Kristijan Postružin: “Vjerujem da će Olmissum proslaviti naslov već u Makarskoj!”

Omiški Olmissum opravdao je ulogu favorita i pobjedom otvorio finalnu seriju doigravanja za prvaka Hrvatske. Omišani su nakon prvih 20 minuta imali minimalan zaostatak (0:1), no širi igrački kadar i kvaliteta “zeleno-plavih” u nastavku su došli do izražaja, te su branitelji naslova preokretom došli do pobjede 3:1.
Po završetku susreta razgovarali smo s Kristijanom Postružinom, koji je za naš magazin prokomentirao sinoćnji susret, najavio nedjeljni dvoboj na Ribnjaku, a osvrnuo se i na rasplet “Lige za popunu 1.HMNL”.

Kako komentirate ovaj prvi susret finala doigravanja? Niste imali ni malo lagan zadatak. Novo Vrijeme Apfel je na odmor otišlo s prednošću 0:1…

Mislim da smo loše ušli u utakmicu. Novo Vrijeme je u prvih 5-10 minuti bila bolja momčad. Mislim da smo olako primili taj zgoditak nakon kornera, te smo se tek nakon primljenog zgoditka trgnuli i počeli igrati našu igru i na koncu zasluženo pobijedili.

Već za dva dana na rasporedu je novi susret ovdje u Omišu. Kakvu utakmicu očekujete?

Očekujem utakmicu sličnu današnjoj, no vjerujem da ćemo ipak imati olakšan posao. Kazazić je danas dobio treći žuti karton, Brkić se ozljedio, te uz od prije odsutne Brazilce zbog ozljeda Makarani će u Omiš doći znatno oslabljeni. Očekujem da presingom razbijemo njihovu obranu, dođemo do druge pobjede, a onda idemo po treću pobjedu u Makarsku.

Može biti slika sljedećeg: 2 ljudi i ljudi se bave sportom

Kako gledate na ovu sezonu? Olmissum se u dosadašnjem dijelu natjecanja pokazao kao najbolja momčad i s pravom je prvi favorit za naslov prvaka.

Mišljenja sam da smo izdominirali Ligu ove sezone, što se i vidi učinkom gdje imamo samo dva poraza i jedan remi. Osvojili smo superkup i kup, no još ništa nije gotovo. Treba dobiti i drugu utakmicu u Omišu, a onda nas u Makarskoj očekuje sigurno znatno teža utakmica. Znamo da Novo Vrijeme u Makarskoj rijetko gubi, no vjerujem da ćemo pitanje prvaka riješiti u tri ili maksimalno četiri utakmice.

Kao prošlosezonskog igrača Uspinjače Gimke, ne možemo proći bez pitanja o sudbini ove zagrebačke momčadi koja će sljedeće sezone igrati u drugoligaškom društvu. Od sljedeće sezone novi prvoligaši su Futsal Pula i Šibenik 1983.

Iskreno, kao bivšem igraču Uspinjače Gimke žao mi je što su pali u 2. ligu. Nadam se da će Korab to brzo posložiti i vratiti Uspinjaču Gimku u 1. ligu, jer tu im je i mjesto. Drago mi je da Futsal Pula i Šibenik 1983 ulaze u 1. ligu, jer vidio sam njihov potencijal, pogotovo kod Futsal Pule u čijim redovima igra nekoliko igrača s kojima sam igrao u Uspinjači Gimki poput Mataje, Matkovića i Grbića, tako da vidim potencijano jako dobru ekipu za sredinu prvoligaške ljestvice.

Može biti slika sljedećeg: 2 ljudi, ljudi stoje i ljudi se bave sportom

Vrgorac domaćin neslužbenog Superkupa!

S obzirom na to da je Olmissum prošle sezone osvojio i kup i prvenstvo, ove …

FIFA WC 2021. | Poznati svi sudionici osmine finala!

Okončano je natjecanje po skupinama na Svjetskom prvenstvu, te su poznati svi sudionici osmine finala! …