26.10.2022., gradska dvorana, Makarska - Kvalifikacije malonogometne UEFA Futsal Lige prvaka za ulazak u elitnu rundu, Liga A, skupina 2, 1. kolo, Sporting CP - Futsal Pule Photo: Matko Begovic/PIXSELL

Futsal Pula i Olmissum u sjajnoj utakmici podijelili bodove

U derbi susretu 10. kola 1.HMNL Stanoinvest Futsal Pula i Olmissum odigrali su bez pobjednika 4:4 i tako podijelili bodove u sjajnoj utakmici punoj preokreta. Nakon nešto rezerviranijeg prvog poluvremena gdje se na odmor otišlo s 1:1, u nastavku smo gledali puno sadržajniju i zanimljiviju utakmicu u kojoj je palo šest pogodaka.
U nastavku opširnije…

Kolo: 10. kolo
Datum: 21.01.2023.
Dvorana: DS Mate Parlov, Pula
Gledatelja: 300

STANOINVEST FUTSAL PULA – OLMISSUM  4:4 (1:1)

Prvi sudac: Nikola Jelić
Drugi sudac: Dino Kramar
Treći sudac: Josip Dujmić
Četvrti sudac: Sanja Ćubelić
Delegat: Dragan Jurić
Kontrolor suđenja: Danijel Janošević

STANOINVEST FUTSAL PULA: Darko Milanovć, Daniel Moravac, Igor Osredkar, Mario Dujmović, David Mataja, Robert Grbić, Belmin Hasanbašić, Bernardo Difonzo, Srđan Lolić, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Nikola Prelčec, Denis Ramić, Edvin Lorber, trener: Nijaz Mulahmetović

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Duje Kustura, Jakov Hrstić, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Marko Kuraja, Bissoni Tietz Thiago, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Moura Batista Matheus, Galvao Da Silva Rodrigo, Josip Kolobarić, Antonio Sekulić, Nikola Čizmić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 1:0 Rodrigo (10′), 1:1 Vukmir (17′), 2:1 Mataja (22′), 2:2 Kuraja (23′), 2:3 Sekulić (28′), 3:3 Da. Moravac (32′), 3:4 Sekulić (37′), Difonzo (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Stanoinvest Futsal Pula 7 (4+3), Olmissum 10 (6+4)

Grbić (18′) – STANOINVEST FUTSAL PULA
Kuraja (40′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Josip Bilandžić (OLMISSUM)

Već u drugoj minuti prijete gosti. S nekih 8 metara pucao je Pavić čiji udarac odlazi pored gola. Prvu prijetnju domaćih bilježimo u 5. minuti kada je Moravac pucao, ali njegov udarac otišao je pored desne vratnice. Novu priliku Futsal Pule vidjeli smo u 7. minuti kada je Ramić pucao iskosa, no njegov udarac sjajno je obranio Bilandžić. Već u 9. minuti prijeti Mataja, ali ponovo je na to spreman gostujući vratar. U 10. minuti Olmissum dolazi u vodstvo. Nakon sjajne akcije strijelac za 1:0 bio je Rodrigo koji je lijepo s lijeve strane prebacio domaćeg vratara Milanovića. Tri minute kasnije Mataja se našao u sjajnoj prilici, ali njegov udarac ponovono zaustavlja Bilandžić. U 17. minuti domaći stižu do izjednačenja. Osredkar je po desnoj strani proigrao Vukmira koji pogađa suprotni kut vratara Bilandžića za 1:1. Već minutu kasnije Futsal Pula ima deseterac i priliku za ekspresni preokret, ali Bilićev udarac uzdrmao je desnu vratnicu. U 18. minuti bilježimo sjajan volej Mataje, ali njegov udarac otišao je tik iznad grede gostujućeg gola. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao te se na odmor otišlo s 1:1.

U nastavku gledamo sadržajnije drugo poluvrijeme. Već u prvoj minuti bilježimo dobru priliku Sekulića čiji udarac brani Milanović. Nekoliko sekundi kasnije pucao je Vukmir čiji udarac ide pored gola. U 22. minuti Futsal Pula dolazi do prednosti. Sjajnu dugu loptu uputio je Milanović, a još je bolje tu loptu na 5 metara primio Mataja i zabija za 2:1! Nismo dugo čekali na povratak Olmissuma. Već u sljedećoj minuti Omišani osvajaju loptu duboku u protivničkoj polovici, a u situaciji 2 na 2 Kuraja na dodavanje Sekulića zabija za 2:2. Dvije minute kasnije ponovo prijeti Kuraja, ali njegov udarac obranio je Milanović. U 26. bilježimo udarac Bilića, ali opet je spreman gostujući vratar Bilandžić. U 28. minuti Milanović nespretno daje loptu pred svojim golom za Osredkara, što koristi Sekulić i šalje loptu u gol za 2:3! U 32. minuti Futsal Pula dolazi do novog izjednačenja. Ramić je prošao po lijevoj strani, odigrao na suprotnu stranu za Difonza koji pred golom proigrava Moravca, a on spretno šalje loptu u gol za 3:3. U 34. minuti Bilandžić rukom pronalazi Hrstića koji s nekih 6 metara pokušava prebaciti Milanovića, ali ovaj to jedva brani. U 37. minuti gosti ponovo vode, a strijelac je ponovo Sekulić koji je na ubačaj Jurline iz kornera sjajno desnicom iz prve loptu pospremio u mrežu za 3:4! U 38. minuti opet je opasan Sekulić čiji udarac odsjeda na gredi. Nedugo zatim “zeleno-žuti” dolaze do izjednačenja. U igri s Milanovićem u fazi napada lopta dolazi na desne stranu do Difonza koji zabija za 4:4! Isti igrač 18 sekundi prije kraja utakmice ima savršenu priliku donijeti pobjedu svojoj momčadi, ali njegov udarac iz bliza brani danas odličan Bilandžić. Ostalo je 4:4, remi za podjelu bodova u ovom izuzetno uzbudljivom susretu.