Mario Modrušan: “Naša snaga je želja za napretkom!”

Susret Alumnusa i Squarea završio je rezultatom 2:2. Iako su domaćini nakon prvog poluvremena ostvarili blagu prednost, u nastavku utakmice Dubrovčani su pogotkom u 29. minuti stigli do zasluženog boda. Osvojenim bodom „Studenti“ su osigurali plasman u playoff, a važnu ulogu na utakmici imao je vratar Mario Modrušan koji svojim vrhunskim obranama nije dopustio da svi bodovi odu za Dubrovnik. Razgovarali smo s njim o stečenom iskustvu, radu u klubu te očekivanjima gostovanja u Splitu.

U Jelkovcu ste s Dubrovčanima podijelili bodove unatoč pozitivnom rezultatu na poluvremenu. Možete li nam prokomentirati tu utakmicu?

Naravno da nismo zadovoljni konačnim rezultatom, ali poslije utakmice nismo bili niti previše razočarani pošto smo saznali da smo i matematički osigurali ostanak u ligi. Mislim da smo po prikazanom bili nešto bolji, ali osobno me ljuti što smo previše toga dali Squareu. Takve stvari morat ćemo smanjiti ako želimo u playoffu igrati značajnu ulogu.

Svoje futsal iskustvo osim u domaćim klubovima stekli ste i u talijanskom Gruppo Fassina i poljskom Red Devils Chojnice. Koliko Vam je to pomoglo pri povratku na domaću scenu?

Život i iskustvo u inozemstvu je neprocjenjivo i savjetujem svakom igraču da to proba. Definitivno sam u tom periodu sazrio i izgradio se kao igrač.

U vrlo mladoj momčadi “Studenata” jedan ste od najiskusnijih igrača te ste se i sami prozvali “dječji vrtić”. Kako se osjećate u ovosezonskom Alumnusu te u čemu vidite najveći potencijal momčadi?

Biti dijelom ovosezonskog Alumnusa je fantastično, ne samo zbog ostvarenih rezultata već i zbog međuljudskih odnosa unutar momčadi. Atmosfera je zaista fantastična, imamo najboljeg trenera u ligi i dečke koji ga bespogovorno slušaju i napreduju iz dana u dan. Mislim da je to naša najveća snaga i da će se u playoffu pokazati sav potencijal ove momčadi.

Ove sezone održavate golmanske treninge ženskoj i muškoj momčadi Alumnusa. Jeste li zadovoljni radom vratara u klubu te koji savjet im najčešće kažete prije bitne utakmice?

I prethodnih godina sam držao treninge svojim suigračima u muškoj momčadi, ali drago mi je da sam se ove sezone stigao posvetiti i ženama. I Seve i Teliš imaju odlične radne navike pa je s njima gušt raditi. Ono što im najčešće kažem je da koriste glavu i nastoje predviđati razvoj situacija na terenu. I naravno, moja omiljena u posljednje vrijeme – u situaciji 1v1 ravnaj se prema boljoj nozi pucača.

Putujete u Split gdje vas očekuje susret s Universitasom. Možete li nam najaviti tu utakmicu i reći što možemo očekivati od nje?

To će biti pravi ispit za nas jer igramo protiv momčadi koja je sigurno u playoffu i koja igra sve bolje kako sezona odmiče. Nadam se da se nećemo zadovoljiti činjenicom da smo osigurali opstanak već da ćemo težiti većim stvarima i pokušati uhvatiti što bolju poziciju prije playoffa.

O nama Gabrijela Gaiser

Novo Vrijeme, Vrgorac, Crnica i Futsal Dinamo u utrci za superkup!

Kao što smo već najavili na našim stranicama, danas i sutra u vrgoračkom Domu sportova …

FIFA WC 2021. | Rusija i Maroko prvi četvrtfinalisti!

Rusija i Maroko prvi su četvrtfinalisti Svjetskog prvenstva koje se održava u Litvi! U jučer …