spot_img
spot_img

Hattrick Jelavića za prvu proljetnu pobjedu Makarana!

Objavljeno:

U prvom susretu 12. kola 1.HMNL Novo Vrijeme je slavilo protiv Torcide rezultatom 6:2! U uzbudljivom susretu domaćin je do uvjerljivog trijumfa došao u samoj završnici kada je slomio otpor vrlo dobrih gostiju koji su u Makarsku došli u oslabljenom sastavu.

Kontrolor suđenja: Nikola Petir

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Rafael Lima Ferreira, Sven Anton Horvath, Toni Jelavić, Marin Sesar, Luka Suton, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Jefferson Breno Alves Ferreira, Marin Musinov, Josip Juretić, David Barbarić, Jakša Herceg, trener: Ivan Božović

TORCIDA: Franko Bilić, Toni Vujić, Ivan Leko, Mijo Mišerda, Tonino Zorotović, Ante Kovačević, Dujo Marić, Denis Kuzmanić, Alen Marić, Krešimir Palada, Mateo Poljarić, Duje Kulušić, Nikola Moro, Vinko Rozga, trener: Andrija Bogdanović

STRIJELCI: 1:0 Jelavić (10′), 1:1 A. Marić (16′), 2:1 Rafinha (20′), 2:2 A. Marić (22′), 3:2 Jelavić (31′), 4:2 Musinov (38′), 5:2 Sesar (40′), 6:2 Jelavić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 7 (5+2); Torcida 7 (2+5)

Rafinha (24′) – NOVO VRIJEME
D. Marić (19′), Mišerda (23′), Vujić (28′) – TORCIDA

IGRAČ UTAKMICE: Toni Jelavić (NOVO VRIJEME)

U današnji susret gosti ulaze znatno oslabljeni, bez trojice stožernih igrača: Repića, Trivkovića i Družijanića. Domaći su pak prekid negativnog niza (3 utakmice bez pobjede) tražili bez kartoniranog Gašpara, no bilježimo zato debitantski nastup Josipa Juretića, novopridošlog pojačanja iz splitskog Universitasa. Spomenimo i kako je uoči početka susreta Toni Jelavić primio “Trofej CROfutsal” nagradu za najboljeg igrača Hrvatske u 2022. godini.

Prvo veće uzbuđenje bilježimo u 3. minuti kada Rafinha prolazi po lijevoj strani i ubacuje na drugu vratnicu gdje je Suton za malo prekratak. Minutu kasnije Musinov je silovito zapucao izvana, no Bilić atraktivnom intervencijom zaustavlja njegov pokušaj. Nakon toga se igra malo primirila, domaćin je imao inicijativu koju je sredinom poluvremena materijalizirao. Najprije je Jelavić udarcem s 10ak metara uzdrmao vratnicu, da bi nedugo zatim prizemnim udarcem s 12 metara savladao Bilića koji je mogao i bolje reagirati u ovoj situaciji – 1:0! Minutu kasnije gosti su umalo izjednačili. Mišerda je iz slobodnog udarca s 10 metara s lijeve strane silovito pucao, a Bašković loptu skrenuo u gredu! U 16. minuti Torcida dolazi do izjednačenja. Musinov je neoprezno izgubio loptu pred vlastitim golom, a Alen Marić zabija za 1:1! Rezultat se nije mijenjao sve do same završnice poluvremena. Gosti su izgubili loptu na centru, a u kontri 3 na 1 Rafinha na asistenciju Sutona zabija za 2:1, četiri sekunde prije odlaska na odmor. Makarani su tako na predah otišli s minimalnom prednošću.

U nastavku Torcida vrlo brzo vraća stvari na početak. Igrala se 22. minuta kada Mišerda iz kornera s lijeve strane daje povratnu loptu za Marića koji fantastičnim udarcem pogađa suprotne rašlje nemoćnog Baškovića za 2:2! Usljedilo je razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika, no s poprilično nervoze i nekoliko oštrih prekršaja. Sredinom nastavka Novo Vrijeme dolazi do prednosti. U lijepo odigranoj akciji Suton je na koncu proigrao Jelavića koji s desne strane zabija za 3:2! U 34. minuti gosti su proputili veliku priliku za izjednačenje. Bilić je nakon jedne obrane proigrao u kontri Mišerdu koji izlazi sam pred Baškovića, no puca pored gola. Minutu kasnije još je jednom Mišerda u glavnoj ulozi kada iskosa s lijeve strane pogađa gredu. U uzbudljivoj i ujednačenoj igri domaćin je u 38. minuti potvrdio pobjedu. Lopta je došla na desne stranu do Musinova koji preciznim prizemnim udarcem pogađa suprotni kut vratara Bilića za 4:2! Nakon toga gosti prelaze na igru s Mišerdom u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol domaćih. Štoviše, u posljednjoj minuti najprije u situaciji 1 na 1 Suton ne uspijeva savladati Mišerdu, da bi do kraja susreta Sesar i Jelavić zabili u prazan gol gostiju za na koncu visokih 6:2! Makarani su tako na koncu ostvarili zasluženu pobjedu, no konačan ishod ne oslikava realno kakav smo susret gledali. Novo Vrijeme je tako prekinulo negativan niz ostvarivši prvu proljetnu pobjedu, dok je Torcida nakon pobjede protiv Universitasa na startu proljetnog dijela sezone upisala drugi poraz.