Futsal Pula u fenomenalnoj utakmici nastavila pobjednički niz!

U 3. kolu 1.HMNL Futsal Pula je ugostila Square. Bila je to odlična utakmica u kojoj smo vidjeli pet golova i još pregršt odličnih akcija. Utakmica je bila napeta do posljednje sekunde, a Futsal Pula upisala je zasluženu pobjedu (3:2). Za domaćine su zabijali Mataja i braća Moravac, dok su strijelci za goste bili Kuraja i Šimunović. U sljedećem kolu Futsal Pula ide u goste Olmissumu, a Square će u Gospinom polju dočekati Futsal Dinamo.

Kolo: 3.kolo
Datum: 16.10.2021.
Dvorana: SD Mate Parlov
Gledatelja: 100

MNK FUTSAL PULA STANOINVEST – MNK SQUARE 3:2  (2:1)

Prvi sudac: Mislav Đeko
Drugi sudac: Stjepan Harastija
Treći sudac: Tomica Solenički
Četvrti sudac: Sanja Ćubelić
Delegat: Marijan Kozić
Kontrolor suđenja: Edi Šunjić

FUTSAL PULA: Žarko Luketin, Daniel Moravac, Dean Moravac, Goran Urošević, Robert Grbić, Stefano Galešić, David Mataja, Hasanbašić Belmin, Danis Hrgota, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Ivan Šulentić, Miloš Stojković, Franko Jamičić, trener: Frane Despotović

SQUARE: Alen Turuk, Haron Džanković, Antonio Nonković, Matej Perović, Henrique Gustavo Steinwandtner, Maro Đuraš, Hrvoje Cvjetković, Mato Šimunović, Marko Kuraja, Gordan Duvančić, Martin Facundo Gassmann, Ante Franković, Lujo Jurišić, trener: Antun Bačić

STRIJELCI: 1:0 Mataja (12′), 2:0 Da. Moravac (14′), 2:1 Kuraja (15′), 3:1 De. Moravac (26′), 3:2 Šimunović (35′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Pula 11 (6+5), Square 10 (5+5)

ŽUTI KARTONI: Urošević (24′), Daniel Moravac (30′), Vukmir (38′) – FUTSAL PULA, Turuk (27′), Cvjetković (40′) – SQUARE

CRVENI KARTONI:

IGRAČ UTAKMICE: Dean Moravac (Futsal Pula)

