Futsal Pula furiozno do premijerne prvoligaške pobjede i vrha ljestvice!

U posljednjem susretu 1. kola 1.HMNL Futsal Pula ugostila je Šibenik 1983. Dvoboj novih prvoligaša bio je izuzetno uzbudljiv i efikasan. U prvom poluvremenu vidjeli smo čak 4 pogotka, od toga tri u gostujućoj mreži. Puljani su u 16. minuti imali 3:0, a strijelci za “zeleno-žute” bili su: Grbić, Daniel Moravac i Mataja. Dvije minute kasnije gosti su smanjili preko Šućura. U nastavku susreta vidjeli smo pravu “kišu” golova, njih čak 6! Puljani su tijekom cijelog drugog poluvremena kontrolirali tijek zbivanja na parketu, dok su Šibenčani pred sam kraj uspjeli tek malo popraviti cjelokupni dojam.

Kontrolor suđenja: Saša Tomić

MNK FUTSAL PULA: Žarko Luketin, Daniel Moravac, Dean Moravac, Goran Urošević, Robert Grbić, Stefano Galešić, David Mataja, Belmin Hasanbašić, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Ivan Šulentić, Miloš Stojković, Franko Jamičić, Edvin Lorber, trener: Frane Despotović

MNK ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Nenad Knežić, Vinko Jurković, Mirko Jurjević, Danjel Knežević, Alen Protega, Luka Pehar, Zvonimir Šućur, Franjo Matković, Josip Jurić, Franko Knez, Ivan Škugor, Alen Milišić, trener: Andrija Bakula

STRIJELCI: 1:0 Grbić (10′), 2:0 Danijel Moravac (12′), 3:0 Mataja (15′), Šućur (17′), 4:1 Šulentić (23′), 5:1 Stojković (30′), 6:1 Šulentić(34′), 7:1 Grbić (35′), 7:2 Protega (38′), 7:3 Šućur (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI:  Futsal Pula 6 (3+3), Šibenik 1983  6(1+5)

ŽUTI KARTONI: Grbić (7′), Daniel Moravac (31), Bilić (32′) – FUTSAL PULA
Pehar (24′), Matković (26′) – ŠIBENIK 1983

IGRAČ UTAKMICE: Robert Grbić (FUTSAL PULA)

Može biti slika sljedećeg: 5 ljudi, uključujući Alena Protegu i Roberta Grbića i ljudi se bave sportom

Prvu izgledniju priliku vidjeli smo u 2. minuti. Danjel Knežević sjajno je prošao po lijevoj strani, a potom i pucao, no Luketin je pročitao njegovu namjeru i ušao mu u udarac. Desetak sekundi kasnije isti igrač ponovno je u prilici. Ovaj put je Knežević bio u znatno boljoj poziciji, no i to odlično brani Luketin. Samo minutu kasnije vidjeli smo i prvu priliku domaćih. Mataja je pucao sa 7-8 metara, međutim Jarmanović je bio spreman na to. U istoj minuti bilježimo i novu prijetnju gostiju. Protega se našao sam ispred Luketina, ali nije ga uspio nadmudriti. Tri minute kasnije Grbić je sjajno uposlio Daniela Moravca, koji je ostao sam pred Jarmanović, no “jedinica” narančastih to fenomenalno brani. Niti minutu kasnije isti igrač ponovno je mogao doći do pogotka. Domaćini su povukli brzu kontru nakon koje je uputio oštar udarac, ali Jarmanović je još jednom nesavladiv. U 8. minuti vidjeli smo još jednu dobru priliku gostiju. Matković je izborio slobodni udarac na rubu kaznenog prostora, a potom ga sam i izveo, međutim Luketin još jednom brani. Dvije minute kasnije, domaćini dolaze do vodstva. Šibenčani su neoprezno izgubili jednu loptu u neposrednoj blizini svog kaznenog prostora. To je odlično osujetio Mataja, koji je najprije oduzeo loptu gostima, a potom sjajno uposlio usamljenog Grbića, koji krasno pogađa za 1:0. Dvije minute kasnije, Puljani dolaze do povećanja vodstva. Vukmir i Daniel Moravac odigrali su dupli pas, nakon kojeg potonji krasno pogađa za 2:0. U 15. minuti vidjeli smo novi pogodak Futsal Pule. Strijelac trećeg pogotka bio je David Mataja. Dvije minute kasnije, Šibenčani smanjuju na 3:1. Knežević je poslao idealnu prizemnu loptu za Šućura, koji s ruba kaznenog prostora efektno zabija u bliži kut. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Narančasti su imali zicer za dolazak na samo jedan gol zaostatka, no Matkovićev udarac otišao je pored vrata. Jarmanović je fantastičnom loptom preko cijelog terena pronašao usamljenog Matkovića, koji je fintom “zavaljao” Daniela Moravca, potom pokušao plasirati loptu u donji lijevi kut, no njegov je udarac otišao pokraj gola. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata.

Na prvu priliku u nastavku čekali smo do 22. minute. Luketin je s loptom u nogama došao do protivničke polovice, nakon čega je potegnuo, no Jarmanović je to odbio u korner. Samo minutu kasnije, Futsal Pula postiže svoj četvrti pogodak na utakmici. Stojković je uposlio Šulentića, koji vanjskim dijelom kopačke prekrasno pogađa za povratak Puljana na +3. U 27. minuti gosti preuzimaju maksimalan rizik i prelazi na igru s golmanom-igračem. U 29. minuti bilježimo novu prijetnju domaćina. Grbić je s centra krenuo u solo-prodor kojim je došao sve do ruba kaznenog prostora, ali u njegovom udarcu nije bilo preciznosti. Minutu kasnije na semaforu je 5:1. Šibenčani su se s igračem više u polju odlučili na jedna riskantan pas, koji je presjekao Stojković. Ovoljetnom pojačanju Puljana potom nije bilo teško pospremiti loptu u praznu gostujuću mrežu. Tri minute kasnije, bilježimo novu prijetnju domaćina. Grbić je primijetio usamljenog Mataju, čiji udarac iskosa zaustavlja Jarmanović. U 34. minuti, Futsal Pula došla je i do šestog zgoditka. Šibenčani su kratkim kombinacijama izigrali obranu Pule, a Kneževićev udarac obranio je Luketin. Odbijenu loptu prihvatili su Puljani te Šulentić juri u kontru, koju rutinski realizira za 6:1. Minutu kasnije Grbić svojim drugim golom na susretu odvodi Pulu na 7:1. U posljednje tri minute vidjeli smo i dva pogotka u mreži Luketina. Jedinica Futsal Pule opet je krenuo prema naprijed, pri čemu je neoprezno izgubio jednu loptu. Taj poklon prihvatio je Protega, koji neometan zabija u prazna vrata. Konačnih 7:3 postavio je Šućur u pretposljednjoj minuti utakmice.

O nama Dora Srzić

Dora Srzić je dio CROfutsal-tima od ljeta 2020. godine. 28-godišnja Makaranka je magistra novinarstva.

2.HMNL-zapad | Raspored i najava 9. kola

U sklopu 9. kola 2.HMNL-zapad danas nas očekuju četiri utakmice. Vrijedi svakako izdvojiti utakmicu Jesenje …

2.HMNL-istok | Aurelia do punog plijena u Slavonskom Brodu

Jučer je odigran zaostali susret 8. kola 2.HMNL-istok u kojem je vinkovačka Aurelia osvojila velika …