“Gospari” traže drugu pobjedu protiv “zeleno-plavih”

U utorak s početkom u 18 sati će se odigrati zaostala utakmica 9. kola 1.HMNL, ujedno i jedina preostala utakmica iz prvog dijela polusezone. U dubrovačkoj dvorani Gospino polje će se tako sastati Square i Olmissum, dvije momčadi koje su se u posljednje tri sezone sastale čak osam puta. U nastavku Vam donosimo povijest međusobnih dvoboja i najavu utakmice.

9. KOLO:

Kao što smo već naveli, Square i Olmissum su se dosad osam puta međusobno sastajali. Omišani su šest puta odnosili pobjedu u 40 minuta, a jednom, u posljednjem dvoboju, su slavili nakon penala. Svoju jedinu pobjedu dosad su Dubrovčani ostvarili prošle sezone. Gledajući samo pogotke u regularnih 40 minuta igre, na navedenih osam utakmica je ukupno palo 45 pogodaka, a “zeleno-plavi” su zabili duplo više pogodaka od svog sljedećeg protivnika (30:15).

Datum Kolo Mjesto Natjecanje Utakmica Rezultat
10.12.2021 1/2F Pula HMNK 2021 MNK Olmissum – MNK Square 4:4 (PEN 4:3)
02.11.2019 4. Omiš Prva HMNL 19/20 MNK Olmissum – MNK Square 5:0

Posljednji put su se ove dvije momčadi sastale u polufinalu ovosezonskog kupa, utakmici odigranoj u Puli. Utakmica je to u kojoj su Omišani u dva navrata imali dva gola prednosti, no “Gospari” se nisu predavali te su u završnici susreta s dva gola došli do izjednačenja. No ipak, u ruletu penala, nakon pet serija Omišani su se još jednom pokazali nesavladivi te su ostvarili novu pobjedu za treće uzastopno finale kupa. U nastavku Vas podsjećamo na tok promjena rezultata na ovom susretu te na najbolje trenutke ovog susreta zahvaljujući Hrvatskoj nogometnoj televiziji.

OLMISSUM – SQUARE 4:4 (2:1), nakon penala 8:7

STRIJELCI: 1:0 Pavić (11′), 1:1 Duvančić (14′), 2:1 Postružin (16′), 3:1 Hrstić (27′), 3:2 ag-Hrstić (37′), 4:2 Pavić (38′), 4:3 Đuraš (39′), 4:4 Cvjetković (39′)

Šimunović – brani Čizmić!

Dubrovčani u sljedećem dvoboju neće moći računati na kartonirane Šimunovića i Duvančića, dok će u redovima Omišana nedostajati Jurlina, Horvat i Sekulić, također kartonirani. Dubrovački trojac je u ovoj sezoni postigao 5 od 35 pogodaka Gospara, dok je omiški trojac zabio 15 od 40 pogodaka “zeleno-plavih” te je sigurno kako će u ovom dvoboju Omišani biti podosta oslabljeni. Obje momčadi su u dosadašnjem dijelu druge polusezone upisali po poraz i pobjede u ostalim dvobojima. Square je na otvorenju druge polusezone doživio težak poraz na domaćem terenu protiv Crnice, a potom je upisao pobjede protiv Vrgorca i Futsal Pule u zadnjem kolu. Olmissum je na otvaranju nastavka sezone upisao očekivanu i visoku pobjedu protiv Alumnusa. Potom su upisali tijesnu pobjedu protiv Novog Vremena pa poraženi od Crnice, a u zadnjem kolu su upisali još jednu tijesnu pobjedu protiv Vrgorca. S obzirom na sve, može se reći kako su u ovom susretu moguća sva tri ishoda te nas sigurno očekuje jedan vrlo uzbudljiv dvoboj u Gospinom polju. Square bi pobjedom došao na treće mjesto prvenstvene ljestvice, na bod zaostatka za drugom Pulom i dva boda prednosti ispred svog sljedećeg protivnika, Futsal Dinama, dok bi Olmissum u slučaju pobjede došao na velikih sedam bodova prednosti ispred Pule koja ih čeka u sljedećem kolu. Za kraj Vam donosimo trenutno stanje na tablici.