Josip Kolobarić: “Idemo po potvrdu jesenskog naslova.”

U 8.kolu 1.HMNL Olmissum je autogolom gostiju u prvoj minuti ostvario ranu prednost. Na poluvremenu je semafor pokazivao visokih 6:0 čime je pitanje pobjednika bilo uvelike riješeno. U drugom poluvremenu zeleno-plavi mirno su utakmicu priveli kraju te su konačnim rezultatom 8:2 Osječani otišli kući bez bodova. Kako je to izgledalo iz igračke perspektive rekao nam je Josip Kolobarić s kojim smo ujedno i porazgovarali o očekivanjima pred završni turnir kupa Hrvatske, dojmovima igranja Lige prvaka te gostovanju u Vrgorcu.

Uvjerljivo ste pobjedili Osijek na domaćem terenu rezultatom 8:2. Možete li nam prokomentirati tu utakmicu?

Od početka je sve krenulo po planu, zabili smo pogodak za nekoliko sekundi, nakon čega nas je krenulo pa smo već u prvom poluvremenu s rezultatom 6:0 riješili pitanje pobjednika.

Idući vikend očekuje vas završni turnir kupa Hrvatske. Kakva su Vaša očekivanja?

Prošle godine smo došli do finala gdje smo izgubili od Uspinjače, drugo mjesto je dobar rezultat, ali ostaje gorak okus te se nadamo ove godine da ćemo otići do kraja.

Trenutno održavate prvo mjesto na tablici. Kaže se kako je uvijek teže obraniti naslov nego ga prvi put osvojiti. Koga smatrate najvećim konkurentom u borbi za prvaka Hrvatske?

Prošle godine smo postigli veliki uspjeh kada smo postali prvaci Hrvatske, ove godine se nadamo da ćemo uspjeti obraniti naslov, a najveći konkurenti su naravno prošlogodišnji viceprvaci iz Makarske iako je i Square pokazao da može biti jako opasan.

Plasirali ste se među 32 najbolje momčadi u Europi. Kakvi su dojmovi nakon prvog nastupa u Ligi prvaka te što za Vas znači igranje u najelitnijem klupskom natjecanju?

Prvi nastup je prošao na najbolji mogući način, visoka pobjeda na domaćem terenu. Svakom igraču je san igrati Ligu prvaka pa tako mi imamo tu čast kao prvaci Hrvatske da predstavljamo svoju zemlju u svijetu Futsala.

Nakon visoke pobjede nad Osijekom na domaćem terenu, putujete u goste Vrgorcu. Možete li nam najaviti susret i reći što očekujete od njega?

U zadnjem kolu jesenskog dijela nas čeka utakmica u Vrgorcu, idemo po nova tri boda i potvrdu jesenskog prvaka kako bi se još dodatno napunili samopouzdanjem za završnicu kupa.

O nama Gabrijela Gaiser

Crnica u sjajnoj utakmici slavila protiv Alumnusa!

U sjajnoj utakmici odigranoj na šibenskom Baldekinu, Crnica je slavila protiv Alumnusa rezultatom 4:3! Nakon …

Novo Vrijeme trijumfom kod Uspinjače prekinulo negativan niz

U dvoboju 14. kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je slavilo na gostovanju kod Uspinjače Gimke …