Futsal Pula se na krilima Šulentića plasirala u 1.HMNL!

U 6., posljednjem kolu Lige za popunu 1. HMNL u Puli su meč odigrale do ovog gola dvije vodeće momčadi, drugoplasirana Futsal Pula i vodeći Brod 035. Brođanima je trebao bar remi kako bi osigurali 1.HMNL što se na kraju nije dogodilo. Puležani su sjajno otvorili utakmicu i već u sedmoj minuti susreta imali 2:0. Do kraja poluvremena su obje momčadi postigle po pogodak te se na odmor otišlo s rezultatom 3:1. Na novi pogodak se čekalo do 31. minute kada Šulentić domaćinima donosi novih +3. Brođani su se potom probudili i svim snagama se borili ne bi li došli do povoljnog rezultata te su tri minute kasnije došli do -2 preko Gačića. Ipak, u posljednjim sekundama susreta Šulentić postiže svoj treći pogodak te donosi Puli plasman u 1.HMNL dok će Brođani s obzirom na pobjedu Šibenika 1983 kod Uspinjače novu priliku za plasman u prvu ligu tražiti sljedeće godine.

Delegat: Alen Huzjak

FUTSAL PULA: Franko Jamičić, Robert Grbić, Niko Vukmir, Bojan Barišić, Bepo Paus, Belmin Hasanbašić, Manolo Bilić, Danis Hrgota, Emran Nerovčić, Franjo Matković, Sanel Imširević, Ivan Šulentić, Edvin Lorber, David Mataja, trener: Stefan Živadinović

BROD 035: Željko Konrad, Almedin Bundavica, Matej Gačić, Mario Ćubel, Luka Đerek, Tomislav Kovačević, Domagoj Đurković, Mateo Marčetić, Mario Petrović, Mirko Kruljac, Krešimir Ferić, Mirko Soldo, Ivan Ivanagić, Nikola Cindrić, trener: Ivica Ćorluka

STRIJELCI: 1:0 Paus (2′), 2:0 Šulentić (7′), 3:0 Matković (15′), 3:1 Đerek (18′), 4:1 Šulentić (31′), 4:2 Gačić (34′), 5:2 Šulentić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Pula 6 (5+1), Brod 035 6 (3+3)

Paus (18′), Bilić (32′), Pauletić (predstavnik kluba, 32′), Mataja (38′) – FUTSAL PULA
Konrad (26′) – BROD 035

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Šulentić (FUTSAL PULA)

