Futsal Pula pobjedom u Sesvetama zasjela na vrh prvenstvene ljestvice

U susretu 16. kola 1.HMNL Futsal Pula je očekivano slavila na gostovanju kod otpisanog Alumnusa i tako barem na kratko zasjela na vrh prvoligaške ljestvice. No ipak, momčad Frane Despotovića do pobjede je došla znatno teže od očekivanog.

Kolo: 16. kolo
Datum: 02.04.2022.
Dvorana: SD Jelkovec, Sesvete
Gledatelja: 80

ALUMNUS SESVETE – FUTSAL PULA  2:4 (1:1)

Prvi sudac: Filip Mijač
Drugi sudac: Stjepan Lukin
Treći sudac: Stjepan Harastija
Četvrti sudac: Tomića Solenički
Delegat: Željko Trdišević
Kontrolor suđenja: Edi Šunjić

ALUMNUS SESVETE: Matija Vurnek, Luka Lovrek, Andro Cota, Gabrijel Andrić, David Pokrajčić, Mislav Martinjak, Krešimir Jelić, Josip Grubeša, Mateo Čekol, Saša Ledinščak, Lovro Ercegović, Ante Klarić trener: Jakov Ungarov

FUTSAL PULA: Žarko Luketin, Daniel Moravac, Dean Moravac, Goran Urošević, Robert Grbić, Danis Hrgota, David Mataja, Stefano Galešić, Srđan Lolić, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Ivan Šulentić, Bojan Barišić, Franko Jamičić, trener: Frane Despotović

STRIJELCI: 0:1 Mataja (2′), 1:1 Grubeša (10′), 1:2 Mataja (31′), 1:3 De. Moravac (35′), 2:3 Jelić (40′), 2:4 Hrgota (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Alumnus Sesvete 8 (4+4); Futsal Pula 7 (4+3)

Cota (26′), Lovrek (31′), Jelić (31′), Ledinščak (34′), Vurnek (36′) – ALUMNUS SESVETE
Lolić (4′), Grbić (36′), Urošević (36′), Mataja (40′) – FUTSAL PULA

IGRAČ UTAKMICE: David Mataja (FUTSAL PULA)

Već u 2. minuti gosti dolaze do prednosti kada Mataja zabija za 0:1, a rani zgoditak dao je za pravo vjerovati da će “zeleno-žuti” rutinski doći do pobjede. No ipak, “studenti” se nisu predavali, te u 10. minuti golom Grubeše dolaze do izjednačenja. Na odmor se otišlo s izjednačenim rezultatom, a “studenti” su uspješno parirali favoriziranim gostima sve do sredine nastavka kada Mataja iz penala zabija svoj drugi zgoditak za 1:2. Golom Deana Moravca u 35. minuti djelovalo je da su otklonjene sve dvojbe po pitanju konačnog ishoda. No ipak, u posljednjoj minuti Jelić je donio nadu “studentima”, da bi do kraja Hrgota zabio za potvrdu pobjede Puležana i barem privremeno preuzimanje čelne pozicije prvoligaške ljestvice. Razlog je to zbog kojeg će usprkos ne odveć uvjerljivoj pobjedi trijumf u Sesvetama ostati zauvijek zapisan u klupskim analima Futsal Pule.