Pajalić, Bruno Devčić, Marino Jedvaj, Dominik Antonio Viher, Lovro Cigler, Renato Koturović, Mirko Rogošić, Ante Matan, Antonijo Papac, Antonio Gracin, trener: Krešimir Ćosić

STRIJELCI: 0:1 Toth (5′), 0:2 Jakovljević (10′), 1:2 Badrov (15′), 2:2 Kanjuh (22′), 3:2 Grbeša (23′), 4:2 Prgomet (35′), 4:3 Toth (36′), 4:4 Pajalić (37′), 5:4 Penava (39′), 5:5 ag-Grbeša (39′), 6:5 Grbeša (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo  6 (4+2); Uspinjača Gimka  10 (5+5)

Mužar (6′), Kanjuh (33′) – FUTSAL DINAMO
Koturović (14′), Toth (15′), Matan (24′), Ćosić (25′) – USPINJAČA GIMKA

IGRAČ UTAKMICE: Hrvoje Penava (FUTSAL DINAMO)

Na samom početku, i jedni i drugi dobro otvaraju utakmicu i pokazuju veliku želju za pobjedom. Već u 1. minuti Uremović puca izvana, ali vratar “modrih” Pavlić brani. Nakon toga, uslijedile su dvije odlične prilike Prgometa, ali također bezuspješno. Velika želja Uspinjače za ostankom u ligi urodila je plodom u 5. minuti sjajnim pogotkom Totha s 12 metara. Nakon primljenog gola Futsal Dinamo pokušava izjednačiti odličnom prilikom Mudronje u 5. minuti, ali je vratar Piplica sačuvao mrežu. Čini se kako je gol igrače Uspinjače Gimke dodatno motivirao jer u idućim minutama nižu dobre prilike koje su u 10. minuti zaživjele golom Jakovljevića za 0:2. U 11. minuti Futsal Dinamo se budi kada Kanjuh nakon prekršaja puca na gol, ali lopta odlazi preko gola. Nedugo nakon toga Matković odlično puca, ali Matan ga čita i izbija loptu. Još jedna izvrsna prilika dolazi kad u 15. minuti Matković i Penava odlaze prema golu no vratar Piplica i to uspješno brani te ne dopušta Dinamu da zabije. Već u idućem napadu Badrov uspješno prelazi sve igrače Uspinjače po lijevoj strani i lijepo zabija za 1:2. U 16. minuti vratar gostiju spašava svoje suigrače odlično obranivši Kanjuhovu priliku. Samo dvije minute nakon toga Prgomet je u prilici, no Piplica je raspoložen na golu gostiju. U posljednjoj minuti prvog poluvremena bilježimo dobar pokušaj Mudronje, no Piplica još jednom brani i čuva minimalnu prednost gostiju nakon prvih 20 minuta.
Dinamo je u nastavku odlučno krenuo prema poravnavanju rezultata. Odmah u 22. minuti kapetan Kanjuh zabija za 2:2, a minutu kasnije nakon odigranog kornera Grbeša zabija kroz noge Piplice za preokret, 3:2. Dinamo je nizao prilike što je natjeralo trenera Ćosića da uvede golmana igrača. Prva prilika Uspinjače dogodila se tek u 28. minuti, a pucao je Matan, no poviše gola. Domaćin je ponovno bio agresivniji te se bilježe dobri pokušaji Prgometa i Penave. Rezultat se nije mijenjao sve do 35. minute kada Prgomet zabija u prazan gol gostiju za velikih 4:2. Nedugo nakon toga vidjeli smo sjajan prodor golmana gostiju kroz cijeli teren, no bez promjene rezultata. Burno je bilo u posljednjoj minuti susreta. Uspinjača se konačno probudila te krenula po izjednačenje. U 36. minuti svoj drugi gol zabija Toth iz slobodnog udarca, a minutu nakon Pajalić kompletira “comeback” gostiju zabivši za 4:4. Odmah u 38. minuti za novo vodstvo Dinama zabija Penava gdje je golman Uspinjače ostao potpuno nemoćan. U idućoj akciji Uspinjače dogodilo se novo izjednačenje, nakon autogola Grbeše. Konačno, u samoj završnici ovog nezaboravno ludog susreta, Grbeša se iskupljuje za autogol i postavlja konačan rezultat od 6:5 za pobjedu Dinama. Zagrebački “modri” tako su se vratili na pobjednički kolosjek nakon prošlotjednog poraza u Omišu, te će u posljednjem kolu u Sesvetama tražiti šansu za 2kok na 2. mjesto koje jamči prednost domaćeg parketa sve do finala. Uspinjača Gimka je pak porazom ostala bez izgleda za plasman u doigravanje, no zahvaljujući pobjedi Olmissuma u Osijeku ima osigurane dodatne kvalifikacije, te će u posljednjem kolu igrati za prestiž u derbiju začelja protiv Osječana.

Za CROfutsal: Tia Knežević & Ida Haklička