Prvu izgledniju priliku na susretu vidjeli smo u 2. minuti. Bio je to vrlo dobar udarac Stojković, no Turuk se nije dao iznenaditi. Niti minutu kasnije, domaćini ponovno prijete. Daniel Moravac izborio se za odličnu poziciju, a potom pucao, međutim lopta je pogodila vanjski dio mreže. U 6. minuti bilježimo novu priliku Puljana. Bilić je iz kornera kratko dodao Mataji, koji loptu proslijeđuje Grbiću, čiji je udarac otišao preko grede. Tridesetak sekundi kasnije Žuti ponovno prijete. Bilić je iz auta fantastično uposlio Mataju, međutim pulska “desetka” nije najbolje zahvatila loptu te je na kraju propala ova obećavajuća situacija. U 7. minuti bilježimo i prvi ozbiljniji pokušaj Squarea. Kuraja je fenomenalnom loptom gurnuo Šimunovića u matnu situaciju, no domaćini su u posljednji trenutak blokirali njegov udarac. Desetak sekundi kasnije gosti ponovno prijete. Gassmann je prizemnim udarcem pokušao iznenaditi Luketina, no u njegovom udarcu nije bilo dovoljno snage. Tri minute kasnije, svoj udarac okušao je i Vukmir, no lopta je prohujala malo preko grede. U 12. minuti bilježimo još jedan odličan udarac Mataje. Bila je to vrlo izgledna situacija za domaćine, ali Matajin udarac pročitao je Turuk. Desetak sekundi kasnije dosuđen je kazneni udarac za Puljane. Vukmir je pucao iz neposredne blizine, a lopta je u ruku pogodila Šimunovića. Sudac je pokazao na šesterac. Izvođač istog bio je Mataja, koji je snažnim udarcem probio Turuka i doveo Pulu u vodstvo. U 14. minuti vidjeli smo dva pokušaja Deana Moravca u razmaku od nekoliko sekundi, no Turuk je bio spreman na to. Dvadesetak sekundi kasnije Futsal Pula dolazi do povećanja vodstva. Bila je to fenomenalna akcija Stojkovića, Grbića i Daniela Moravca. Grbić je lijepo uposlio Stojkovića koji je izašao sam pred Turuka. No, umjesto udarca odlučuje se dodati usamljenom Danielu Moravcu kojem nije bilo teško pospremiti loptu u praznu mrežu. Odmah nakon što su krenuli s centra gosti su dobili priliku iz deseterca. Puljani su napravili 6. akumulirani prekršaj pa se Dubrovčanima pružila sjajna prilika za smanjenje rezultata. Loptu je uzeo Kuraja čiji je siloviti udarac odsjeo iza leđa Luketina. Samo minutu kasnije Bilić je mogao vratiti Futsal Pulu na dva pogotka prednosti. Malonogometaš domaćina našao se sam ispred Turuka, ali njegov udarac otišao je preko gola. U istoj minuti vidjeli i fenomenalan solo-prodor Đuraša nakon kojeg je odlično pucao, a Luketin krajnjim naporom obranio njegov pokušaj. Tri minute kasnije Nonković je u svega dvije sekunde zapucao dva zicera. Četvorka gostiju zatekla se potpuno neometan ispred Luketina, no njegov udarac bio je preslab. Međutim, lopta se ponovno odbila na nogu Nonkoviću koji još jednom puca jalovo i bezopasno. U posljednjoj minuti prvog dijela ubilježili smo po jednu izglednu priliku na obje strane. Prvo je Hasanbašić krasno prošao po lijevoj strani nakon čega je pogodio vratnicu. Nekoliko sekundi kasnije Đuraš je, baš kao i Nonković dvije minute ranije bio sam pred Luketinom, ali nije najbolje uspio zahvatiti loptu pa je njegov udarac otišao preko gola. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Na prvu pravu priliku u nastavku nismo morali dugo čekati. U 21. minuti Mataja je iz vrlo teške pozicije pokušao ugroziti gol Turuka, no njegov udarac pogodio je vanjski dio mreže. Odmah potom u odličnoj situaciji bio je i Vukmir, ali “jedinica” Squarea još jednom je na pravom mjestu. Minutu kasnije Kuraja je pokušao iz slobodnjaka, a njegov udarac Luketin fantastično brani. Tridesetak sekundi kasnije Dubrovčani su propustili još jednu izglednu priliku. Cvjetković je najprije fintom “zaljuljao” obranu domaćih, a potom i snažno pucao, no lopta je otišla pored gola. U 25. minuti s gotovo istog mjesta potegnuo je i Duvančić, međutim ni njegova lopta nije išla u okvir gola. Samo minutu kasnije Futsal Pula povela je s 3:1. Luketin je loptom preko cijelog terena pronašao Deana Moravca koji glavom pogađa za povećanje domaće prednosti. U 28. minuti vidjeli smo još jednu odličnu prigodu Deana Moravca. Puljani su zaradili prekršaj na 7-8 metara, a izvođač ie bio upravo Dean Moravac. Žuta “petica” uputila je vrlo dobar udarac, ali Turuk se nije dao iznenaditi. Ubrzo potom Dubrovčani preuzimaju maksimalan rizik i prelaze na igru s golmanom-igračem. U 31. minuti svoj udarac okušao je i Daniel Moravac, no lopta je prošla malo preko grede. Tri minute kasnije u izglednoj prilici zatekao se Maro Đuraš čiji pokušaj vanjskim felšom Luketin krajnjim naporom brani. Desetak sekundi kasnije Kuraja je silovitim udarcem pogodio gredu. U 35. minuti Square dolazi do novog smanjenja rezultata. Bila je to brza akcija kojom su gosti izigrali domaću obranu. Lopta je na kraju došla do Šimunovića koji iz vrlo teške situacije vara Luketina i dovodi Square na samo jedan pogodak zaostatka. Minutu kasnije Grbić nije uspio glavom pogoditi praznu gostujuću mrežu. Dvije minute kasnije Stojković je efektno lobovao Turuka, no lopta je otišla preko gola. U posljednjoj minuti utakmice dosuđen je još jedan deseterac, ovaj put za domaćine. Cvjetković je na polovici Puljana napravio jedan potpuno besmislen prekršaj pa su Žuti dobili priliku staviti točku na i u ovom susretu. Deseterac je i ovaj put izveo Mataja, ali ovaj je put pucao visoko preko gola. Do kraja utakmice rezultat je ostao nepromijenjen.

O nama Dora Srzić

Dora Srzić je dio CROfutsal-tima od ljeta 2020. godine. 28-godišnja Makaranka je magistra novinarstva.

2.HMNL-zapad | Raspored i najava 9. kola

U sklopu 9. kola 2.HMNL-zapad danas nas očekuju četiri utakmice. Vrijedi svakako izdvojiti utakmicu Jesenje …

2.HMNL-istok | Aurelia do punog plijena u Slavonskom Brodu

Jučer je odigran zaostali susret 8. kola 2.HMNL-istok u kojem je vinkovačka Aurelia osvojila velika …