Kristijan Grbeša: “Vjerujem da možemo napraviti velike stvari ove sezone!”

Futsal Dinamo prošlo kolo 1. HMNL još jednom je podijelio bodove, ovaj put s ekipom Vrgorca. Premda su na prvo poluvrijeme otišli s prednošću od dva pogotka, Vrgorac se u drugom poluvremenu vratio u utakmicu te je krajnji rezultat bio 4:4. Ovu subotu igraju četvrtfinale kupa gdje će ih ugostiti aktualni prvaci iz Omiša, a tu utakmicu najavio nam je Kristijan Grbeša.

Prošlo kolo 1. HMNL odigrali ste još jednom vrlo napetu utakmicu protiv ekipe Vrgorca. Možete li nam prokomentirati taj susret?

Mislim da smo odigrali dosta dobru utakmicu protiv Vrgorca koji je stvarno ozbiljna ekipa. Šteta što u prvom poluvremenu nismo otišli na veću razliku. Mislim da bi sa bar jednim realiziranim desetercem prelomili utakmicu. Ovako su oni u drugom poluvremenu dali sve od sebe i to im se vratilo.

Futsal Dinamo u ukupnom poretku trenutno je na četvrtom mjestu. Koliko ste zadovoljni ostvarenim rezultatima i što priželjkujete ove sezone?

Liga je stvarno izjednačena i ne možeš nigdje unaprijed računati na bodove. Bitno je da smo mi zadovoljni svojom igrom, moramo malo poraditi na fazi obrane, ali vjerujem da možemo napraviti velike stvari ove sezone.

Velika podrška koju dobivate s tribina sigurno Vas dodatno motivira. Što Vam znači igra kod kuće i kako gledate na atmosferu na utakmicama?

Povratak gledatelja u dvorane je najveći dobitak ove sezone. Pogotovo nama. Vidjeli ste protiv Olmissuma kako su se stvari razvijale zadnje četiri minute kada je publika osjetila da se nešto može. Jednostavno nas guraju naprijed.

Ova sezona je, prema mnogima, dosta izjednačena, a brojne utakmice pokazale su kako pravih favorita nema. Unatoč tome, koga smatrate glavnim konkurentima za vrh, a koga vidite u borbi za ostanak?

Nekoliko ekipa ove sezone može otići do kraja. Možda Olmissum za sada djeluje najsigurnije, ali nije nitko ni približno uvjerljiv kao nekoliko godina prije. Vrlo bitno će biti za vidjeti tko će se koliko pojačati na polusezoni pa će se bolje vidjeti ambicije.

U subotu igrate četvrtfinale kupa s ekipom Olmissuma s kojom ste se nedavno susreli. Kakva su Vaša očekivanja od te utakmice?

Dobili smo najzahtjevnijeg protivnika u četvrtfinalu i to na njihovom terenu. Prošlu utakmicu smo si “sami” zabijali golove sa glupim individualnim greškama, siguran sam da će ovaj put biti drugačije. Vidim da neki od njih misle da su bili puno bolji u Zagrebu i da imaju neke “zatezne kamate” za naplatiti, što mi je malo smiješno i ja to nisam baš tako vidio, ali ok. Sigurno će biti napeta i kvalitetna utakmica te će onaj koji bude više skoncentriran otići na final four.

O nama Tia Knežević

Liga za popunu 1.HMNL | Raspored i delegiranje 6. kola

Pred nama je završni čin Lige za popunu 1.HMNL. U nedjelju su na rasporedu susreti …

Kvalifikacije za 2.HMNL-jug | Porto Tolero na korak do povratka u 2.HMNL-jug

Nakon što su u prva četiri kola kvalifikacija za popunu 2.HMNL-jug slavili domaćini, jučer je …