Futsal Pula u uzbudljivom susretu slavila protiv Vrgorca!

U prvom susretu 15. kola 1.HMNL Futsal pula je slavila protiv Vrgorca rezultatom 4:3. Bio je izuzetno uzbudljiv susret u kojem su većim dijelom domaćini vodili, no Vrgorčani su u nastavku poveli 2:3, da bi na koncu “zeleno-žuti” novim preokretom došli do izuzetno bitne pobjede.

Kontrolor suđenja: Ivan Novak

FUTSAL PULA: Žarko Luketin, Daniel Moravac, Dean Moravac, Goran Urošević, Robert Grbić, Danis Hrgota, David Mataja, Stefano Galešić, Srđan Lolić, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Ivan Šulentić, Bojan Barišić, Franko Jamičić, trener: Frane Despotović

VRGORAC: Zoran Primić, Ante Kraljević, Guilherme Dos Santos, Bruno Jakovljević, Josip Govorko, Marko Gašpar, Mate Marinović, Luciano Marlon Da Silva, Duško Martinac, Mateo Stanković, Ivan Grbavac, Ivan Vukosav, trener: Krešimir Čubelić

STRIJELCI: 1:0 Vukmir (9′), 1:1 Guilherme (10′), 2:1 Vukmir (31′), 2:2 Guilherme (33′), 2:3 ag-Lolić (34′), 3:3 Mataja (35′), 4:3 De. Moravac (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Pula 6 (4+2); Vrgorac 7 (4+3)

Bilić (7′), Mataja (12′) – FUTSAL PULA
Govorko (5′), Guilherme (38′), Primić (38′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Niko Vukmir (FUTSAL PULA)

Može biti slika sljedećeg: 2 ljudi, ljudi se bave sportom i u zatvorenom

U utakmicu obe momčadi ulaze oslabljene. Kod Futsal Pule u sastavu nije bilo argentinca Baisela kao i već duže vrijeme ozljeđenog Stojkovića, dok Vrgorčani nisu mogli računati na U19-reprezentativca Dragičevića i najboljeg strijelca Boškovića.
Već u prvom napadu Vrgorac je mogao doći do prednosti, no udarac Martinca sa 7 metara zaustavlja vratnica. Futsal Pula je iz prve prave prilike došla do prednosti kada nakon prekida Primić ne reagira dobro na prizemni udarac Vukmira s 10ak metara, te mu lopta prolazi kroz noge u gol za 1:0! Odgovor gostiju bio je brz i efikasan. U brzo odigranoj akciji Martinac je s lijeve strane ostao sam pred Luketinom na vrhu kaznenog prostora, a njegov udarac je na gol-liniji u zgoditak potvrdio Guilherme Dos Santos za 1:1. Nakon što smo sredinom prvog poluvremena vidjeli dva zgoditka u razmaku od jedne minute, do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja. Domaćin je imao terensku inicijativu, no bez ozbiljnijih prilika, te se na odmor otišlo s neodlučenim ishodom.
U nastavku od prve minute gledamo inicijativu domaćina, no bez izglednijih prilika. Prvu veliku priliku bilježimo u 28. minuti na drugoj strani. Kraljević je proigrao Martinca koji izlazi sam pred Luketina koji vrhovima prstiju odbija pokušaj loba gostujućeg kapetana. U sljedećoj minuti još jednom je u glavnoj ulozi Martinac, a njegov udarac nakon kornera zaustavlja vratnica. Kazna za propuštene prilike gostiju stigla je već u 30. minuti kada Vukmir donosi novu prednost domaćinu. Gosti su izgubili loptu na centru, Mataja je na lijevoj strani proigrao Vukmira koji izlazi pred Primića i zabija za 2:1. Nakon primljenog zgoditka gosti se otvaraju, te su u 32. minuti mogli do izjednačenja, no lijep udarac Gašpara s 10ak metara s desne strane Luketin sjajno brani. U sljedećoj minuti Vrgorčani dolaze do izjednačenja. Slobodni udarac Martinca s 10ak metara Luketin je obranio, lopta se odbija do Guilhermea čiji prizmeni udarac s 9-10 metara Luketin ne uspijeva zaustaviti – 2:2! Nedugo zatim gosti dolaze do prednosti. Martinac je u kontri pokušao proigrati Guilhermea, no nije to dobro odigrao, ali na loptu natrčava Lolić i nespretno je šalje u vlastitu mrežu za 2:3! Nismo dugo čekali na novo izjednačenje. Oštar ubačaj Grbića s desne strane u vlastitom kaznenom prostoru prilikom klizećeg starta rukom zaustavlja Guilherme, te suci bez oklijevanja dosuđuju penal. Siguran realizator bio je Mataja za 3:3! U 38. minuti Futsal Pula dolazi do prednosti. Grbić je s centra sjajnom loptom u prazan prostor proigrao Deana Moravca koji s lijeve strane s vrha kaznenog prostora zabija za 4:3! Završne dvije minute gosti su pokušali doći do izjednačenja igrajući s Martincem u ulozi golmana-igrača, no bez uspjeha. Puležani su se uspješno obranili i proslavili pobjedu kojom su se učvrstili na 2. mjestu prvenstvene ljestvice, došavši na bod od vodećeg Olmissuma koji će u nedjelju odigrati svoj prvenstveni dvoboj na gostovanju kod splitskog Universitasa.

Može biti slika sljedećeg: 8 ljudi, ljudi stoje i u zatvorenom