“Gospari” u vrhunskoj utakmici slavili protiv Makarana!

U dubrovačkoj dvorani Gospino polje večeras su snage odmjerili četvrtoplasirana i trećeplasirana momčad 1.HMNL, Square i Novo Vrijeme. Domaćini su na najbolji mogući način otvorili susret i na isteku prve minute golom Kuraje došli do početnog vodstva, ali je četiri minute kasnije sve na početak vratio Suton. Deseta minuta susreta je donijela novo vodstvo domaćina kad je pogodio Duvančić, ali je vrlo brzo za novo izjednačenje zabio Pulinho nakon lijepog prodora po desnoj strani. U 17. minuti su domaćini došli do trećeg vodstva na susretu pogotkom Hrkaća, a dvije minute kasnije i do udvostručenja vodstva novim pogotkom Duvančića. Večeras najraspoloženiji dvojac Duvančić-Kuraja je na početku 22. minute odigrao dupli pas, a posljednji je drugim pogotkom na susretu odveo domaću momčad na velika tri pogotka prednosti. Dvije minute kasnije također drugi pogodak na susretu je zabio Suton i tako vratio svoju momčad na dva pogotka zaostatka. Nešto više od dvije minute do kraja susreta isti igrač je postigao svoj treći pogodak i doveo svoju momčad do minimalnog zaostatka, ali do kraja susreta više nije bilo promjena i Square je pobjedom na tablici preskočio Novo Vrijeme i preuzeo treće mjesto.

Kontrolor suđenja: Antonijo Pejić

SQUARE: Lujo Jurišić, Hrvoje Cvjetković, Marko Kuraja, Gordan Duvančić, Mirko Hrkać, Niko Zrilić, Alen Turuk, Haron Džanković, Antonio Noković, Matej Perović, Mato Šimunović, Facundo Martin Gassmann, Ivan Daničić-Kačić, Ante Franković, trener: Antun Bačić

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Gabrijel Lasić, Toni Jelavić, Mate Vuković, Marin Musinov, Krešimir Herceg, Luka Suton, Anderson Alves Carneiro Da Silva – Pulinho, Marin Sesar, Roko Gašpar, Blago Gašpar, Bartul Ora, trener: Ivan Božović

STRIJELCI: 1:0 Kuraja (1′), 1:1 Suton (5′), 2:1 Duvančić (10′), 2:2 Pulinho (11′), 3:2 Hrkać (17′), 4:2 Duvančić (19′), 5:2 Kuraja (22′), 5:3 Suton (24′), 5:4 Suton (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 10 (5+5); Novo Vrijeme 10 (5+5)

Noković (40′) – SQUARE
B. Gašpar (19′), Jelavić (35′), Škorlić (trener, 35′), Musinov (40′) – NOVO VRIJEME

CRVENI KARTON:
Vuković (29′) – NOVO VRIJEME

IGRAČ UTAKMICE: Marko Kuraja (SQUARE)