Ove dvije momčadi su prvi međusobni dvoboj ove sezone odigrali u sklopu 3. kola Lige za popunu 1.HMNL, a Brod 035 je na domaćem terenu upisao pobjedu rezultatom 4:3. Domaćin je u ovaj susret ušao sa željom za uzimanjem sva tri boda dok je gostu dovoljan i bod kako bi osigurao prvu ligu bez da brine o ishodu susreta između Uspinjače i Šibenika 1983. Brod 035 je prije ovog susreta bio na prvom mjestu sa osvojenih 9 bodova dok je Futsal Pula bodovno izjednačena sa Šibenikom 1983 i osvojenih 8 bodova, ali su Puležani bolji u međusobnom dvoboju. Nije dugo trebalo na prvi pogodak na susretu. Futsal Pula je krajem druge minute bio u napadu te prvi udarac domaćina odbija gostujući golman, ali do lopte dolazi Paus koji zabija za 1:0. Nastavila je Pula s ofanzivom i već u idućoj minuti su imali priliku iz slobodnog udarca, ali udarac Grbića brani Konrad. Probudio se potom i Brod 035 te u petoj minuti Konrad umalo iskorištava neopreznost Jamičića te puca sa svog gola, ali se domaći golman nekako snalazi te ne dozvoljava brzi izjednačujući pogodak. Minutu kasnije Mataja i Matković odigravaju dupli pas, ali udarac potonjeg brani Jamičić. Mataja je najraspoloženiji igrač u narednim minutama te pogađa jednu stativu i jedan mu udarac brani Konrad. Pokušao je i Šulentić u šestoj minuti, ali gostujući golman upisuje novu obranu. Gostujuća momčad pokušava igrati na kontre, ali sve pokušaje uspješno zaustavljaju domaćini. Mataja je ponovno na sceni u idućoj minuti kada sjajno dodaje petom za Šulentića koji odličnim šutom svladava Konrada. U sljedećoj minuti domaći oduzimaju loptu nakon greške gostiju te Barišić dolazi pred protivničkog golmana, ali neprecizno puca te lopta odlazi kraj gola. Sve napade gostiju domaća obrana uspješno blokira dok se gosti puno teže brane i njihov golman ima puno posla. Prvu pravu priliku gosti su imali tek u 11. minuti kada Đerek upućuje jedan oštar udarac iz kornera kojeg srećom po njegovu momčad domaći golman šalje u korner, a ne u svoj gol. Novu pravu priliku na susretu smo vidjeli u 14. minuti i to ponovno od strane gostiju kada Đurković puca s velike udaljenosti, ali brani domaći golman. Probudili su se ponovno gosti nakon što su par minuta igru više orijentirali na obranu te nižu šanse, a do novog pogotka dolaze u 15. minuti kada je Mataja ponovno u ulozi asistenta dok se u strijelce upisuje Matković. U sljedećoj minuti pokušavaju gosti doći do prvog pogotka, ali udarac Đurkovića brani Jamičić. Minutu kasnije pokušava i Đerek, ali domaći golman upisuje novu obranu. Odmah u idućoj akciji na drugoj strani smo vidjeli pokušaj Pausa, ali njegov udarac ponovno ide preko gola. Probudio se i Brod 035 te dolazi do pogotka u 18. minuti preko svog večeras najraspoloženijeg igrača, Đereka. Do kraja poluvremena više nije bilo pogodaka te se na odmor otišlo s rezultatom 3:1 za domaće.

Na početku drugog poluvremena gledamo nešto izjednačeniju utakmicu u odnosu na početak prvog poluvremena, a prvi do prilike dolaze domaći u trećoj minuti kada Pausu udarac sjajno brani Konrad. Gosti do prve ozbiljnije prilike dolaze u 26. minuti kada udarac Ćubela u korner odbija Jamičić. U sljedećem napadu domaćih Konrad neoprezno igra rukom na rubu svog kaznenog udarca, a iz slobodnog udarca Matković prijeti, ali se gostujući golman iskupljuje za svoju grešku. Novi napad domaćih je donio i novu priliku te Bilić puca, ali gostujući golman upisuje novu obranu. Raste nervoza kod gostujuće momčadi te je sve više svađa sa sucima. U 29. minuti su gosti uveli i golmana-igrača te bacaju sve karte u napad ne bi li došli bar do remija s obzirom da Šibenik i Pula s vodstvima na svojim utakmicama idu u 1. ligu. Dugo su gosti “pleli” oko protivničkog gola, ali Bilić presjeca jednu loptu i puca na prazan gol, ali neprecizno. Isti je igrač pokušao i u sljedećem napadu svoje momčad, ali upućuje jedan veoma neprecizan udarac daleko od gola. Pritisak domaće momčadi se isplatio u 31. minuti kada povlače sjajnu kontru i Šulentić poentira za 4:1. Pokušavali su gosti i u narednim minutama s golmanom-igračem te prijetili ponajviše preko Đereka i Bundavice, Pula odbija napade, ali u 34. minuti gosti preko Gačića dolaze do 4:2. Brod 035 se srčano bori u narednim minutama te je bolja momčad na terenu dok s druge strane Puležani pokušavaju iz kontri nešto napraviti, ali sve udarce uspješno brani, unatoč četiri primljena pogotka, sjajni Konrad. Pokušavaju s raznih pozicija, ali ne uspjevaju doći do novog pogotka što zbog odlične obrane domaćina što zbog raspoloženog Jamičića. S druge strane, domaćini su se više bazirali na obranu te teže dolaze do prilika. Dvanaest sekundi prije kraja Šulentić postiže svoj treći pogodak i postavlja konačnih 5:2 te tako donio Futsal Puli plasman u 1.HMNL!

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 30-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.