Futsal Pula došla do punog plijena na Baldekinu!

U susretu 5. kola “Lige za popunu 1.HMNL” Futsal Pula došla je do sva tri boda na gostovanju kod Šibenik 1983. Utakmica je prelomljena u prvom poluvremenu gdje gostujući igrači u tri navrata pogađaju mrežu Šibenčana koji su već na samom početku susreta ostali bez Žumberca i trenera Bakule koji su isključeni. Tako je Šibenik 1983 propustio priliku da već danas osigura prvoligaški status, te će to pokušati izboriti u posljednjem kolu na gostovanju kod Uspinjače Gimke, dok će Futsal Pula u posljednjem kolu biti domaćin Brodu 035.

Delegat: Dino Doljanin

ŠIBENIK 1983: Marko Mihaljević, Franko Knez, Nenad Knežić, Zvonimir Šućur, Mario Žumberac, Ivan Škugor, Danijel Knežević, Ante Kosor, Frane Batinica, Ante Palavra, Vinko Jurković, Antonio Milanović, Alen Protega, Alen Milišić, trener: Andrija Bakula

FUTSAL PULA: Franko Jamičić, Goran Urošević, Robert Grbić, Niko Vukmir, Bojan Barišić, Emran Nerovčić, Bepo Paus, Emran Nerovčić, David Mataja, Franjo Matković, Sanel Imširević, Ivan Šulentić, Manolo Bilić, Edvin Lorber, trener: Stefan Živadinović

STRIJELCI: 0:1 Barišić (13′), 0:2 Šulentić -10m (17′), 0:3 Matković (18′), 1:3 Šućur (31′),

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Šibenik 1983 8 (6+2), Futsal Pula  6 (4+2)

ŽUTI KARTONI:  – ŠIBENIK 1983
Bilić (38′) – FUTSAL PULA

CRVENI KARTONI: Žumberac (2′), Bakula (5′) – ŠIBENIK 1983

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Šulentić (FUTSAL PULA)

Prvu priliku na susretu vidjeli smo u 2. minuti kada Knežićev udarac iz kosa brani Jamičić, a u istoj minuti Šibenik 1983 ostaje s igračem manje nakon što je Žumberac dobio direktan crveni karton nakon što je udario Grbića bez lopte. U vremenu s igračem više Futsal Pula je preko Bilića i Mataje imala dvije prilike za doći do inicijalne prednosti, no obojica nisu bila precizna baš kao i Šućur na drugoj strani kojem udarac zaustavlja Jamičić u istom tom periodu. U 7. minuti Škugor s gol linije čisti udarac Vukmira, da bi tri minute nakon Mihaljević zaustavio udarce Imširevića i Grbića. Minutu nakon na drugoj strani uzvratio je Knežević od kojeg je i ovog puta uspješniji Jamičić. U 13. minuti gledamo pokušaje Šućura za Šibenik 1983 i Barišiča za Futsal Pulu, no nije bilo promjene rezultata. Ipak na samom isteku 13. minute Futsal Pula je došla do vodstva od 0:1 nakon što na drugoj vratnici usamljenog Barišiča pronalazi Šulentić. Tri minute nakon vodstva Paus prizemnim udarcem pokušava iznenaditi Mihaljevića koji spremno reagira i brani njegov udarac nogom. U 17. minuti prvo Grbić iz voleja nakon kornera pogađa okvir gola, da bi nekoliko sekundi nakon toga Futsal Pula dobila priliku iz deseterca povećati prednost, a to se i događa kada Šulentić mirno ispod Mihaljevića pogađa mrežu za 0:2. Samo minutu nakon rezultat je 0:3 kada nakon indirekta s 6 metara na dodavanje Grbića Matković snažno od grede postiže novi zgoditak. U nastavku prve prilike bilježimo u 24. minuti kada udarac Knežića završava pored gola, a Imširevića preko okvira vrata. Tri minute nakon lijepa akcija domaćih ali udarac Kneževića brani Jamičić, da bi minutu nakon Jamičić još jednom zaustavio Kneževićev udarac ovog puta nakon prekida. U 28. minuti Barišićev udarac brani Mihaljević kao i minutu poslije Pausov pokušaj. U 31. minuti domaći su smanjili na 1:3 kada Knežević pronalazi Šućura koji mirno pogađa mrežu gostiju. Minutu nakon Barišićev udarac iz okrete paradom brani Mihaljević, a tri minuta nakon Vukmir na proigravanje Matkovića pogađa vratnicu. Do kraja utakmice bilježimo tek gredu Protege u posljednjoj minuti te su gosti odnijeli vrijedna tri boda s Baldekina.

O nama Marijan Čolak

Josip Grubeša: “Nadamo se novim bodovima!”

U trećem kolu 1.HMNL Alumnus se s gostovanja u Šibeniku vratio kući s tri boda. …

Blago Gašpar: “Vjerujem da ćemo se protiv Universitasa vratiti na pobjednički kolosijek!”

Prva hrvatska malonogometna liga došla je do četvrtog kola. Kao i uvijek na rasporedu je …