Futsal Puli pripao derbi protiv Olmissuma

Futsal Pula je na krilima trojca Mataja, Vukmir i Luketin nanijela novi poraz Olmissumu te došla samo na bod zaostatka za “zeleno – plavima”. Domaći su poveli lijepim golom Mataja, a Vukmir je do kraja prvog dijela povisio prednost domaćih. U drugom dijelu Pavić prvi pogađa za Olmissum koji je izašao mnogo odlučniji u drugoj dionici utakmice, ali Mataja i Vukmir novim zgoditcima donose osjetnu prednost Futsal Puli. Do kraja susreta još je Pavić samo ublažio Olmissumov poraz koji je drugi za redom što je pravi raritet na domaćim parketima.

Delegat: Dragan Jurić (Pula)
Kontrolor suđenja: Ivan Novak (Varaždin)

FUTSAL PULA: Žarko Luketin, Daniel Moravac, Goran Urošević, Robert Grbić, Danis Hrgota, David Mataja, Thomas Ignacio Baisel, Manolo Bilić, Srđan Lolić, Ivan Šulentić, Niko Vukmir, Bojan Barišić, Franko Jamičić, trener: Frane Despotović

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Duje Kustura, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Wagner Laguna Lopes Dickson, Antonio Sekulić, Josip Kolobarić, Nikola Čizmić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 1: Mataja (9′), 2:0 Vukmir (14′), 2:1 Pavić (28′), 3:1 Mataja (39′), 4:1 Vukmir (39′), 4:2 Pavić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Pula  4 (2+2); Olmissum  8 (4+4)

Mataja (35′), Vukmir (35′),  – FUTSAL PULA
Perišić (13′), Sekulić (17′),  – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: David Mataja (FUTSAL PULA)

Susret su bolje otvorili gosti koji u 5. minuti preko Horvata i Jurline opasno prijete, međutim Luketin je na mjestu u oba navrata. Domaći su prvi put zaprijetili u 7. minuti preko Šulentića kojeg zaustavlja Bilandžić, a minutu nakon udarac Baisela završava tik uz vratnicu. U 9. minuti Futsal Pula je povela 1:0. Prvo je Bilandžić zaustavio Matajin udarac nakon kojeg je morao napustiti igru da mu se ukaže pomoć, a na vrata je stao Čizmić kojeg na asistenciju Šulentića Mataja udarcem iz voleja od poda vara za vodstvo domaćih. Na drugoj strani uzvrati je Sekulić u 10. minuti, ali i njega zaustavlja domaći vratar. U 13. minuti Bilić je prizemnim udarcem s distance pogodio vratnicu, a samo minutu nakon Futsal Pula dolazi na 2:0. Gotovo sve zasluge idu Vukmiru koji je prvo oduzeo loptu te odigrao dupli pas s Matajom nakon kojeg pogađa mrežu za povećanje domaće prednosti. Posljednju spomena vrijednu situaciju u prvom poluvremenu imali su domaći kada nakon jednog odbijanaca lopta dolazi do Moravaca koji s ruba kaznenog prostora pogađa okvir gola.

Nastavak ponovno bolje otvara Olmissum koji preko Jurline prijeti, ali Luketin je na mjestu. Na drugoj strani odgovorio je Vukmir kojeg zaustavlja gostujući vratar. U 27. minuti Bilić izlazi sam pred Bilandžića koji sjajno brani njegov udarac. U istoj minuti Dickson iz teške pozicije pogađa vanjski dio mreže, a u 28. minuti Olmissum je smanjio na 2:1. Pavić je primio jednu dugu loptu te efektno pogodio pokraj nemoćnog Luketina. U istoj minuti pokušao je i Sekulić, ali njegov udarac zaustavlja Luketin. U 35. minuti Luketin skida zicer Horvatu koji je ostao sam pred vratima Puležana, a dvije minute nakon Luketin je uspješniji i od Postružina. Promašaji gostiju kažnjeni su na početku 39. minute  kada prvo Bilandžić zaustavlja Luketinov udarac, međutim Mataja odbijenu loptu šalje u mrežu za 3:1. U istoj minuti rezultat je 4:1 nakon što je Vukmir sa svoje polovice pogodio prazna vrata Olmissuma, a u samoj završnici utakmice Pavić svojim drugim zgoditkom na današnjoj utakmici postavlja konačnih 4:2.