Futsal Dinamo uvjerljivo slavio protiv Osijeka!

U posljednjem susretu 7. kola 1.HMNL Futsal Dinamo je stigao do visoke 6:1 pobjede i svoje prve pobjede u sezoni protiv Futsal Osijeka. Domaći su od samog starta susreta bili bolja momčad na parketu. Do početnog vodstva došli su u 9. minuti, a u 17. su imali velikih 3:0. S tim rezultatom otišlo se na odmor. U nastavku i dalje gledamo golijadu gdje prvo Futsal Dinamo dvama pogocima odlazi na visokih 5:0. Počasni pogodak za Futsal Osijek djelo je Damjanovića, a konačnih 6:1 u 27. minuti postavlja Perić.

Kontrolor suđenja: Nikola Petir

FUTSAL DINAMO: Ante Piplica, Luka Perić, Kristijan Postružin, Kristian Čekol, Danijel Dekanić, Ivan Pavlić, Tvrtko Ivan Pajalić, Kiko Dragaš-Selaković, Antonio Konsuo, Mateo Mužar, Zvonimir Šućur, Neven Zonjić, Luka Bjelić, Filip Novak, trener: Matija Đulvat

OSIJEK: Dominik Mateo Rončević, Josip Šalaj, Ivan Gelo, Vitor Hudo de Lima da Silva, Domagoj Damjanović, Franko Jamičić, Vanja Blagojević, Dorian Bogati, Dražen Čavar, Nikita Sinitsyn, Anton Šerić, Petar Pranjić, Luka Kotris, trener: Saša Voldin

STRIJELCI: 1:0 Čekol (7′), 2:0 Perić (15′), 3:0 10m-Čekol (17′), 4:0 Mužar (23′), 5:0 Dekanić (24′), 5:1 Damjanović (26′), 6:1 Perić (28′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 5 (2+3); Osijek 11 (6+5)

Lima (11′), Damjanović (23′), Voldin (trener, 23′), Čavar (27′), Kotris (30′) – OSIJEK

IGRAČ UTAKMICE: Luka Perić (FUTSAL DINAMO)

Prvu priliku vidjeli smo već u 1. minuti kada je Čekol nakon dobre akcije s deset metara oprobao udarac koji brani gostujući vratar Rončević. Na iduću akciju čekali smo do 6. minute, a onda se Osijekov brzanac Lima stvorio u solo akciji protiv golmana Futsal Dinama, Piplice, kojeg zaobilazi i puca na prazan gol, no lopta pogađa vratnicu. Futsal Osijek prijeti i minutu kasnije, opet preko Lime koji puca desno iskosa, na što je spreman domaći vratar Piplica. Par trenutaka nakon odgovorio je Futsal Dinamo preko Mužara čiji udarac brani gostujući vratar, a iz iste akcije prijeti Čekol koji je uzdrmao vratnicu. U 9. minuti vidjeli smo i prvi pogodak na susretu, a strijelac za 1:0 je Čekol. U tim trenucima domaći su puno opasniji, stvaraju sve više prilika, ali ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti. U 10. minuti “plavi” imaju priliku iz slobodnog udarca. Pucao je pored desne vratnice Postružin. Gosti se bude u 11. minuti, no udarac Lime sa sredine terena nije opasan za Piplicu koji to sigurno hvata u naručje. U 12. minuti bilježimo gredu Šućura iz slobodnog udarca. U spomenutoj minuti prijeti i Futsal Osijek. Lima je pucao nakon solo prodora, no sjajnu paradu radi Piplica koji je loptu odbio u korner. Nakon nekoliko minuta bez većih prilika, u 15. minuti Futsal Dinamo podebljava vodstvo, a strijelac je nakon sjajne akcije Perić koji lijepo iz prve puca i trese mrežu. U 17. minuti Futsal Dinamo odlazi na 3:0, a svoj drugi gol večeras iz deseterca postiže Čekol. Minutu prije kraja poluvremena još je zaprijetio Postružin čiji udarac odlazi za malo pored gola. S tih 3:0 otišlo se na odmor.

U nastavku već u prvoj minuti opet je opasniji domaći sastav koji je zaprijetio preko Novaka, no njegov udarac brani Rončević. Pitanje večerašnjeg pobjednika riješio je svojim golom Mužar u 24. minuti. Već nakon izvođenja s centra gosti iz Osijeka su propustili sjajnu priliku, nakon gužve pred golom “plavih”, no udarac Damjanovića sjajno blokira Mužar. Već u idućem napadu domaći odlaze na uvjerljivih 5:0, a ovoga puta strijelac je Dekanić. U 26. minuti Futsal Osijek smanjuje rezultat na 5:1, a pogodak za goste postiže Damjanović. U 28. minuti novi gol za Futsal Dinamo i visokih 6:1, a strijelac je večeras dosta raspoloženi Luka Perić koji je sjajnim pogotkom okrunio dobru utakmicu. U 30. minuti sjajno je Novak pucao u akciji koju si je sam stvorio, međutim njegov udarac brani Rončević. U istoj minuti zaprijetio je Šućur, no i na njegov udarac je spreman gostujući vratar. U 31. minuti opet šansa “plavih” i opet Šućurov udarac lijevo iskosa brani Rončević. U tim trenucima domaći imaju u potpunosti inicijativu te stvaraju nekoliko dobrih prilika od kojih je najizraženija ona od Dekanića čiji udarac ponovo brani raspoloženi vratar Futsal Osijeka. Gosti ozbiljnije pak prijete u 35., no udarac Damjanovića odlazi iznad grede. Futsal Dinamo je u 35. imao 100%-tnu šansu preko Zonjića koji ju ne koristi. Do kraja susreta nije bilo previše uzbuđenja i Futsal Dinamo je mirno utakmicu priveo kraju za večeras sasvim zasluženu pobjedu protiv Futsal Osijeka.