S obzirom na današnji bogat sportski program u dvorani Gospino polje koji se malo odužio, utakmica u dvorani Gospino polje je počela s desetak minuta kašnjenja. Domaćini su odlično otvorili utakmicu i poveli već na isteku prve minute. Cvjetković je izveo aut s lijeve strane, dodao do Kuraje koji je pucao i fantastično pogodio pod gredu. Uslijedile su potom poluprilike s obje strane, a na isteku druge minute su na gol gostiju opasno zaprijetili Duvančić i Kuraja, ali malo obrana, malo Bašković su zaustavili te pokušaje. Gosti su se potom “razbudili” i do izjednačenja došli u petoj minuti. Korner je izveo Blago Gašpar, dodao do Sesara koji je pucao, a loptu je na putu ka golu skrenuo Suton i zbunio Jurišića koji je krenuo na drugu stranu te je lopta završila u mreži. Već u idućoj minuti gosti su imali novu dobru priliku. Dugu loptu sa svog gola je uputio Bašković koja dolazi do Sutona koji puca glavom, ali ju je Jurišić odbio u korner. Napadale su potom obje momčadi, ali bez opasnijih prilika po gol protivnika. Na isteku sedme minute dobro su pucali Cvjetković i Perović, ali nije bilo nove promjene rezultata. U idućoj minuti dobru priliku za preokret je imao Pulinho, no od stative se lopta izmigoljila nazad u igru. Na početku iduće minute su ovaj promašaj kaznili domaćini. Duvančić je fintom prevario golmana, a potom ga i lobovao za novo vodstvo svoje momčadi. Gosti su brzo odgovorili i već u idućoj minutu ponovno izjednačili. Pulinho je lijepo prošao po desnoj strani, pucao i lopta je kraj domaćeg golmana prošla u gol. U usporedbi sa događanjima u prvih 11 minuta susreta uslijedio je nešto “mirniji” period utakmice bez opasnijih prilika po gol protivnika. Nakon duže vremena odličnu priliku su gosti imali u 16. minuti kada je Suton dobio jednu loptu na poluvolej, no njegov je udarac obranio Jurišić. U sljedećoj minuti su domaćini u nekoliko navrata zaprijetili po gol gostiju, a onda i nakon kornera došli do trećeg vodstva na susretu. Korner je izveo Džanković, a loptu je na 10-12 metara od gola primio Hrkać i pucao te pogodio. Dojam je i kako je lopta na putu do gola dirnula nekog od gostujućih igrača i tako zbunila Baškovića. Gosti su u sljedećoj minuti dva puta pucali, ali su domaćini u oba navrata loptu odbili u korner i tako spriječili novo izjednačenje. Minutu ipo prije kraja poluvremena domaćini su i udvostručili prednost. Kuraja je povukao jednu kontru, pod prekršajem pucao, lopta se od stative odbila do Duvančića koji puca i zabija za 4:2. Na isteku iste minute Blago Gašpar je sjajno pucao, ali je pogodio gredu. Dvadesetak sekundi prije kraja prvih 20 minuta gosti su zaprijetili preko Jelavića, ali je njegov udarac obranio domaći golman te se do kraja poluvremena više nije mijenjao rezultat.

Prvu pravu priliku u drugom poluvremenu smo vidjeli na isteku prve minute nastavka kada je Jelavić pucao, ali je njegov udarac obranio Jurišić. Na početku iduće minute vidjeli smo novi pogodak na susretu. Dupli pas su odigrali Duvančić i Kuraja, a posljednji je sjajno s lijeve strane iskosa pucao i pogodio za velika tri pogotka prednosti domaće momčadi. U narednih par minuta vidjeli smo nekoliko dobrih prilika na obje strane, ali golmani su to obranili. Na isteku 24. minute nakon nekoliko uzastopnih udaraca gosti su uspjeli doći do trećeg pogotka na susretu. Jelavić je izveo aut, a Suton je potom lijepo pogodio kraj domaćeg golmana. Uslijedio je period s priloikama na obje strane, ali bez nove promjene rezultata. U 29. minuti Vuković je grubo faulirao Kuraju s leđa te je zaradio izravan crveni karton zbog čega je došlo do negodovanja gostujuće klupe koja je smatrala kako je njihov suigrač trebao dobiti žuti karton, no suci su ostali pri svojoj odluci. U iduće dvije minute gosti su se uspješno obranili s igračem manje u polju. Napadale su i izmijenjivale u prilikama potom obje momčadi, ali nije bilo novih pogodaka. U utakmici s puno prekršaja nervoza je rasla što se više išlo ka kraju utakmice, a pogotovo u redovima gostiju koji su bili sve nezadovoljniji suđenjem. Pet minuta prije kraja susreta gosti su uveli Jelavića kao golmana-igrača i ubrzo umalo bili kažnjeni, ali se domaćini nisu najbolje snašli. Domaćini su se pak u situaciji s igračem manje u polju dobro branili. Nešto više od dvije minute prije kraja susreta Jelavić je uputio jedan dalekometni udarac i pogodio gredu nakon čega se lopta odbila do Sutona koji je trećim pogotkom na susretu doveo svoju momčad na samo pogodak zaostatka. U posljednjoj minuti gosti su nekoliko puta zaprijetili, ali promjene rezultata nije bilo te su domaćini pobjedom na tablici preskočili svoje današnje protivnike i preuzeli treće mjesto.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 31-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

Danijel Dekanić ponovno u dresu Futsal Dinama!

Nakon Zvonimira Šućura i Kristijana Postružina, Futsal Dinamo je danas na svojim službenim stranicama predstavio …

David Barbarić novo je pojačanje MNK Novo Vrijeme!

Novo Vrijeme je danas predstavilo novo pojačanje za predstojeću sezonu. Riječ je o Davidu Barbariću, …